Alfabet Suworowa

Wiktor Suworow
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Alfabet Suworowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników! Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński. A do tego wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej, autora Pakt Ribbentrop–Beck (Rebis 2012), Obłęd ’44 (Rebis 2013) i Opcja niemiecka (Rebis 2014). Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne – na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina – oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu. Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie pracował w rezydenturze GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, Matkę diabła, Tatianę – tajną broń, cykl „Cień zwycięstwa” oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu „Lodołamacz” kupiło kilkanaście milionów czytelników. Piotr ZychowiczM jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku Rebis wydał jego książkę Opcja niemiecka, czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z III Rzeszą, a wcześniej Pakt Ribbentrop–Beck i Obłęd ’44.
Data wydania: 2014-11-18
ISBN: 978-83-7818-642-7, 9788378186427
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 324

Autor

Wiktor Suworow Wiktor Suworow
Urodzony 20 kwietnia 1947 roku w Federacji Rosyjskiej (Barabasz)
Wiktor Suworow - właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun - to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie w latach 1974-1978 był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaoc...

Pozostałe książki:

Akwarium Specnaz. Historia sił specjalnych Armii Radzieckiej Lodołamacz Żołnierze wolności Dzień "M" Ostatnia republika Cień zwycięstwa Cofam wypowiedziane słowa Oczyszczenie Ostatnia defilada Samobójstwo GRU. Radziecki wywiad wojskowy Wyzwoliciele Alfabet Suworowa Kontrola Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa Wybór Złoty Eszelon Klęska Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu Żmijojad Upadek. Ostatnia bitwa marszałka Żukowa Tatiana - Tajna broń Żukow - cień zwycięstwa
Wszystkie książki Wiktor Suworow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Alfabet Suworowa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@stalowamagnolia
@stalowamagnolia
2022-11-03
3 /10
Przeczytane

Momentami miałam dość wazeliny, którą autor sączył w serca polskiego czytelnika. Wywiad byłby ciekawszy gdyby nie było powtórzeń z pierwszej części.

× 1 | link |
@Zorg
@Zorg
2021-06-30
1 /10

Jak twierdzi superszpieg Suworow „Polskę po prostu uwielbiam” (s. 246) a zwłaszcza Kuklińskiego:
„Kukliński nie był zdrajcą Polski. Był zdrajcą komunistycznej Polski. [zręczniej byłoby napisać Peerelu] Trudno zaś o lepszy komplement. Komunizm był bowiem nieludzkim, totalitarnym systemem. Polaków, Rosjan i osób wielu innych narodowości, którzy mieli to nieszczęście, że zostali "wyzwoleni" przez Armię Czerwoną. Każdy, kto wystąpił przeciwko tej zbrodniczej ideologii, był wielkim bohaterem. Każdy, kto zamiast jej służyć, starał się jej zaszkodzić, oddał wielkie zasługi ludzkości. Wkład Kuklińskiego w obalenie komunizmu był zaś bardzo duży. Pułkownik miał bowiem dostęp do niezwykle ważnych, tajnych sowieckich dokumentów. Między innymi dotyczących planów inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Europę Zachodnią. Trudno przecenić to, czego dokonał ów dzielny Polak, przekazując je Stanom Zjednoczonym.” (s. 98)
Podobnymi superlatywami zaszczyca Bukowskiego:
„Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że mogę nazwać Władimira Bukowskiego przyjacielem. To jeden z najwybitniejszych, a zarazem najtwardszych Rosjan swojej epoki. Nie był żadnym kanapowym dysydentem rozważającym ze szklanką herbaty w ręku, jak naprawić komunizm. Był zajadłym wrogiem bolszewizmu i system ten zwalczał otwarcie. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych był wielokrotnie więziony. (...) Trudno mi wyrazić, jak wielkim darzę go szacunkiem.” (s. 25)
Pytanie, co takiego zrobił Bukowski dla obalenia bol...

| link |
@ryszpak
2019-12-01
7 /10
Przeczytane Historia najnowsza A.D. 2016 E-booki Wspomnienia / wywiady

Pierwsza książka Suworowa, którą przeczytałem od czasów liceum (tak wiem, wstyd...). Jakoś się po prostu nie złożyło. Będę nadrabiał, ślubuję/.
W każdym razie książka bardzo dobra. Zarówno krótkie opisy ważnych postaci XX wieku, jak i wywiad Piotra Zychowicza z Wiktorem Suworowem.

| link |
@skydd
2021-02-07
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Alfabet Suworowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat