...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek

Jan Tomasz Gross, Aleksandra Pawlicka
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wywiad rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków i socjologów. Jan Tomasz Gross wzbudza często silne negatywne emocje, wykazuje bowiem, że Polacy w czasie drugiej wojny światowej mieli też udział w mordowaniu Żydów. W rozmowie z Aleksandrą Pawlicką Gross po raz pierwszy porusza wątki osobiste i opowiada m.in. o historii rodziny.
Data wydania: 2019-10-03
ISBN: 978-83-280-6010-4, 9788328060104
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 320

Autor

Jan Tomasz Gross Jan Tomasz Gross
Urodzony 1 sierpnia 1947 roku w Polsce (Warszawa)
W roku 1965 rozpoczął naukę na Uniwersytecie Warszawskim. Aresztowany za udział w wydarzeniach marcowych w 1968 roku, po zwolnieniu, wraz z rodzicami, wyjechał z Polski. Studia kontynuował w Stanach Zjednoczonych. W 1975 uzyskał doktorat na uniwersy...

Pozostałe książki:

Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie Sąsiedzi. Historia zagłady żydowskiego miasteczka Złote żniwa. Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach zagłady Żydów
Wszystkie książki Jan Tomasz Gross

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę ...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Sargento_Garcia
2019-11-01
5 /10
Przeczytane

Wywiad z budzącym w Polsce bardzo skrajne odczucia historykiem. Mam już za sobą jego książki: "Sąsiedzi", "Strach" i "Złote żniwa" które, moim zdaniem, przedstawiają dość jednostronne i tendencyjne spojrzenie na opisywany problem.

Czasu poświęconego na lekturę tej książki nie uważam za zmarnowany. Utwierdziłem się jednak w moim wcześniejszym przekonaniu, że Gross ma gołąbko zakorzeniony w sobie żal do Polski i Polaków, co wpływa na obiektywność jego ocen, i czemu daje wyraz w swoich książkach.

| link |
@Zorg
2022-02-08
1 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka ...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl