Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

Fred Watson
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Z tej książki dowiesz się:
• Dlaczego niebo jest niebieskie, a Słońce żółte?
• Jak kupić działkę na Księżycu? Albo na Merkurym?
• Ile kosztuje podróż w kosmos?
• Jak wygląda „typowe” miejsce we Wszechświecie i dlaczego nic w nim nie ma?
Wszechświat od stuleci zachwyca ludzi. Uświadomienie sobie, że Ziemia jest mikroskopijnym jak na rozmiary kosmosu tworem, pozwala nabrać odpowiedniej perspektywy i uruchomić wyobraźnię. Tym bardziej, że to, co widzimy jest tylko częścią ogromnego wszechświata…
Fred Watson zabiera nas w fascynującą podróż po naszej galaktyce, podczas której odwiedzimy Księżyc i poznamy różne teorie dotyczące jego powstania, zobaczymy, jak rodzą się gwiazdy i jak na niebie powstaje tęcza. A bilet na tę podróż na pewno będzie tańszy, niż te sprzedawane przez firmy oferujące komercyjne loty w kosmos.

KSIĄŻKI DOBRE NIE TYLKO W TEORII!
Data wydania: 2021-06-02
ISBN: 978-83-66517-36-3, 9788366517363
Wydawnictwo: Poznańskie
Seria: Zrozum
Kategoria: Astronomia
Stron: 248
dodana przez: mewaczyta

Autor

Fred Watson Fred Watson
Urodzony 14 grudnia 1944 roku w Wielkiej Brytanii (Bradford)
Frederick Garnett „Fred” Watson AM to urodzony w Anglii astronom i popularny naukowiec w Australii.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kosmiczny haj

12.01.2022

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niebo jest niebieskie, a słońce żółte? Albo jak powstają gwiazdy? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi twierdząco, to odpowiedź na nie znajdziecie w kolejnej książce z serii Zrozum pod tytułem „Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?”. Wydawnictwo Poznańskie po raz kolejny zabiera swoich czytelników w świat na... Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

@Oczytana@Oczytana × 5

ASTROHAJ!

2.07.2021

Ruszamy w międzygalaktyczną podróż naukową. Czasami z chęcią wpakowałabym się do rakiety i uciekła z tego owładniętego obłędem świata. Jak wygląda „typowe” miejsce we wszechświecie? Prawdopodobnie nic w nim nie ma. Brzmi idealnie. A więc ruszajmy! Nawet, jeśli jest to tylko chwilowa euforia i ucieczka, po której mocno uderza się głową o ziemię... Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

@Zaneta@Zaneta × 4

Astrohaj

15.07.2021

Fred Watson "Astrohaj" jak dotknąć kosmicznego pyłu, Lubię, kiedy książki popularnonaukowe traktują trudne, wydawałoby się, dla laika tematy, w sposób wciągający i przystępny. Przecież o rzeczach skomplikowanych, o których raczej nie rozmawia się codziennie przy porannej kawie można również opowiadać tak, że trudno się od nich oderwać. Taki ... Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

DLACZEGO GWIAZDY SPADAJĄ?

9.07.2021

"A planety szaleją, szaleją, szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją A planety szaleją, szaleją, szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją" Dawno nie byłam w obserwatorium i nie czułam nas sobą kosmosu, który zdaje się wtedy być jak na wyciągnięcie ręki, jakbym mogła do fartucha nazrywać gwiazd. W niebo uwielbiam patrzeć o każdej porze dnia i ... Recenzja książki Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu?

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2021-07-03
9 /10
Przeczytane Wydawnictwo Poznańskie


Patrzycie w niebo z fascynacją? Zastanawiacie się co skrywa wszechświat?
W książce "Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu" astronoma Freda Watsona poznacie wiele teorii dotyczących powstania księżyca i innych planet. Zostaną wytłumaczone zjawiska jakie zdarzają się na niebie. Będziemy analizować przeszłość oraz wiele teorii, które zostały zapisane przez uczonych w tym Galileusza. Porusza również temat odkryć planetarnych, ocieplenia klimatu, czarnych dziur, bakterii i wielu wielu innych.

Podziwiam fascynację i oddanie nauce, wszelką wiedzę na temat wszechświata, którą dzieli się nami autor. Czytając książkę czuć wyjątkowe oddanie dla nauki i chęci przybliżenia nam wielu informacji, jak i przedstawienia zagadnień w logiczny i zrozumiany sposób. Po prawdzie wszelkie terminy mogą początkowo wydawać nam się zupełnie 'kosmiczne', ale autor w sposób prosty prezentuje nam wszystkie informacje.

Czytając moja głowa ciągle zadawała kolejne pytania, chłonęłam informację z wyjątkową szczegółowością i zainteresowaniem. Jeśli lubicie odkrywać nowe zagadnienia, poznawać inne kierunki i zagłębiać wiedzę, to kolejna, już dziewiąta książka popularnonaukowa serii Zrozum jest to tego idealna!

× 9 | link |
@KazikLec
2022-06-11
8 /10
Przeczytane 2022
@Oczytana
2022-01-06
10 /10
Przeczytane Egzemplarze recenzenckie :)
@temptershell
@temptershell
2021-08-31
7 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2021-08-30
7 /10
@toptangram
2021-07-15
8 /10
@czerwonakaja
2021-07-08
8 /10
Przeczytane
@Zaneta
2021-07-02
8 /10
Przeczytane 2021 LIPIEC
@StartYourDayWithBooks
@StartYourDayWithBooks
2021-07-01
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Nauka nie potrafi odkryć ostatecznej tajemnicy Przyrody, ponieważ ostatecznie to my sami jesteśmy częścią zagadki, którą próbujemy rozwiązać.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl