Ciepłe ciała Isaac Marion

Okładka Ciepłe ciała
autor:
Isaac Marion
wydawnictwo:
Replika
data wydania:
2011
ISBN:
9788376741345

Opis

"Ciepłe ciała"... nie wiem czy chcecie wiedzieć. Nie wiem, czy jesteście gotowi na taką wizję świata. Może lepiej jeszcze raz przeczytajcie tomik poezji? Bo musicie wiedzieć, że "Ciepłe ciała", książka napisana przez Isaaca Mariona, a wydana przez wydawnictwo Replika, to nic innego jak postapokaliptyczna przepowiednia. Tu nie ma miejsca na żarty. R nie ma imienia, nie ma wspomnień, ale co gorsza- nie ma również pulsu. Jest jednym z Zombie, które zamieszkuje opuszczone lotnisko. Jakiś czas temu st..ało się coś strasznego. Nikt nie wie co to było, ale podzieliło świat na Żywych i Martwych (hmm... chyba już gdzieś o tym słyszałam...). Teraz ci pierwsi muszą robić co tylko w ich mocy, aby ci drudzy się nimi nie pożywili. Co sie jednak stanie, gdy pewnego dnia R napotka Julie? Czemu Martwy będzie chciał ocalić Żywą, przed jej przeznaczeniem?

Na zachętę (jeśli w ogóle jest potrzebna) dodam, że książka ta wzbogacona jest o ryciny pochodzące z dziewiętnastowiecznego traktatu „Gray's Anatomy”. Do odważnych książka należy!

Autorką powyższego tekstu jest nadrektor.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  "-Jesteś... życiem.Jesteś warta tego...by dla ciebie żyć."* Z światem coś się stało. Coś bardzo złego. Nikt nie pamięta już dokładnie co to było, a to przecież tak ważne. Jak można naprawić rzeczywistość, jeśli nie wiadomo, co było tego przyczyną ? Teraz "siedząc na współczesnych ruinach" ... więcej »
  „Ciepłe Ciała” Isaaca Mariona, to zaskakująca historia o rodzącej się więzi między zombie, a żywą, ciepłą istotą z bijącym sercem. Ta fascynująca książka opowiada o tym co niemożliwe; w świecie bólu i zarazy, pozbawionym nadziei kiełkuje uczucie, nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe i szczere. ... więcej »
  Nie wiem kim byłem. Nie wiem kim jestem. Nie pamiętam mojego imienia. Podejrzewam, że zaczynało się na literę R. Mój kumpel M również nie wie, jakie było jego imię. Nikt z nas nie ma imion, zresztą nie mówimy zbyt wiele i nie pamiętamy. Długie godziny zajmujemy się bezcelowym gapieniem w przestrz... więcej »
  „Świat nie ma zasad. One są w naszych głowach, w naszej zbiorowej pamięci. To my tworzymy zasady. Możemy je zmienić, jeśli tylko chcemy.” – to tylko malutki fragment utworu, który doskonale podkreśla unikalność książki oraz reguły, jakie łamie autor wprowadzając nowy charakter zombie. Jednocześni... więcej »
  Isaac Marion urodził się w 1981 roku. Już jako dorosły mężczyzna imał się różnych zajęć zarobkowych, między innymi zawoził łóżka dla pacjentów hospicjów, czy tez pracował z dziećmi z rodzin zastępczych. „Ciepłe ciała” są jego debiutancka powieścią. Głównym bohaterem jest R, nieprzeciętne zombi... więcej »
  Gdy zaczynałam czytać „Ciepłe Ciała” byłam niezwykle sceptycznie nastawiona do tej lektury. Po tym jak dowiedziałam się, że opowiada ona o zombie, który się zakochuje, stwierdziłam, że historia będzie strasznie tandetna. Początkowo, zagłębiając się w tę pozycję nadal myślałam tylko o tym, jaka ta... więcej »
  Ciepłe ciała - I. Marion
  Recenzent: invissible
  Miałam spore wątpliwości odnośnie tej książki. Niby w blogosferze wiele pozytywnych recenzji, niby spora popularność w ostatnim czasie, ale jakoś tak... Romans z zombie w roli głównej? Jakoś mi to nie grało. W końcu, kierując się zasadą, że nie należy oceniać książki po okładce, zabrałam się do c... więcej »
  Motyw Zombie nie jest tak często spotykany jak choćby wampiry czy anioły. Dotąd nie czytałam książek o podobnej tematyce dlatego- ''Ciepłe ciała'' wydawało mi się bardzo ciekawą i oryginalną lekturą. Muszę przyznać już na wstępie ,że po przeczytaniu byłam pozytywnie zaskoczona i taka książka była... więcej »
  Każdy z nas choć raz zastanawiał się jaki będzie koniec świata. Wybuch wulkanu, trzęsienia ziemi, a może deszcze meteorytów? Fakt, że wszystko wiąże się z kataklizmami jest dla nas naturalną rzeczą. A co jeśli my sami przyczynimy się do wyniszczenia cywilizacji? Nasze zachowania i popełnione błęd... więcej »
  Dlaczego chciałam przeczytać tę książkę? Moją uwagę przykuł napis na okładce: „Isaac Marion stworzył najbardziej niezwykły wątek romantyczny, z jakim kiedykolwiek się spotkałam. Nigdy nie sądziłam, że mogłabym aż tak dać się urzec zombie”. Stephenie Meyer, autorka książki „Zmierzch” zachęca do pr... więcej »
  Czerwona chmura wydobywająca się z głowy mężczyzny idącego przed siebie. Czy to krew, czy to może nowe życie? Okładka od razu przypadła mi do gustu, a po przeczytaniu książki, utwierdziłam się w przekonaniu, że został na niej ukazany główny bohater – R. Ciepłe ciała, to debiut amerykańskiego pisa... więcej »
  Motyw miłości pomiędzy człowiekiem a istotą fantastyczną był już wałkowany wielokrotnie. Nie wspominając już o związku Belli z wampirem Edwardem, mieliśmy także wielokrotnie do czynienia z wilkołakami, Frankensteinem, a nawet elfami. Niedawno do tego grona dołączyły zombie, których wątek jest z p... więcej »
  Dzisiaj coś dla młodzieży, powiedziałabym nawet, że dla starszych nastolatek. Z jednej strony opowieść ta jest straszna, z drugiej romantyczna... Fantasy, horror, romans... To wszystko zawarte w jednej historii. Ja w przeciwieństwie do naszej Ani, lubię się bać :) Uwielbiam horrory, uwielbiam ... więcej »
  Tej książce rok temu powiedziałam stanowcze nie. Wystarczyło mi, że w opisie rzuciło mi się w oczy słowo zombi i automatycznie przekreśliłam całą powieść. Jakoś nie mogłam się przemóc do romantycznej historii trupa kierującego się jedynie podstawowym instynktem jakim jest szukanie jedzenia w post... więcej »
  "Nie wiem, co się stało. Epidemia? Wojna? Zapaść społeczno - ekonomiczna? A może po prostu My? Martwi zastępujący Żywych? To chyba nie jest takie ważne." (s. 15) Bliżej nieokreślona przyszłość. Świat się zmienił. Teraz władzę nad nim przejęli Martwi. Nieliczne grupy Żywych skryły się w wybudow... więcej »
  Nie sądzę, aby jakakolwiek książka była przez mnie równie mocno wyczekiwana, jak dzieło Isaac’a Marion’a. Nie tylko dzięki okładce, która niemożliwie przyciąga spojrzenie, ale również opisowi. Przeczytałam wiele schlebiających recenzji, a to utwierdziło mnie w przekonaniu, że „Ciepłe ciała” to po... więcej »
  Isaac Marion urodził się w 1981 roku na północnym zachodzie stanu Waszyngton, gdzie mieszka do dziś. Wykonywał różne zawody; przywoził łóżka pacjentom hospicjów, pracował z dziećmi w rodzinach zastępczych... Ciepłe ciała są jego debiutem. Bohaterem powieści jest R, który jest zombie. Nie pamię... więcej »
  „Mój przyjaciel, M, mówi, że ironia bycia zombie wynika z tego, że wszystko jest zabawne, ale nie możesz się uśmiechać, bo zgniły ci wargi.” Ludzie żyją w świecie strachu, obawy, bez nadziei na lepsze jutro. A to za sprawą zarazy, która zawładnęła całym światem tworząc nową rzeczywistość- erę ... więcej »
  R jest zombie. Wraz z innymi zombie mieszka na opuszczonym lotnisku, gdzie zajmuje się głównie jeżdżeniem na ruchomych schodach. Gdy dopada go głód życia, zbiera kilku pobratymców i ruszają do pobliskiego miasta na łowy. R, podobnie jak reszta zombie, nie pamięta niczego ze swego poprzedniego ży... więcej »
  Dodali do kolekcji
  jantarek
  granatowa93
  iziu08
  winterolmostover
  Kobaltowa
  Kasiasnoopy
  ZaczytanaMery
  cyrysia
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!