Akademia Dobra i Zła

Soman Chainani
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Akademia Dobra i Zła
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej Akademi Dobra i Zła, w której zwyczajni chłopcy i zwykłe dziewczynki są szkolone by zostać albo bajkowymi bohaterami, albo wielkimi złoczyńcami. Sophie, najładniejsza dziewczyna w całym Gavaldonie całe dotychczasowe życie marzyła żeby zostać już porwaną i trafić do zaczarowanego świata. Ze swoimi różowymi sukienkami, dobrymi stopniami i skłonnością do dobrych uczynków, wie, że ma szansę dostać się do szkoły Dobra i w efekcie zostać księżniczką z bajek. Z kolei Agatha gustująca w mrocznych strojach i czarnych kotach, pełna niechęci do wszystkich napotkanych na jej drodze istot, myśli, że trafi do szkoły Zła. Tymczasem staje sie zupełnie inaczej... "Akademia Dobra i Zła" jest kapitalna. Przewrotna, pełna ironicznego humoru, pełnymi garściami czerpie z klasycznych baśni i wywraca je na drugą stronę. To jak skrzyżowanie ponurych opowieści braci Grimm z "Harrym Potterem"  
Tytuł oryginalny: The School for Good and Evil
Data wydania: 2015-03-18
ISBN: 978-83-7686-350-4, 9788376863504
Wydawnictwo: Jaguar
Cykl: Akademia Dobra i Zła, tom 1
Stron: 496
dodana przez: Mirko
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Akademia

8.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Akademia dobra i zła" to książka, w której znane nam wszystkim baśnie są prawdą, a główni bohaterowie właśnie w takowej występują. Sophie i Agatha, to dwie najlepsze przyjaciółki które różnią się między sobą pod każdymi względami. Sophie- piękna, licząca swoje dobre uczynki złotowłosa "księżniczka" oraz Agatha- brzydka, ubierająca się na czarno... {} Recenzja książki Akademia Dobra i Zła

@Wiiki_books@Wiiki_books {}× 1

Dawno, dawno temu pewna dziewczynka marzyła by zostać porwaną...

6.04.2015
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gawaldon to małe miasteczko otoczone ciemnym Lesie za Światem, z którego co cztery lata porywane są dzieci: jedno piękne i dobre, drugie brzydkie i złe. Wieści niosą, iż nastolatki zabierani od rodziców od ponad dwustu lat, trafiają do Akademii Dobra i Zła znajdującej się w Bezkresnej Puszczy, w której to uczą się by w przyszłości zostać baśniowymi... {} Recenzja książki Akademia Dobra i Zła

{}

Wybierasz Dobro czy Zło?

10.04.2015

„W prastarej puszczy trwa Akademia Dobra i Zła. Bliźniacze wieże jak dwie głowy, Jedna dla szlachetnych, Druga dla podłych. Ucieczka z niej niemożliwa. Jedyna droga wyjścia W baśni się ukrywa.” Soman Chainani to amerykański pisarz, który popularność w kręgach literackich zyskał dzięki serii „Akademia Dobra i Zła”. Absolwent Uniwersytetu Har... {} Recenzja książki Akademia Dobra i Zła

Szkoła inna niż wszystkie

20.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dwie przyjaciółki Sophie i Agatha w tym roku dowiedzą się, czy trafią do szkoły Dobra czy raczej do szkoły Zła. Sophie to najładniejsza dziewczyna w całym Galvadonie. Od dziecka marzy o tym, aby zostać porwaną i trafić tam, gdzie będzie się szkolić, aby zostać bajkową księżniczką. Dziewczyna ma blond włosy, lubi ubierać się w różowe sukienki, dobr... {} Recenzja książki Akademia Dobra i Zła

Moja opinia o książce

Opinie

@mag-tur
2021-02-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

W Gawaldonie miszka pewna dziewczynka o imieniu Sofia. Z utęsknieniem czeka na dzień, gdy zostanie porwana do Akademii Dobra i Zła i zostanie księżniczką. Na pewno tak będzie, gdyż całe życie się przygotowywuje na tę najważniejszą chwilę. Ma długie blond włosy, kocha sukienki i różowy kolor...Pragnie zostać księżniczką i mieć swoje cudowne zakończenie jak w baśni, czyli "Długo i szczęśliwie". Jej przyjaciółka Agata, która mieszka z matką na cmentarzu, niczym czarny charakter na nogach ma buciory, ubrana jest w czarną sukienkę a jej czarne włosy zawsze skołtunione zakrywają twarz. Wygląda niczym prawdziwa wiedźma i nie chce dopuścić do tego aby Sofia została uprowadzona. Co się stanie? Czy bohaterki trafią do osławionej Akademii czy może zostaną w Gawaldonie? Jak będzie wyglądało ich "Długo i szczęśliwie"? Myślę, że młode czytelniczki, nawet te 9-cio czy 10-letnie zechcą się tego dowiedzieć. Muszę nadmienić, że w książce jest kilka nieco drastyczniejszych opisów, więc rodzicom daję pod rozwagę to czy chcą aby ich pociechy czytały tą powieść. Ja akurat nie mem nic przeciw, gdyż moja córa "jest zahartowana" w takich opisach dzięki "Baśnioborowi" Brandona Mulla.

{}× 3 | link |
PA
2018-12-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10

Książki są dobre i złe – tak samo jak postacie przestawione w „Akademii Dobra i Zła” od Soman Chainani. Cóż… Książka ta niestety bardzo mnie rozczarowała. Zdecydowanie pozycja skierowana jest dla nastolatek, dla mnie była zbyt infantylna. Całość akcji toczy się w tytułowej Akademii Dobra i Zła, w której dwie dziewczynki Sophie i Aghata zostaną podzielone pomiędzy dobrem, a złem.
Po książkę sięgnęłam zachęcona przez okładową recenzję, w której pojawiło się nawiązanie do Harry’go Pottera, a młody czarodziej to moja pierwsza miłość. Niestety książka nie ma w sobie nic z przygód najsławniejszego młodego czarodzieja.
Mimo infantylności niektórych przygód głównych postaci, książce należy się ogromny plus za ogólne podejście do tematyki dobra i zła. Książka skierowana dla nastolatek? Owszem może stanowić bajkowy przykład nauki moralności i rozróżniania tego co dobre i co złe. Mimo to książka dedykowana jest dla starszej młodzieży bo zawiera w sobie brutalne opisy śmierci i zabójstw.
Postacie wykreowane przez Somana są trochę niedopracowane – z jednej strony mamy do czynienia z dzieciakami w wieku 12-16 lat, które zdają się być zbyt dojrzałe jak na swój wiek, cechują się ogromną moralnością i poczuciem dobra i zła, a z drugie strony ich zachowania niejednokrotnie irytują i przypominają, że to właśnie dzieci – niedojrzałe do bawienia się w dorosłość.
Czy sięgnę po drugą część historii? Na razie nie… Poczekam, aż córa podrośnie i wtedy sięgniemy po „Akademie Dob...

{}× 1 | link |
@mamawmkesie
2021-11-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„Akademia Dobra i Zła” to książka, o której powinno być głośno i to w takim stopniu jak mówi się o księżniczkach, królewiczach w różnych baśniach. Jest to seria, którą zapamiętasz jak żadną inną książkę, ponieważ dowiesz się, dlaczego ktoś staje się księżniczką (pozytywny bohater) złą czarownicą (czarny charakter) a może ty już wiesz?

Akademia do tej pory działała bez żadnych błędów, pomyłek, kłopotów, ale…. No właśnie w tym momencie wchodzimy do świata, gdzie dobro miesza się ze złem, ale czy na pewno? Dlaczego zła królowa nie może być piękną księżniczką, o którą bija się najlepsi książęta? Dlaczego cudowna księżniczka nie może wspierać armię złych gnomów i dążyć do upadku księstwa?

Ktoś z was napisze/powie nie no Ania, ale jak? Księżniczki to zawsze dobre, a brzydkie, czarne dziewczęta to muszą skończyć jako czarny charakter jakiejś bajki! Kochani oj będzie się działo w Akademii, bo okazuje się, że coś się komuś pomyliło, ale czy na pewno? Czy to co się stało wróci na normalne tory? No tego nie napiszę, ale obiecuje pełno zabawy, pełno testów, pełno magii oraz intryg. Dowiecie się jak zaczarować innych, ale też jak wyglądają testy na cudowna księżniczkę.

Przedstawiam Wam Sofii, która jest piękna, dobra oraz pewna siebie i idealnie nada się jako absolwentka Akademii Dobra oraz postać księżniczki z bajki. Kolejną dziewczyna z jaką będziecie mieli do czynienia to Agata, która w swoich workowatych, czarnych sukien...

{} | link |
@lunka.bookstagram
2021-07-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2021-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@jasna_zuzia
2021-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
A.
2020-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@love_books
2020-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Love stories 💞 magic stories✨
@Kasia9
2015-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@TalaMZ
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Biblioteczka dziewczynek
@Wiiki_books
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@oksiazkami
2015-12-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Akademia Dobra i Zła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Świat bez książąt
Świat bez książąt
Soman Chainani
{}8.4/10
Magia i miłość ścierają się ze sobą w wyczekiwanej kontynuacji bestsellerowej powieści Somana Chaina...
Długo i szczęśliwie
Długo i szczęśliwie
Soman Chainani
{}8.6/10
Zapierający dech w piersiach finał bestsellerowej trylogii Akademia Dobra i Zła, w którym to, co sta...
Droga do sławy
Droga do sławy
Soman Chainani
{}8.8/10
Czwarty tom cyklu „Akademia Dobra i Zła” Baśniowy świat, w którym zwyczajni młodzi ludzie mogą być b...
Kryształ czasu
Kryształ czasu
Soman Chainani
{}8.5/10
Soman Chainani zaciera reguły rządzące czasem w piątej, zapierającej dech w piersiach odsłonie opowi...
Jedyny prawdziwy król
Jedyny prawdziwy król
Soman Chainani
{}8.3/10
Tedros na razie zdołał uniknąć śmierci i odkrył znaczenie prześladujących go we śnie słów króla A...
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe