Bajki dla dorosłych. Powieść dla roślinożerców

Piotr Sakowski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Bajki dla dorosłych. Powieść dla roślinożerców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Roślinne opowieści, które was rozbawią, wzruszą i zadziwią

Wszechwiedzące jabłko malinówka i dwaj nowicjusze: pomidor malinowy oraz czerwony ziemniak z tropików postanawiają zwiedzić wieś, w której przyszli na świat. Nie różni się ona od znanej nam rzeczywistości, z wyjątkiem jednego szczegółu: ludzie zniknęli. Bohaterowie, starając się żyć pełnią życia, nieustannie konfrontują się z absurdami dzisiejszego świata. Obserwując otaczający świat, pakując się w tarapaty i przeżywając miłosne rozczarowania, każdego dnia stają się bogatsi o nowe doświadczenia. Dopóki przyroda króluje, dopóty jabłko, pomidor i ziemniak żyją. Co jednak stanie się, kiedy wrócą ludzie?

Data wydania: 2022-04-11
ISBN: 978-83-8219-769-3, 9788382197693
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Satyra i humor
Stron: 308

Autor

Piotr Sakowski Piotr Sakowski Od urodzenia mieszkaniec stolicy Pomorza Zachodniego – Szczecina. Socjolog z wykształcenia. Miłośnik dobrej literatury. Obserwator codzienności w każdej postaci – wirtualnej i realnej – mający dystans do całej otaczającej aury. Człowiek środka – byw...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Smakowita uczta kulinarna

12.05.2022

Od wieków uczeni (nawet habilitowani doktorzy i filozofowie wszelkich gałęzi), mędrcy tego świata i historycy (oni przecież ciągle coś badają i analizują na wzór i podobieństwo chemików) szukają odpowiedzi na pytanie – co robią zabawki i pluszaki, gdy nie ma nas w domu? Co robią sztućce? A książki upchane, jak wojsko w domowej biblioteczce? Czy za... Recenzja książki Bajki dla dorosłych. Powieść dla roślinożerców

Czy aby na pewno bajki czy też rzeczywistość?

25.04.2022

Historia przedstawiona w książce pt ,,Bajki dla Dorosłych. Powieść dla roślinożerców" składa się z wielowątkowej i zawiłej fabuły pełnej akcji. Akcja toczy się dynamicznie przez co książka wciąga. Mamy w niej do czynienia z trzema głównymi bohaterami, których śmiało można nazwać indywidualistami, odmieńcami. Odmieńcami dlatego, że nie są to ludzi... Recenzja książki Bajki dla dorosłych. Powieść dla roślinożerców

Co jabłko ci powie?

11.05.2022

Istnieje taki przesąd, że w pewne wyjątkowe dni zwierzęta mówią ludzkim głosem. A gdyby dać taką możliwość owocom i warzywom. Przykładowo, co może mieć do powiedzenia taki pomidor. Wisi sobie na krzaczku i obserwuje otoczenie. Czy chciałby podzielić się jakimiś spostrzeżeniami? Może na jakieś marzenia? Czy jest on delikatny jak miąższ spod skórki,... Recenzja książki Bajki dla dorosłych. Powieść dla roślinożerców

Moja opinia o książce

Opinie

@pajjka
2022-05-29

W "Bajkach dla dorosłych" poznajemy trzech bohaterów:
nasze rodzime (nieco przemądrzałe) jabłko malinówkę - symbol polskości, dumę narodu, pierwotną mądrość i umiłowanie tradycji;
pomidora malinowego, który trafił na nasze stoły, zaskarbiając sobie podniebienia Polaków. Jego dojrzały smak nieodłącznie kojarzy się z upalnym latem, dając orzeźwienie niczym delikatny, afrykański zefir
i drugi cudzoziemiec, czerwony ziemniak (którego kolebką jest Peru) to na rodzimych talerzach istny powiew egzotyki, pewne udziwnienie, symbol wpływów z zagranicy, poszukiwań nowych smaków, doświadczeń, otwierania się na nowe i poszerzania horyzontów.

To z nimi odbywamy wyjątkowo pouczającą podróż po polskiej wsi, poznając różnych przedstawicieli rodzimej flory, będących jednocześnie odpowiednikami ludzkich charakterów, ich problemów, stanów emocjonalnych, obaw, marzeń i panujących między nimi podziałów.

Te trzy zupełnie różne postaci, o odmiennych cechach, posiadające różne spojrzenia na otaczającą je rzeczywistość, doskonale obrazują współczesne społeczeństwo i jego różnorodność.
Choć pochodzą z różnych zakątków świata , uzupełniają się nawzajem i tworzą mieszankę doskonałą, tym samym udowadniając, że pomimo dzielących je różnic, można się szanować, zjednoczyć i wspólnie kroczyć przez życie.

Autor w "Bajkach..." wykazał się doskonałym poczuciem humoru i godnym pozazdroszczenia zmysłem obserwacji.
Stosując pewne elementy antropomorfizacji, nadał ...

× 1 | link |
CZ
2022-07-17
9 /10

Każdy dorosły ma w sobie trochę dziecka. Jestem jedną z większych fanek takiej twórczości- uwielbiam historie przedstawione w zabawny, barwny sposób. Tu bohaterami są... owoce!

IG: Czytomanka

👉 Poznajemy trzech bohaterów: przemądrzałe jabłko, pomidora malinowego i czerwonego ziemniaka. Rozpoczynają podróż po polskiej wsi, poznając przedstawicieli owoców i warzyw, którzy są odpowiednikami ludzkich emocji.

👉 Rewelacyjna bajka dla dorosłych niosąca niezwykły przekaz. Warto przeczytać i każdy w niej odnajdzie cząstkę siebie. Sama okładka jest bardzo dobrze zrobiona, a fabuła i historia- jeszcze lepsza. Warto po nią sięgnąć!

| link |
@asiaczytasia
2022-05-11
6 /10
@aga.kusi_poczta.fm
2022-05-12
10 /10
Przeczytane
@sandra-molek_ksiazkowy
2022-04-25
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Na tym polega nasza wyjątkowość, że skończymy marnie, ale przeżyjemy życie lapidarnie.”
#
“Podobno prosta droga jest najłatwiejsza, a krzywa najpiękniejsza. Możesz wybrać sobie życie tylko wtedy, jeśli idziesz pierwszą z nich. Druga to nieodgadniona przeprawa.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl