Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

Fred Watson
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Z tej książki dowiesz się:
• Dlaczego niebo jest niebieskie, a Słońce żółte?
• Jak kupić działkę na Księżycu? Albo na Merkurym?
• Ile kosztuje podróż w kosmos?
• Jak wygląda „typowe” miejsce we Wszechświecie i dlaczego nic w nim nie ma?
Wszechświat od stuleci zachwyca ludzi. Uświadomienie sobie, że Ziemia jest mikroskopijnym jak na rozmiary kosmosu tworem, pozwala nabrać odpowiedniej perspektywy i uruchomić wyobraźnię. Tym bardziej, że to, co widzimy jest tylko częścią ogromnego wszechświata…
Fred Watson zabiera nas w fascynującą podróż po naszej galaktyce, podczas której odwiedzimy Księżyc i poznamy różne teorie dotyczące jego powstania, zobaczymy, jak rodzą się gwiazdy i jak na niebie powstaje tęcza. A bilet na tę podróż na pewno będzie tańszy, niż te sprzedawane przez firmy oferujące komercyjne loty w kosmos.

KSIĄŻKI DOBRE NIE TYLKO W TEORII!
Data wydania: 2021-06-02
ISBN: 978-83-66517-36-3, 9788366517363
Wydawnictwo: Poznańskie
Seria: Zrozum
Kategoria: Astronomia
Stron: 248
dodana przez: mewaczyta

Autor

Fred Watson Fred Watson
Urodzony 14 grudnia 1944 roku w Wielkiej Brytanii (Bradford)
Frederick Garnett „Fred” Watson AM to urodzony w Anglii astronom i popularny naukowiec w Australii.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

ASTROHAJ!

2.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ruszamy w międzygalaktyczną podróż naukową. Czasami z chęcią wpakowałabym się do rakiety i uciekła z tego owładniętego obłędem świata. Jak wygląda „typowe” miejsce we wszechświecie? Prawdopodobnie nic w nim nie ma. Brzmi idealnie. A więc ruszajmy! Nawet, jeśli jest to tylko chwilowa euforia i ucieczka, po której mocno uderza się głową o ziemię... {} Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

@Zaneta@Zaneta {}× 4

Kosmiczny haj

12.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niebo jest niebieskie, a słońce żółte? Albo jak powstają gwiazdy? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi twierdząco, to odpowiedź na nie znajdziecie w kolejnej książce z serii Zrozum pod tytułem „Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?”. Wydawnictwo Poznańskie po raz kolejny zabiera swoich czytelników w świat na... {} Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

@Oczytana@Oczytana {}× 4

Astrohaj

15.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Fred Watson "Astrohaj" jak dotknąć kosmicznego pyłu, Lubię, kiedy książki popularnonaukowe traktują trudne, wydawałoby się, dla laika tematy, w sposób wciągający i przystępny. Przecież o rzeczach skomplikowanych, o których raczej nie rozmawia się codziennie przy porannej kawie można również opowiadać tak, że trudno się od nich oderwać. Taki ... {} Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

@toptangram@toptangram {}× 3

DLACZEGO GWIAZDY SPADAJĄ?

9.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"A planety szaleją, szaleją, szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją A planety szaleją, szaleją, szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją" Dawno nie byłam w obserwatorium i nie czułam nas sobą kosmosu, który zdaje się wtedy być jak na wyciągnięcie ręki, jakbym mogła do fartucha nazrywać gwiazd. W niebo uwielbiam patrzeć o każdej porze dnia i ... {} Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Wydawnictwo Poznańskie


Patrzycie w niebo z fascynacją? Zastanawiacie się co skrywa wszechświat?
W książce "Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu" astronoma Freda Watsona poznacie wiele teorii dotyczących powstania księżyca i innych planet. Zostaną wytłumaczone zjawiska jakie zdarzają się na niebie. Będziemy analizować przeszłość oraz wiele teorii, które zostały zapisane przez uczonych w tym Galileusza. Porusza również temat odkryć planetarnych, ocieplenia klimatu, czarnych dziur, bakterii i wielu wielu innych.

Podziwiam fascynację i oddanie nauce, wszelką wiedzę na temat wszechświata, którą dzieli się nami autor. Czytając książkę czuć wyjątkowe oddanie dla nauki i chęci przybliżenia nam wielu informacji, jak i przedstawienia zagadnień w logiczny i zrozumiany sposób. Po prawdzie wszelkie terminy mogą początkowo wydawać nam się zupełnie 'kosmiczne', ale autor w sposób prosty prezentuje nam wszystkie informacje.

Czytając moja głowa ciągle zadawała kolejne pytania, chłonęłam informację z wyjątkową szczegółowością i zainteresowaniem. Jeśli lubicie odkrywać nowe zagadnienia, poznawać inne kierunki i zagłębiać wiedzę, to kolejna, już dziewiąta książka popularnonaukowa serii Zrozum jest to tego idealna!

{}× 9 | link |
@Oczytana
2022-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Egzemplarze recenzenckie :)
@temptershell
2021-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2021-08-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@toptangram
2021-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@czerwonakaja
2021-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zaneta
2021-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021 LIPIEC
@StartYourDayWithBooks
2021-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nauka nie potrafi odkryć ostatecznej tajemnicy Przyrody, ponieważ ostatecznie to my sami jesteśmy częścią zagadki, którą próbujemy rozwiązać.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl