Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska

Okładka Kobieta na krańcu świata
autor:
Martyna Wojciechowska
wydawnictwo:
National Geographic
data wydania:
2010
ISBN:
9788375961010

Opis

Martyna Wojciechowska przemierzyła kulę ziemską w poszukiwaniu bohaterek do swojego najnowszego programu Kobieta na krańcu świata.. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long. Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca, i kulturę. Carmen Rojas walczy na ringu z mężczyznami i w ten sposób zarabia na utrzymanie siebie i dwójki dzieci. So Tonh codziennie.. wyrusza na pole minowe ze świadomością, że może juz nigdy nie zobaczyć swojej rodziny. Jaqueline Aguilera - najpiękniejsza kobieta świata - poddaje się operacji plastycznej i wstrzykuje sobie botoks, bo przecież żadna kobieta nie jest do końca zadowolona ze swojego wyglądu. Daphne Sheldrick poświęciła życie opiece nad afrykańskimi osieroconymi słoniami, które traktuje jak własne dzieci. Czternastoletnia Raisiua z plemienia Himba w Namibii została wydana za mąż wbrew swojej woli. W książce Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska podpatruje ich codzienne życie, poznaje ich pasje i marzenia. Opisuje losy tych niezwykłych kobiet oraz szuka odpowiedzi, dlaczego tak, a nie inaczej się one potoczyły. Martyna Wojciechowska - dziennikarka i podróżniczka. Redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska i National Geographic Traveler. Od 1998 roku jest związana z telewizją TVN (Big Brother, Automaniak, Dzieciaki z klasą, Misja Martyna), dla której zrealizowała ostatnio cykl reportaży Kobieta na krańcu swiata. Osoba wielu pasji. Jako pierwsza kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła Rajd Dakar (2002). Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Transsyberia (2003). Zdobyła sześć z siedmiu szczytów zaliczanych do Korony Ziemi, w tym najwyższą górę świata - Mount Everest (2006). Autorka książek Przesunąć horyzont, Etiopia. Ale czat!

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Powieść podróżnicza
  Geografia » Nauki przyrodnicze. Matematyka. Geografia » Podróżnictwo. Historia odkryć geograficznych
  Reportaż » Literatura faktu » Reportaż polski
  Psychologia. Psychoterapia » Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne » Kobieta
  Jako mała dziewczynka uwielbiałam przyglądać się mojej mamie szykującej się do wyjścia. A gdy już jej nie było od razu czmychałam by połamać sobie nogi w jej szpilkach, udusić się koralami czy wymalować sobie szminką uśmiech godny najlepszego clowna w cyrku. Moja mama była ( i jest!) dla mnie wz... więcej »
  Martyna Wojciechowska-prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka i pisarka. Jest to kobieta, którą w telewizji oglądałam od małego dziecka. Najpierw prowadziła program „Dzieciaki z klasą”, który bardzo lubiłam oglądać, później kibicowałam jej podczas rajdu Paryż-Dakar. No i oczywiście od... więcej »
  Jeśli chodzi o literaturę podróżniczą to w moim prywatnym rankingu prym wiedzie Wojciech Cejrowski. W tym roku natomiast odkryłam piszącego przepięknie o Australii Marka Tomalika i przeczytałam pierwszą w moim dorobku czytelniczym książkę Beaty Pawlikowskiej - niestety zupełnie mi nie podeszła.... więcej »
  Dodali do kolekcji
  toska82
  zabierajsie
  xVariax
  hejmadziara18
  doffka
  Iv
  lavdrynka
  sylwiastudent
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!