Avatar @feyra.rhys

@feyra.rhys

11 obserwujących. 10 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
feyra.rhys
Napisz wiadomość
Obserwuj
11 obserwujących.
10 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.

Blog

poniedziałek, 4 listopada 2019

Eliza i jej potwory


"Ludzie w depresji nie chowają się przed swoimi potworami. Ludzie w depresji dają się im pożreć."
🦄
"Eliza i jej potwory" to opowieść o autorce "Morza Potwornego" - internetowego komiksu, który ma wielu fanów. Wszyscy go uwielbiają, ale nie wiedzą nic o jego autorce - Lady Konstelacji.
Eliza Mirk to 18-letnia dziewczyna mająca jeden problem - przerwanie ostatnich miesięcy w liceum. Szkoła średnia to dla niej "zło konieczne" - jest jak cień, nikt jej nie zauważa, nie ma przyjaciół. Jednak ona się tym nie przejmuje - dzięki komiksowi zarobiła tyle, że jest w stanie utrzymać się na studiach. 
Wszystko idzie po jej myśli, aż do dnia gdy poznaje Wallace. Odkrywa że jest on jednym z fanów "Morza Potwornego" - pisze fanfiki do jej komiksu. Wallace jest chłopakiem, który przeżył rodzinną tragedię i od tego czasu przestał mówić - odzywa się tylko w gronie najbliższych. 
Z czasem między Elizą i Wallace rodzi się uczucie. Jednak tak jak Wallace jest szczery wobec Eliza, tak dziewczyna nie potrafi przyznać sie, że jest autorką najpopularniejszego komiksu. 
Sekret wychodzi na jaw przez rodziców Elizy, którzy pragnąc zrobić córce przyjemność i pokazać, że są z niej dumni przez przypadek wyjawiają prawdę - Lady Konstelacja to Eliza Mirk. Po tej informacji wśród fanów zawrzało. 
Jednak dla Elizy nie jest najgorsze to, że straciła swoją anonimowość, prywatność lecz to, że Wallace poczuł się zraniony, oszukany, do czego miał prawo. Eliza jest załamana. 
Początkowo Wallace nie potrafi jej wybaczyć lecz stopniowo starają się odbudować łączącą ich więź.
"Eliza i jej potwory" to książka młodzieżowa, która zdecydowanie przypadła mi do gustu. Była to przyjemna lektura, nie mogłam się od niej wręcz oderwać.
🦄
"Jestem kompletnym wrakiem ludzkim i jest mi z tym całkiem dobrze."
niedziela, 3 listopada 2019

Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier.


 Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Królowa Kier jest taka zimna i oschła ? Dlaczego nie ma przyjaciół, każdy się jej boi i ciągle wykrzykuje: "Skrócić o głowę!" ? Nie chcieliście poznać jej prawdziwej historii albo przynajmniej wyobrażenia jak mogło wyglądać jej życie zanim została królową ?
♥️🃏
Jedno z takich "wyobrażeń" zostało przedstawione w książce "Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier." Mówi ona o trzynastoletniej dziewczynce, która zamiast zostać królową pragnie poznać świat poza murami Pałacu. W Pałacu każdy odgrywa swoją role: Królowa Mieczykowa jest obecną królową, Biały Rycerz jest osobistym rycerzem Przyszłej Królowej, Artretyk jest Wielkim Szambelanem, a Przyszła Królowa ma za kilka miesięcy zostać Królową i wyjść za mąż. Taka jest kolej rzeczy... Ale czy tak faktycznie musi być ? Czy nie lepiej byłoby uciec i stawić czoła przygodzie ? 
♥️🃏
Przyszła Królowa pod wpływem znalezionej książki pragnie znaleźć Pana Czas i poprosić go aby się zatrzymał dla niej. Ucieka z Pałacu i odkrywa, że świat jest magiczny i zaskakujący, a każdy kolejny dzień jest inny od poprzedniego. Poznaje co znaczy wolność, wierność i przyjaźń. Razem z bohaterką odkrywamy cal po cały Krainę Czarów i poznajemy co jest dobre, a co złe. Odkrywamy, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. I przede wszystkim, że warto walczyć o prawdę. 
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl