13 powodów

autor: Jay Asher
13 powodów
3.75
Ocena 3.75 na 5 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Data wydania:
ISBN:
Wydawnictwo: ?

Recenzje

Czemu zawdzięcza swój fenomen?
https://niesamowity-swiat-ksiazek.blogspot.com/ Zwykle, kiedy jakaś osoba ma nieskalaną opinię, reszta tylko czeka wypatrując okazji, by nie zostawić na niej suchej nitki. Ostatnimi czasy stało się bardzo głośno na temat tej książki, głównie dlatego, że powstał serial, który oczywiście zdążyłam j...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Nancy
@Nancy 2018-03-13
Przeczytane (2018-03-13)
Niestety mnie nie zachwyciła. Idąc tropem opisu, nie mogłam się doczekać kiedy po nią sięgnę. Pech chciał, że treść wcale do mnie nie trafiła. Niby temat dobry, pomysł na jego realizację świetny, tak reszta? Klapa. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że bohaterka sama zrobiła z siebie ofiarę, wręcz jej w sobie szukała na siłę. Autor usilnie próbuje nakłonić nas do współczucia, a ja mam wręcz odwrotne wrażenie. Chwilami miałam ochotę zdzielić Hannah przysłowiowo "przez łeb" i krzyknąć "weź się w garść". Może lekko gruboskórne... nie wiem, ale gdyby każda nastolatka szła jej tropem, szkoły szybko by opustoszały. Nie bagatelizując oczywiście negatywnych działań i czynów, które jej dotknęły. Tak, to smutne i przykre. Reasumując. Książkę czytało się szybko, sprawnie i przyjemnie, aczkolwiek treść merytoryczna kiepska. Liczyłam na coś lepszego.
DO
@dorcase 2018-04-15
Przeczytane (2018-04-15)
Zgadzam się z komentarzem Nancy. Książka nie powala. Nie jest świetnie napisana, nie zadziwia, nie skrywa żadnej głębszej tajemnicy ani intrygującego zakończenia. Nie jest refleksja, a czytelnik ma właśnie wrażenie, że z takimi powodami, które wymienia główna bohaterka, zmierza się większość nastolatek, i gdyby każda z nich postanawiała popełnić samobójstwo, wkrótce populacja ludzka zniknęłaby. Miałam nadzieję na coś lepszego. Książka ta nie powinna być dostępna dla nastolatek, może tylko wprowadzić je w depresję i dolujące zachowania. Pomysl na książkę znakomity, z realizacją nieco gorzej. Raczej nie polecam.
@Paulka
@Paulka 2018-11-23
Przeczytane (2018-11-23)
pierwszy raz to powiem, serial był lepszy od książki :)
Współtworzący tę stronę
puchar @martha912 @martha912 pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Jay Asher
Inne książki:
Książka Trzynaście powodów
Książka THIRTEEN REASONS WHY
Książka Ty, ja i fejs