Alpinistka na autostopie. Tom 2. Z Polski do Chin

Anna Borecka
Alpinistka na autostopie. Tom 2. Z Polski do Chin
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Spotykam tylko dobrych ludzi” – z takim postanowieniem Anna Borecka zorganizowała drugą samotną wyprawę do Azji. Tym razem podróżowała autostopem przez Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan i ChRL. W drugim tomie „Alpinistki na autostopie”, pt. „Z Polski do Chin”, opowiada o pełnej wrażeń trzymiesięcznej eskapadzie. W tym czasie pokonała lądem około 20 000 km, w większości na stopa. Miłośnicy podróży znajdą tu relację z bezludnych Gór Kurdyjskich i baśniowej Kapadocji, kierowania ciężarówką na legendarnej Pamir Highway i przeładowanym pick-upem na Karakorum Highway. Zwolennicy słońca odczują żar wielkich pustyń Kyzył-kum, Kara-kum i Takla Makan. Dla pasjonatów gór to będzie zdobywanie szczytów: Erciyes Dagi 3916 m (Turcja), Damavand 5610 m (Iran), Mt Urtabuz 5047 m (Tadżykistan) i Pik Rozdzielenia 6148 m (Kirgistan). Dla wszystkich jest to opowieść o niezwykłej gościnności tubylców oraz o nowym odkryciu autorki, że w innych krajach żyją ludzie tacy sami jak my. I tym razem Czytelnicy poznają Ludzi z Planety Argon i będą czekać na kolejne tomy „Alpinistki na autostopie” – to pewne. Anna Borecka - jedyna polska alpinistka, która łączy autostop ze zdobywaniem gór. Wspinała się zespołowo w Tatrach, Alpach, na Kaukazie, w Andach i lodospadach. W latach 2008-2015 zorganizowała 5 samotnych wypraw i 6 podróży w góry Eurazji. Wyprawy: 1. Przez Karpaty na Ararat 2. Autostopem do Chin 3. Autostopem na Nordkapp 4. Autostopem do Portugalii 5. Autostopem na Bałkany. Podróże: 1. Autostopem z Grecji do Polski 2. Stopem „online” do Szkocji 3. Samotnie na Mont Blanc w minirakach 4. Autostopem do Szwajcarii 5-6. Autostopem po wyspach. Dotychczas odwiedziła 56 krajów, w tym 48 na stopa. W pojedynkę podróżowała autostopem na trasie 48 000 km. W Pamirze i Karakorum samotnie pokonała trudne lodowce. Bez asekuracji skakała przez szczeliny na wysokości 5000-6000 m n.p.m. Organizowała podróże niskokosztowe: nocowała w muzułmańskich domach, kirgiskich jurtach lub na dziko we własnym namiocie. Była świadkiem demonstracji w Teheranie i pacyfikacji Ujgurów w Chinach. W Pamirze trafiła do bazy wojskowej, a za „stopowanie” na Karakorum Highway zatrzymała ją policja. W czasie samotnych wypraw i podróży weszła m.in. na Wielki Ararat (5137 m), Galdhopiggen (2469 m), Zugspitze (2962 m), Schwarzhorn (2574 m), Coma Pedrosa (2942 m), Mulhacén (3479 m), Dufourspitze (4634 m), Teide (3718 m) itp. Obecnie realizuje autorski „Projekt 201”, czyli zdobycie najwyższych szczytów we wszystkich krajach na świecie, głosząc ideę, że wszędzie są ludzie tacy sami jak my.
Data wydania: 2016
Wydawnictwo: Bernardinum
Cykl: Alpinistka na autostopie, tom 2
Kategoria: Podróżnicze
Stron: 416

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Alpinistka na autostopie. Tom 2. Z Polski do Chin? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Alpinistka na autostopie. Tom 2. Z Polski do Chin. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Alpinistka na autostopie. Tom 1 Prze Karpaty do Ararat.
Alpinistka na autostopie. T...
Anna Borecka
Źródłem szczęścia jest odkrywanie - wiedziona tą myślą Anna Borecka stworzyła model nisko kosztowych...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl