Agatha Christie i jedenaście zagubionych dni

Jared Cade
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Agatha Christie i jedenaście zagubionych dni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tajemnicze zaginięcia zawsze wzbudzają sensację. Zwłaszcza, gdy dotyczą znanych osób. A co, jeśli zaginioną jest najgenialniejsza autorka kryminałów wszech czasów, a jej zniknięciu towarzyszą okoliczności rodem z jej najlepszych powieści?

Późnym wieczorem 3 grudnia 1926 roku Agatha Christie wyszła z domu w hrabstwie Berkshire w Anglii, a następnego dnia należący do niej samochód znaleziono porzucony w hrabstwie Surrey. Przez jedenaście dni trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, które wywołały ogromne zainteresowanie mediów. Odnalezienie pisarki całej i zdrowej w luksusowym uzdrowisku w Yorkshire zamiast rozwiązania zagadki przyniosło tylko nowe pytania, a niekwestionowana mistrzyni intrygi i suspensu przez całe życie skutecznie unikała udzielenia na nie odpowiedzi.

Jared Cade drobiazgowo analizuje fakty z życia Christie, by doprowadzić do wyjaśnienia tej niezwykłej zagadki tajemniczego zniknięcia i zastanawiającego milczenia pisarki. W barwny sposób kreśli obraz skromnej, wrażliwej kobiety pragnącej w życiu przede wszystkim miłości i pokazuje, jak osobiste przeżycia znajdowały odzwierciedlenie w jej dziełach. Książka Cade'a stanowi doskonałą mieszankę wciągającego splotu wydarzeń i przenikliwych wniosków godnych Herculesa Poirota i panny Marple. 
Tytuł oryginalny: Agatha Christie and The Eleven Missing Days
Data wydania: 2014-10-08
ISBN: 978-83-280-0982-0, 9788328009820
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 349
dodana przez: Vemona

Autor

Jared Cade Jared Cade
Urodzony w 1962 roku

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Królowa jest tylko jedna...

9.04.2020

Mówi się, że pisarz zdobywa miłość czytelników wtedy, gdy ich największym marzeniem staje się odnalezienie po jego śmierci choć jednej nieznanej jego książki. I ja się właśnie tak czuję, jakbym znalazła ukrytą przed czytelnikami część jej autobiografii- tę najbardziej osobistą. Po jej lekturze mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że w końcu poznał... Recenzja książki Agatha Christie i jedenaście zagubionych dni

× 14

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-10
7 /10
Przeczytane Autobiografia/biografia/wspomnienia Mam 2017

Bardzo ciekawie napisana biografia autorki.
Niby treść ma dotyczyć jedenastu dni, w których pisarka zniknęła i była poszukiwana, ale choć o tym jest bardzo szczegółowo i na podstawie dokumentów, to jest też historia obu jej małżeństw, trudnych relacji z córką, przyjaźni z rodziną szwagra, a wisienką na torcie jest chronologiczny spis wszystkich utworów w kolejności wydania, oraz informacje, w których z nich pojawiają się wątki autobiograficzne.

| link |

Cytaty z książki

“Samo piekło boi się gniewu zdradzonej kobiety.”
#
“Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić dla kochanej osoby, jest pozwolić jej żyć po swojemu i w trudnych chwilach służyć jej wsparciem.”
#
“Rzadko ludzie znajdują taką miłość, jaka właśnie nam się przytrafiła, schowaną głęboko w sercu i odporną na zmienne wiatry. (z listu Maxa Mallowana do Agathy).”
#
“Agatha była zagorzałą obrończynią niewinnych ofiar zbrodni. Nie widziała zła jako zjawiska o wymiarach społecznych, ale jako wynaturzenie rodzące się w sercu pojedynczego człowieka.”
#
“Z miłością nierozerwalnie związane jest cierpienie, zaś bez miłości nie można pojąć sensu chrześcijańskiej egzystencji.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl