Avatar @ilona_m2

ilona001

@ilona_m2
22 obserwujących.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 10 godzin temu.
ilona_m2
Napisz wiadomość
Obserwuj
22 obserwujących.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 10 godzin temu.

Blog

czwartek, 9 kwietnia 2020

Dla wielbicieli literatury Wojciecha Chmielarza

Jeśli jesteście fanami literatury Wojciecha Chmielarza z pewnością zainteresuje was fakt pojawienia się jego nowej książki, już wkrótce bo na początku maja ukaże się nowa powieść Wyrwa.
Jakoś ostatnio nie rozczytuje się zbytnio w tym gatunku literackim, ale po obejrzeniu serialu na Canal+ z ciekawością sięgnęłam po Ranę i nie żałowałam.
Nie mogę się już doczekać kiedy książka trafi w moje ręce...
Przytoczę jeszcze krótki opis, który znalazłam na stronie wydawnictwa Marginesy:

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?

Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.

Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

Wyrwa to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Tagi:
#Wyrwa#thriller#zapowied#zbrodnia#zagadka#morderstwo#tajemnica
poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Jak historię Beowulfa przeniesiono we współczesne realia

Dziedziczka Jeziora ponoć nie jest książką łatwą i przyjemną, ale to kawał świetnej literatury i dlatego też po nią sięgnęłam.
. W scenerii amerykańskiego miasteczka dwie matki – gospodyni domowa i zaprawiona w bojach weteranka – starają się chronić tych, których kochają.
Herot Hall to bogate miasteczko z pięknymi rezydencjami. Domostwa pooddzielane są od siebie równymi drewnianymi ogrodzeniami, a mieszkająca tam społeczność jest całkowicie samowystarczalna. W każdym domu jest kominek, każdy kominek jest wyposażony w pojemnik z gazem, a na zewnątrz – na trawnikach i placach zabaw – rosną równe rzędy polnych kwiatów. Jednak tym, którzy mieszkają na przedmieściach, Herot Hall wydaje się fortecą strzeżoną przez gęstą sieć bram, kamer i fotokomórek.

Życie Willi, żony Rogera Herota (dziedzica Herot Hall), płynie spokojnie i niespiesznie. Jej dni wypełnione są opieką nad synem Dylanem, spotkaniami matek, zajęciami dla dzieci, przyjęciami urodzinowymi i podwieczorkami. Tymczasem w jaskini poza granicami Herot Hall mieszka Dana, weteranka wojenna, i jej syn Gren (zdrobnienie od Grendel). Dana nie chciała Grena, nie planowała Grena, urodziła go jakby przez przypadek, nie wie nawet, kiedy zaszła w ciążę… Gdy wróciła z wojny, on po prostu już był.
Pewnego dnia Gren, nieświadom, że Herot Hall postawiło wszystkie płoty i systemy monitoringu, by się odgrodzić właśnie od niego, ucieka z Dylanem. Tego dnia światy Dany i Willi się ze sobą zderzają

Wkrótce recenzja ;)


Tagi:
#Dziedziczka#Beowulfa#izolacja#ochrona
poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Zmysłowa powieść o przekraczaniu swoich granic

Ta książka ponoć wywołuje niemały dreszczyk emocji i jest jedna z najbardziej emocjonalnych powieści jaka ukaże się tej wiosny, a raczej się już ukazała bo 25 marca.
Z niecierpliwością wyczekuję kuriera...


To mroczna powieść o przyjaźni, zazdrości i obsesji, a także o najgłębiej skrywanych popędach, odwiecznym pragnieniu miłości, wrażliwości i akceptacji.
Przydała by się kropla osłody w trakcie tej niekończącej się kwarantanny....
Tagi:
#satyricon#marginesy#emocje#pragnienia#pop#mi#cielesno#przekraczanie#seksualno
poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Nowa książka Zośki Papużanki

Już 15 kwietnia swoją premierę będzie mieć nowa powieść Zośki Papużanki "Przez", autorka zrobiła sobie czteroletnią przerwę od pisania, jestem bardzo ciekawa tej książki.

Mężczyzna wynajmuje mieszkanie, rozstawia sprzęt i zaczyna przez okno podglądać i fotografować mieszkańców sąsiedniego bloku. Nie wychodzi, zakupy robi przez internet, nie kontaktuje się z nikim. Kiedyś mieszkał naprzeciwko, a teraz aparatem poluje na żonę, którą porzucił kilka lat wcześniej. Jak się poznali? Dlaczego rozstali? Kim jest mężczyzna? Czy zjawia się dlatego, że chce wrócić? A może chce jej i sobie coś udowodnić?


Wyraźnie widać w nim ślady choroby psychicznej, potrzebę odizolowania się, a jednocześnie konieczność dominacji. Pragnie być zbrodniarzem doskonałym, choć nie popełnia żadnej zbrodni. Wszystko ma przemyślane i zorganizowane. Ale czy panuje nad rzeczywistością?

To książka o obsesji, o wielopłaszczyznowości ludzkiego myślenia. O fascynującym problemie linearnej koncepcji czasu. O pamięci funkcjonującej w osobowości zaburzonej.

Tagi:
#Zo#Marginesy#Przez#fotografia#zab#morderstwo#izolacja#dominacja#odrzucenie#obsesja
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl