Blask Alexandra Adornetto

Okładka Blask
autor:
Alexandra Adornetto
wydawnictwo:
Bukowy Las
data wydania:
2011
ISBN:
9788362478064

Opis

Do sennego miasteczka Venus Cove przybywają trzy anioły: Gabriel - wojownik, Ivy - uzdrowicielka oraz najmłodsza, a przy tym mającą w sobie najwięcej z człowieka, Bethany. Zadaniem aniołów jest nieść dobro światu, który w coraz większej skali ulega wpływom ciemności. Podczas misji zmuszeni są ukrywać swe nadnaturalne zdolności, świetlistą poświatę, a także - co najtrudniejsze - anielskie skrzydła. Pomagając całej społeczności, próbują nie przywiązywać się do pojedynczych ludzi... I wtedy Bethany ..poznaje w szkole Xaviera. Żadne z nich nie potrafi oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Kiedy zaczyna łączyć ich prawdziwe uczucie, zdają sobie sprawę, że przekraczają granice ustalone przez niebo. I nie jest to jedyne zagrożenie dla ich szczęścia. Ciemne moce nie czekają i wciąż rosną w siłę. Nie ma czasu do stracenia. Czy miłość do człowieka stanie się źródłem klęski Bethany i jej misji?
"Nastoletnia autorka świetnie posługuje się językiem i chociaż w strukturze zbudowanego przez nią świata są luki (wiedza Bethany o ludzkim życiu jest nieuporządkowana - wie ona, jaki kołnierzyk nosił Piotruś Pan, lecz nie ma pojęcia o zastosowaniu pasów bezpieczeństwa), nie będzie to przeszkadzać młodzieżowej publiczności. Słodka, urocza historia (...)".
Publishers Weekly

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Niesamowita okładka. Z pewnością bez tego nie można zaczął opisywania uczuć, które towarzyszyły mi przy tej książce. Nie jest to naturalnie jedyna rzecz, która w utworze zachwyciła i zadziwiła mnie. Jej autorka, Alexandra Adornetto, ma zaledwie osiemnaście lat, a "Blask" jest jej kolejną już ksią... więcej »
"Blask"
Recenzent: monis1900
„Blask” jest to książka osiemnastoletniej Alexandry Adornetto. Pomimo młodego wieku podbiła ona serca wielu czytelników, w tym moje. Już po samej okładce jesteśmy wstanie zorientować się o czym jest książka. Przedstawia ona chłopca oraz dziewczynę- anioła. Przyznam szczerze że gdy tylko... więcej »
"Blask"
Recenzent: nightmoth
Alexandra Emily Adornetto ur. 18 kwietnia 1992 r. jest australijską autorką książek dla dzieci i młodzieży. Alexandra Adornetto miała tylko trzynaście lat, kiedy napisała "Shadow Thief"(złodziej cienia). Jako piętnastolatka, Alexandra zdobyła wiele nagród za książki wydane w 2006 roku. Jej plany... więcej »
"Blask"
Recenzent: natkawes
Właśnie przeczytałam książkę "Blask", którą napisała Alexandra Adornetto. Jest to młodziutka pisarka, która ma aktualnie osiemnaście lat. Gdy miała czternaście lat została wydana jej pierwsza powieść „The Shadow Thief”, a potem dwie kolejne. Jest córką nauczycieli języka angielskiego. Mieszka w M... więcej »
Blask
Recenzent: Kala95
Bethany jest "niemowlakiem" wśród aniołów, pełniącym w niebie funkcję pocieszycieli dusz małych dzieci. Zesłanie do sennego miasteczka Venus Cove, jest jej pierwszą podróżą na ziemię, w której towarzyszą jej wojownik Gabriel i uzdrowicielka Ivy. Bethany, w porównaniu do swych towarzyszy, najbardz... więcej »
Książka błyszczała oczozabójczym blaskiem . Musiałam przymknąć powieki, ponieważ po sekundzie wpatrywania się w okładkę, na jednym oku miałam już zaćmę. Czym prędzej wypożyczyłam książkę z biblioteki, a w domu na powieści wylądowała sterta innych książek. Moje oczy musiały troszeczkę odpocząć od ... więcej »
Czytając "Blask" myślałam, że książka mnie rozczaruje, jednak po ukończeniu lektury, całość wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Wprawdzie autorka wyjaśnia szczegółowo sytuację Bethany i fakt, iż nie ma ona właściwie pojęcia o życiu na ziemi, ale mimo to jej naiwność i ciągłe zdziwienie światem są... więcej »
Trzy anioły przybywają do sennego miasteczka Venus Cove- waleczny Archanioł Gabriel, uzdrowicielka Ivy oraz Bethany, która jest najmłodsza z całej trójki i ma najwięcej ludzkich cech.Zadaniem aniołów jest pokonanie zła i niesienie światła. Niestety nie mogą ukazywać swego prawdziwego oblicza. Mus... więcej »
Lubię ładne rzeczy. Okładka "Blasku" jest tak śliczna, że sięgnęłam po książkę nawet nie czytając porządnie opisu. Chociaż zdążyłam się dowiedzieć, że role w tej powieści, w przeciwieństwie do większości tego typu książek, są odwrócone. Dziewczyna - anioł i zwyczajny chłopak. Wystarczająco orygin... więcej »
Alexandra Adornetto to australijska pisarka, która wydała swoją pierwszą powieść w wieku trzynastu lat. Jest córką dwójki nauczycieli, więc jej zamiłowanie do słowa pisanego jest doskonale zrozumiana. Jej książki przeznaczone są przede wszystkim do nastoletniego grona odbiorców. Polscy czytelnicy... więcej »
Na świecie źle się dzieję. Wojny, przemoc czy kradzieże stają na porządku dziennym. Aby zapobiec tym okrutnym oznaką działalności zła, Bóg wysłał na ziemię swoich wysłanników. Do miasteczka Venus Cave przybyli. Ivy, Gabriel i Bethany. Ich zadaniem jest niesienie dobra i nadziei. Główną bohater... więcej »
Dla Bethany jest to pierwsza wizyta na ziemi. Nigdy przedtem nie opuszczała nieba, gdzie była aniołem niskiej rangi. Ale On zdecydował, aby młody anioł wziął udział w bardzo ważnej misji. Gabierl i Ivy - anioły, które wraz z Beth przybyli na ziemię, mają doświadczenie w takich misjach. Anielskie ... więcej »
"Blask" napisała autorka imieniem Alexandra Adornetto. Naprawdę oczekiwałam, że ta książka będzie moją perełką, ponieważ liczyłam na to, że młodsza autorka właśnie lepiej dotrze do młodzieży, do której zaliczam się także ja. Ta książka miała być moim przyjemnym wytchnieniem na parę wieczorów i wł... więcej »
Siły ciemności zaczynają przejmować władzę nad światem, czego wyrazem są konflikty, kataklizmy, terroryzm, morderstwa i wszelkie nieszczęścia dotykające ludzkość. Aby nieco ludzi podratować i naprowadzić ich z powrotem na drogę wzajemnej pomocy, akceptacji i bycia dla siebie dobrymi, Bóg wysyła n... więcej »
Dodali do kolekcji
weera
Roselle
Twilightowa
Tosia15
Kobra94
Chocolatex
ekhart
Kasiasnoopy
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!