A na końcu nic?

Gerhard Lohfink
A na końcu nic?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

O zmartwychwstaniu i życiu wiecznym
Czy chrześcijańska wiara w zmartwychwstanie jest jeszcze żywa? Jak można dzisiaj mówić o zmartwychwstaniu?
Gerhard Lohfink podejmuje w tej książce temat śmierci i zmartwychwstania. Swoje odpowiedzi konfrontuje z wielością wyobrażeń i oczekiwań współczesnych ludzi, czerpiąc argumenty z Pisma Świętego oraz tradycji chrześcijańskiej. W bezpośrednim i rzeczowym stylu potrafi dowieść ogromnej mocy chrześcijańskiej nadziei zmartwychwstania. Pokazuje także, że w zmartwychwstaniu nie chodzi o wydarzenia z odległej przyszłości. Tak naprawdę nasze zmartwychwstanie już dawno się rozpoczęło i dopełni się w naszej śmierci.

Gerhard Lohfink: (ur. w 1934 r. we Frankfurcie nad Menem), niemiecki ksiądz katolicki, egzegeta Nowego Testamentu, profesor na Uniwersytecie w Tybindze. Od 1968 r. żyje i pracuje w Katolickiej Wspólnocie Zintegrowanej k. Monachium. Swoje badania publikuje w licznych opracowaniach, które cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników.
Tytuł oryginalny: Am Ende das Nichts? Über Auferstehung und Ewiges Leben
Data wydania: 2024-02-12
ISBN: 978-83-8144-934-2, 9788381449342
Wydawnictwo: Jedność
Stron: 392
dodana przez: jatymyoni

Autor

Gerhard Lohfink Gerhard Lohfink
Urodzony 29 sierpnia 1934 roku w Niemczech (Frankfurt nad Menem)
Niemiecki ksiądz katolicki, egzegeta Nowego Testamentu, profesor na Uniwersytecie w Tybindze. Od 1968 r. żyje i pracuje w Katolickiej Wspólnocie Zintegrowanej k. Monachium. Swoje badania publikuje w licznych opracowaniach, które cieszą się dużym zai...

Pozostałe książki:

Tajemnica Galilejczyka 50 listów o wierze. Jak dzisiaj być chrześcijaninem A na końcu nic? CZY BÓG POTRZEBUJE KOŚCIOŁA ? Jeśli nie dzisiaj, to kiedy? Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie Jeśli nie na ziemi, to gdzie? Maryja Nie bez Izraela Modlitwa moją ojczyzną Ostatni dzień Jezusa Przeciw banalizacji Jezusa
Wszystkie książki Gerhard Lohfink

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka A na końcu nic? aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka A na końcu nic?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl