Dzień 2 - Roczna prenumerata w zasięgu ręki!
Konkurs

Konkurs książkowy - Dzień 2 - Roczna prenumerata w zasięgu ręki!
KONKURS ROZWIĄZANY
"Wyspa – Kwartalnik Literacki" będzie się pojawiał przez kolejny rok u @kerim,@LiterAnka oraz@potarganerude. Gratulujemy w imieniu wydawcy i swoim :)

Nasz dzisiejszy konkurs przygotowaliśmy we współpracy z wydawcą magazynu „Wyspa – Kwartalnik Literacki”.

„Wyspa – Kwartalnik Literacki” jest pismem łączącym różne odcienie rodzimej literatury. Istnieje od 2007 roku. Na jej łamach obok nazwisk najważniejszych polskich autorów pojawiają się twórcy młodzi, często dopiero debiutujący.

Zadanie konkursowe składa się z dwóch części:
  1. Wymień przynajmniej trzy nazwiska autorek/autorów, którzy publikowali swoje utwory w „Wyspie” w 2021 roku.
  2. Napisz, dlaczego chcesz otrzymać prenumeratę kwartalnika.


Na Wasze odpowiedzi czekamy tylko dziś do końca dnia! Wśród nich wybierzemy 3 osoby, które otrzymają w nagrodę prenumeratę na cały 2022 rok.

Powodzenia!

*Wydanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury*

Regulamin konkursu
    Udział wzięli:
    @magdalena_4 @LetMeRead @justyna_ @kerim @biegajacy_bibliotekarz @viki_zm @Elfik_Book @LiterAnka @Chassefierre @anna_strzelczak @zaczytana.o.polnocy @kasiarz1983 @maciejek7 @potarganerude

Odpowiedzi

@potarganerude
@potarganerude prawie 2 lata temu
1. Karol Maliszewski, Mirosław Bańko, Krzysztof Lisowski, Hanna Kacewicz-Sygidus
2. Przyznam się z ręką na sercu, że jeszcze nigdy nie prenumerowałam żadnego magazynu literackiego. Czasami tylko podkradałam takowe swemu koledze, kiedy nie widział. ;) Dlaczego chciałabym otrzymać prenumeratę kwartalnika? Odpowiedź jest bardzo banalna - kocham literaturę i to, co z nią związane. Uwielbiam w zamyśleniu pochylić się nad poezją. Z radością czytam o tym, co dzieje się w literackim świecie. Nieustannie poszukuję nowości wydawniczych i przez to cenię sobie recenzje. Zachwyca mnie to, jaką kopalnią wiedzy potrafią być reportaże i felietony. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie wspomniała, że przyjemność sprawia mi też podziwianie pracy wydawców. Czasami niemal staje się ona sztuką. :)
@maciejek7
@maciejek7 prawie 2 lata temu
Wokół tego pisma zgromadziło się wielu autorów i starszego i młodszego pokolenia a są to między innymi: Wiesław Myśliwski, Eustachy Rylski, Bohdan Zadura, Tomasz Różycki, Marek Nowakowski, Kazimierz Orłoś, Anna Piwkowska...
Co prawda już od kilku lat nie miałam kontaktu z tym kwartalnikiem, lecz chętnie bym do niego wróciła. Lubię gdy wszystkie formy literackie są w jednym miejscu. Można tu znaleźć i prozę i felieton i poezję. Można również przeczytać recenzje nowości oraz znaleźć informacje na tematy lokalnych środowisk twórczych i wydarzeń w świecie literackim. Po prostu super prasa - wszystko w jednym.
@kasiarz1983
@kasiarz1983 prawie 2 lata temu
1. Piotr Milewski
Artur Matys
Jacek Dehnel
2. Chciałabym wygrać prenumeratę,ponieważ lubię wszelkie magazyny o literaturze. Chętnie czytam eseje i opowiadania. Wzbogacają one moną wiedzę i dzięki takim pismom poznaję nowych autorów. Kwartalnik "Wyspa" jest mi znany. Chętnie powiększę swoją kolekcję o nowe numery.
@zaczytana.o.polnocy
@zaczytana.o.polnocy prawie 2 lata temu
1. Jacek Dehnel, Janusz Drzewucki, Piotr Milewski
2. Chciałabym dostać prenumeratę kwartalnika, ponieważ do tej pory go nie znałam. Sama od jakiegoś czasu staram się pisać (opowiadania, eseje) i myślę, że "spotkanie się" z innymi debiutującymi twórcami poprzez kwartalnik byłoby ciekawym, pouczającym doświadczeniem. Dodatkowo, zawsze staram się mieć otwarty umysł i dopuszczać zrewidowanie swoich poglądów po wysłuchaniu czyjejś opinii. Dlatego myślę, że kwartalnik "Wyspa" i zamieszczane w nim eseje mogłyby pomóc mi systematycznie rozszerzać horyzonty.
@anna_strzelczak
@anna_strzelczak prawie 2 lata temu
1. Wymień przynajmniej trzy nazwiska autorek/autorów, którzy publikowali swoje utwory w „Wyspie” w 2021 roku.
Artur Matys, Janusz Drzewucki, Karol Maliszewski, Mirosław Bańko, Piotr Wijciechowski

2. Napisz, dlaczego chcesz otrzymać prenumeratę kwartalnika.
Prenumeratę kwartalnika chcę dostać z prostej przyczyny... ponieważ go nie znam ;). A jestem ciekawska, więc chętnie poznam. A, że "ciekawość, to pierwszy stopień do piekła" to chętnie w tym piekle na wyspie z "Wyspą" w ręku posiedzę.
A ponieważ jedna z moich koleżanek również jest zainteresowana nową znajomością, chętnie się z nią podzielę takim zacnym czasopismem.
W końcu nie samymi książkami człowiek żyje. :)


@kerim
@kerim prawie 2 lata temuKonkurs:
1. Wymień przynajmniej trzy nazwiska autorek/autorów, którzy publikowali swoje utwory w „Wyspie” w 2021 roku.
[ERNEST BRYLL, JACEK DEHNEL, MILJENKO JERGOVIĆ, JACEK JASZCZYK, ARTUR MATYS, UTA PRZYBOŚ]

2. Napisz, dlaczego chcesz otrzymać prenumeratę kwartalnika.
W 2007 r. z bezkresu oceanu literatury, wyłoniła się „WYSPA” – Kwartalnik Literacki, do którego przypływają rozbitkowi, dla których pisarstwo jest sensem życia i egzystencji. Kwartalnik jest niczym latarnia morska, będąca przysłowiowym światełkiem w tunelu dla wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą literaturą. Spotkania nw. wspomnianym miejscu, są dla Twórców oraz dla Odbiorców, swoistym terenem wymiany wyobrażeń twórczych. Powiewem innego świta.
Otrzymanie prenumeraty spowoduję, że będę miał większy dostęp niż obecnie, do różnych: wierszy, esejów, opowiadań, felietonów, rozmów, prac, tekstów, prozy itp. To spowoduje, że moja wiedza, będzie poszerzona o profesjonalne wiadomości, które mnie wzbogacą i będą miały wpływ (mam nadzieję, że pozytywny) na odbiór otaczającej mnie rzeczywistości. Twórczość wybitnych autorów tam publikujących, to same dobro dla intelektu, dla kraju i świata. Nagroda to też (szczerze) oszczędność w sprawach finansowych (czytanie za darmo). Zaoszczędzoną „kasę”, zawsze mogę wydać na dzieło twórcy opisanego w Kwartalniku. Tak więc – same pozytywy. Organizatorzy Konkursu jeżeli moje zadanie konkursowe wybiorą, to będą dla mnie jak Nauczyciele, niosący kaganek oświaty – wzbogacą mnie!
:-)
Źródło: YouTube - Poezja to uciekanie „na wagary” [Ernest Bryll];


@Chassefierre
@Chassefierre prawie 2 lata temu
1. Bartłomiej Siwiec, Janusz Drzewucki i Jacek Dehnel, którego intelektu jestem wielką fanką. ;)

2. Ponieważ za chwilę inflacja pogalopuje tak bardzo, że będzie mnie stać tylko na ryż z ryżem, więc będę mogła zapomnieć o kupowaniu nowych książek i wtedy taki kwartalnik książkowy mógłby mnie trzymać blisko kultury przez cały rok!
@LiterAnka
@LiterAnka prawie 2 lata temu
Dobrze, przyznaję, nie znałam magazynu "Wyspa", dopóki wzmianka nie pojawiła się tutaj. Jako czytelniczka chciwa i aktywna, chętnie przeglądam również prasę dotyczącą literatury, szukam w niej inspiracji do kolejnych lektur, ale też wzorców i inspiracji do pisania. Kwartalnik literacki "Wyspa" ma zacne grono autorów, wśród których wypatrzyłam poetę Jacka Dehnela, podróżnika Piotra Milewskiego, czy reportażystę Mirosława Prandotę, którego twórczość poznałam dzięki "Przepustce do raju". Do tego mnóstwo rozmów i recenzji książek, które chciałam lub przeczytałam.

W moich rękach czasopismo zyska uważnego i wdzięcznego czytelnika. Chciałabym je czytać regularnie, by wprowadzić więcej poezji do moich spotkań z literaturą. "Wyspa" byłaby świetnym przewodnikiem po gatunku literackim, którego, z żalem stwierdzam, jest tak mało na moich półkach.
@Elfik_Book
@Elfik_Book prawie 2 lata temu
W 2021 w "Wyspie" publikowali między innymi: Artur Matysa, Mirosław Bańko, Karol Maliszewski.

A czemu chciałabym otrzymać prenumeratę? Ponieważ gdy rozpoczęła się pandemia, zaczęłam słuchać podcastów i wtedy odkryłam, jak wiele osób nadal czyta szeroko rozumianą prasę i robi to z pasją, opowiada o tym z pasją. To mnie zachęciło, żeby troszkę zdradzić książki (wybaczyły mi, rozumieją i szanują czasopisma). Teraz sama odkrywam ten świat i zaczynam do niego należeć. Dlatego z chęcią lepiej poznałabym "Wyspę"!
@magdalena_4
@magdalena_4 prawie 2 lata temu
W 2021 publikowali m.in. Kazimierz Orłoś, Piotr Milewski i Małgorzata Strzałkowska. Najbardziej lubię jednak felietony na łamach „Wyspy”.
@justyna_
@justyna_ prawie 2 lata temu
1. Piotr Milewski, Jacek Dehnel, Artus Matys

2. Dlaczego? Baza wiedzy. Mobilizacja do czytania kiedy kolejny numer za rogiem. Poszerzanie horyzontów. I najważniejsze - zdobi półkę każdego książkoholika!
@LetMeRead
@LetMeRead prawie 2 lata temu
1. Na łamach Wyspy w 2021 roku publikowali m.in.: Kazimierz Orłoś, Tomasz Krakowiak, Piotr Milewski.

2. Literacka Wyspa? Nie znam, a chętnie się na nią udam i poznam! W sumie dawno nie poświęcałam większej uwagi czasopismom literackim - jest więc okazja, by to zmienić. Poza tym tytuł czasopisma wydaje mi się bardzo trafiony - oddalenie, spokój, szum fal, przyjemne ciepło, zieleń. Czytałabym Wyspę na wyspie. :)
@viki_zm
@viki_zm prawie 2 lata temu
Miałam okazję kilka razy przeglądać magazyn 😊W kwartalniku „Wyspa” oprócz wierszy, czy felietonów można było znaleźć między innymi esej Artura Matysa oraz zapiski Piotra Milewskiego, czy opowiadanie Kazimierza Orłosia 😁
Interesuje mnie wszystko, co związane z książkami, autorami i ich twórczością. Chętnie regularnie czytałabym magazyn, a nie tylko zaglądała do niego „od święta” ☺️
@biegajacy_bibliotekarz
@biegajacy_bibliotekarz prawie 2 lata temu
Z chęcią czytam wszelkie wydawnictwa, które dotyczą książek. Wszakże jestem bibliotekarzem, więc wszystko to, co dotyczy książek i ich autorów to mój konik. Natomiast w Wyspie w 2021 roku można było znaleźć m.in. wiersze naszych poetów: Małgorzaty Strzałkowskiej, Jacka Jaszczyka, Uty Przyboś czy Ernesta Brylla.

nakanapie.pl
© 2023
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl