Anioł radości

ks. Marek Dziewiecki
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Anioł radości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

To zapis zwierzeń maturzysty, który z poczuciem humoru, a jednocześnie z niezwykłą otwartością opowiada swemu Przyjacielowi o młodzieńczych pragnieniach i fascynacjach, o zakochaniu i odkrywaniu ważnych więzi.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7224-851-0, 9788372248510
Wydawnictwo: Jedność
Stron: 238
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

ks. Marek Dziewiecki ks. Marek Dziewiecki
Urodzony 3 lipca 1954 roku w Polsce (Radom)
Marek Dziewiecki – rzymskokatolicki prezbiter, doktor psychologii, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Kapłan diecezji radomskiej, ekspert Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie". Doktorat z nauk o w...

Pozostałe książki:

Kochać i wymagać Jak wygrać kobiecość? : instrukcja obsługi Bóg vs cierpienie. Dlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał Emocje. Krzyk do zrozumienia Anioł radości. O zakochaniu i miłości
Wszystkie książki ks. Marek Dziewiecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Anioł radości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@nataliarecenzuje
2020-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Anioł radości to sympatyczna książeczka pióra katolickiego księdza, Marka Dziewieckiego, znakomitego psychologa i psychoterapeuty. Jest to książka bardzo prosta – mam tu na myśli nie tylko fabułę i język, ale także to, że jest po prostu łatwa w odbiorze. Czyta się ją lekko i przyjemnie.

Mimo prostoty jest to książka bardzo wartościowa i z pewnością nie nudna – wręcz przeciwnie. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że chciałam po prostu „coś” poczytać. Niekoniecznie ambitnego, ale również nie tandetnego. Nie spodziewałam się niczego specjalnego i imponującego. Nie doznałam szoku, ale na pewno Anioł radości w jakimś stopniu mnie zaskoczył, oczywiście pozytywnie.

Narratorem jest tu maturzysta Marek. Prosto, szczerze i otwarcie opowiada on Bogu, którego nazywa Przyjacielem, o swoich wspomnieniach, uczuciach, planach, pragnieniach, ludziach, którzy go otaczają. Czyni to z wielką prostotą, otwartością i humorem.

Pamiętnik Marka pobudza do refleksji. Autor w tej powieści przekazuje czytelnikowi wiele mądrych i życiowych treści i wbrew temu, co można by przypuszczać, robi to ciekawie i nienatrętnie. Szczerze mówiąc, przed przeczytaniem utworu sądziłam, że skoro jest to powieść księdza, zapewne będzie przesycona jakimiś umoralniającymi frazesami. Byłam w błędzie. Można w niej znaleźć dużo mądrych zdań, ale są w niej na swoim miejscu i stanowią znaczny walor, a co najważniejsze: do „zwykłych” umoralniających ...

{}× 1 | link |
@zerowa
2009-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Martusia175, w 100% zgadzam się z tobą. Wczoraj nie zauważyłam, kiedy z jedenastej wieczorem zrobiła się trzecia nad ranem... Czyta się jednym tchem.

{} | link |
MA
2008-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka napisana w niezwykły sposób, nie umiałam się od niej oderwać.

{} | link |
@MargaritaCzyta
2021-02-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@katarzynka
2007-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Marigold
2008-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Anioł radości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl