52 mity o kapitalizmie

Lawrence W. Reed
52 mity o kapitalizmie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oto książka, która dostarczy Państwu amunicji argumentów do politycznej wymiany ognia opinii!

Profesor Lawrence Reed – ekonomista, działacz wolnorynkowy i prezes największego i najstarszego amerykańskiego think tanku promującego wolność gospodarczą (FEE) – wybrał świetne, zwięzłe, konkretne teksty obalające najbardziej pospolite mity na temat kapitalizmu i stworzył zbiór, który równie dobrze mógłby nazywać się Katechizmem wolnorynkowca. Zaprezentowane w nim eseje są krótkie i przystępne, a mimo to bezlitośnie obnażają nonsens lewicowych zarzutów wobec kapitalizmu. Autorzy z łatwością demaskują błędy w rozumowaniu socjaldemokratów – obłudę tych cwanych oraz ignorancję tych naiwnych. Co równie ważne, wielokrotnie podkreślana jest różnica między prawdziwym wolnorynkowym kapitalizmem, a obecnym skorumpowanym systemem „trzeciej drogi”, którego niesprawiedliwości krytykuje się w mediach, jako „wady neoliberalizmu”, a zalety (produkcja bogactwa) bezceremonialnie zawłaszcza się w imię „sprawiedliwości społecznej”. Inaczej mówiąc, dzisiejsza lewica na kapitalizmie zwyczajnie pasożytuje. Rozrost państwa doprowadził do jego erozji i umożliwił skorumpowanie go przez „chciwych biznesmenów”. Tymczasem w ustroju prawdziwie kapitalistycznym chciwość orientuje wysiłki ludzkie ku zaspokajaniu potrzeb konsumentów i można powiedzieć, że pełni funkcję silnika świata. Dopiero sprzedajność polityków ujawnia ciemną stronę tej pozytywnej skądinąd emocji.
Ogromną zaletą wybranych przez Larry’ego Reeda esejów jest ich przystępność. Zainteresują nie tylko oczytanych wolnościowców, ale także laików. Teksty są krótkie, wywody konstruowane w ciekawym tonie, a cała argumentacja dodatkowo podsumowana w punktach na koniec każdego rozdziału. Dlatego zachęcamy Państwa do obdarowywania tą pozycją także niezaangażowanych politycznie czy ideowo rodziców, dziadków, znajomych, a przede wszystkim młodzieży! Gdy bowiem młodzi ludzie nasiąkną medialnym, lewicowym przekazem, może być już za późno. Czym prędzej wyjaśni im ktoś, jak naprawdę działa świat, tym lepiej dla naszej wspólnej sprawy.

Czy wiedzieli Państwo, że:

Podczas gdy w wielu miejscach świata postępuje agresywna deforestacja, w Ameryce Północnej jest dziś najwięcej drzew od ponad stu lat.
Spośród tych, którzy w 1979 roku wchodzili w skład 20 procent najbiedniejszych Amerykanów tylko 14,2 procent pozostało w tej kategorii do roku 1988.
75 procent całkowitej sumy, jaką amerykański rząd przeznaczył w latach 2004–2013 na dotację dla rolników trafiło do 10 procent największych przedsiębiorstw rolnych.
Wprowadzenie dziś prawa zakazującego zatrudniania dzieci w krajach Trzeciego Świata oznaczałoby skazanie milionów istot ludzkich na śmierć głodową.
„Postępowi” ekonomiści w rodzaju Paula Krugmana uparcie przekonują, że wysadzanie w powietrze domów miałoby pozytywne skutki dla gospodarki.
W USA, stany z silnymi związkami zawodowymi charakteryzuje wyższe bezrobocie oraz niższe płace, niż stany bliższe ideałowi „swobody zawierania umów”.
Tytuł oryginalny: Excuse me, professor: challenging the myths of progressivism
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-64599-39-2, 9788364599392
Wydawnictwo: Fijorr
Stron: 345

Autor

Lawrence W. Reed Lawrence W. Reed
Urodzony 29 listopada 1953 roku w USA (Pensylwania)
Lawrence W. Reed - znany także jako Larry Reed - prezes Foundation for Economic Education (FEE); wcześniej prezes Mackinac Center for Public Policy, wolnorynkowego think-tanku z Michigan; autor wielu książek i publikacji.

Pozostałe książki:

52 mity o kapitalizmie Wielkie mity wielkiego kryzysu
Wszystkie książki Lawrence W. Reed

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę 52 mity o kapitalizmie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka 52 mity o kapitalizmie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl