Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

Nick Vujicic
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Nick Vujicic cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające ze swojej niepełnosprawności. Dziś prowadzi aktywne i spełnione życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-61097-22-8, 9788361097228
Wydawnictwo: Aetos
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! - Nick Vujicic

12.09.2012

Prawdziwe historie zawsze najbardziej do mnie trafiają. Książki oparte na faktach działają intensywniej, głębiej. Moje spotkanie z bohaterem nie kończy się wtedy na przeczytaniu ostatniej strony. To jest dopiero początek naszej znajomości. Wertuję następnie Internet, wyszukuję wszelkie informacje o danej postaci, oglądam zdjęcia, filmy, filmiki. St... Recenzja książki Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

@goslava@goslava × 1

Bo wszystko jest możliwe!

26.09.2012

Ostatnimi czasy świat obiegły zdjęcia ślubne mężczyzny bez rąk i bez nóg wraz z jego piękna, pełnosprawna małżonką. Fotografie tego samego mężczyzny i jego żony, odpoczywających na plaży, można było zobaczyć na wszystkich najpopularniejszych portalach internatowych. Tym uśmiechniętym facetem, który wzbudził podziw i szacunek wielu jest Nick Vujicic... Recenzja książki Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

Nick Vujicic - "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!"

17.09.2012

Sięgałam po tę książkę z myślą, że musi być ona dobra. Przy takim autorze po prostu musi i koniec. Chociaż osobiście nie przepadam za biografiami, a poradników wszelkiej maści nie trawię w ogóle, to ta książka była jedną z najpiękniejszych lektur mojego życia. Nie chodzi tu o fabułę, a o przekaz, bo przekaz był zdecydowanie wyjątkowy, tak samo nies... Recenzja książki Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

Na przekór przeciwnościom.

18.09.2013

Większość społeczeństwa zazwyczaj nie zna historii wielu wyjątkowych ludzi. Ja pierwszy raz o Nicku Vujicicu usłyszałam całkiem przypadkowo. Podczas przeglądania jednego forum natknęłam się na hasło „najpiękniejszy film w sieci”, zachęcona tym dość górnolotnym hasłem, kliknęłam w ikonkę i zaczęłam oglądać „Cyrk motyli”. Historia ukazana w tym krótk... Recenzja książki Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

Moja opinia o książce

Opinie

@margoz
2021-02-18
6 /10
Przeczytane

Nick Vujicic to człowiek o ogromnym sercu i niezachwianej wierze. Prowadząc nas przez poszczególne etapy swojego życia uczy jak radzić sobie z wszelkimi przeszkodami, jak odnaleźć swoją drogę, swój cel i jak walczyć o swoje szczęście. Nie zdawałam sobie nawet sprawy, jak bardzo potrzebowałam tej książki w obecnym momencie mojego życia. Słowa Nicka otworzyły mi oczy i pokazały, że jestem w stanie walczyć o siebie i swoje życie, że tak wiele jest w moich rękach. Mówiąc tutaj o walce nie mam wcale na myśli mozolnego rozpychania się łokciami, nieuzasadnionego poczucia wyższości, roszczeniowej postawy i stawiania siebie i swojego ego w centrum. Chodzi tutaj raczej o systematyczne zdobywanie obranych celów (nawet tych krótkoterminowych), stawianie małych kroków, determinację, ale i zrozumienie, pokorę oraz przysłowiowe mierzenie siły na zamiary.

Autor książki, Nick Vujicic urodził się z niezwykle rzadką chorobą - fokomelią, zwaną też tetra-amelią - wadą wrodzoną polegającą na całkowitym braku kończyn. Chociaż w swojej pracy porusza niezwykle trudne tematy - niezrozumienia, szykan ze strony szkolnych kolegów, walki z depresją która doprowadziła go jako nastolatka do ostatecznych kroków - a więc próby samobójczej, to w ostatecznym rozrachunku książka Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! promienieje radością, entuzjazmem i wewnętrznym światłem autora. Wywodzący się z głęboko wierzącej rodziny, lecz rozgoryczony i nieszczęśliwy Nick mógł obwiniać Boga o swoją niepeł...

× 1 | link |
@viki_zm
2020-08-05
7 /10
Przeczytane Z biblioteki Audiobook 2020

Nick Vujicic cierpi na fokomelię. Jest to rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Młody mężczyzna pomimo braku rąk i nóg podkreśla „Wiem, że inni mają gorzej”. Ten niezwykły człowiek stopniowo pokonywał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności i zawsze szukał nowych rozwiązań, by być samodzielnym. Dziś prowadzi aktywne życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny. Przemawia, ponieważ uważa, że „Nie mogę położyć ręki na Twoim ramieniu, żeby dodać Ci otuchy, ale mogę mówić szczerze, prosto z serca”. Odważny młody człowiek pokonujący przeciwności niesie nadzieję i inspirację milionom ludzi. Nick angażuje się w działalność charytatywną i kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw. Nick podkreśla, że wszystko, co osiągnął zawdzięcza wierze w Boga i zawsze prosił Go o pomoc w trudnych sytuacjach.
W swojej zdecydowanie wartej uwagi książce Nick opowiada o swoich przygodach, o pokonywaniu strachu i ograniczeń. Opowieści młodego człowieka bez rąk i nóg powinny być obowiązkową lekturą dla każdego. Mężczyzna pokazuje, że powinniśmy czerpać z życia to, co najlepsze i wierzyć, że upadamy po to, by się podnieść.

| link |
@BarbaraMaster
2020-10-24
10 /10
Przeczytane Niepełnosprawość, choroba Biblioteczka pedagoga Posiadam

Wspaniała książka wspaniałego, wyjątkowego człowieka dodająca siły, wytrwałości w dążeniu do celu.
Nick na swoim przykładzie pokazuje, że nawet z pozoru najbardziej dołująca niepełnosprawność nie wyklucza człowieka niepełnosprawnego z życia społecznego z wytrwałego dążenia do realizacji swoich marzeń.
Mimo niepełnosprawności cieszmy się każdym dniem swojego życia bo życie jest piękne i pamiętajmy że mamy je tylko jedno.
Ja osobiście właśnie tak robię
Wszystkim gorąco polecam tę książkę.

| link |
AG
2014-02-12
10 /10
Przeczytane

Po lekturze tej książki mam uczucie, że naprawdę mogę wszystko! Nick to szalenie motywujący facet, zarażający swoją energią i zapałem, umiejący podnieść na duchu każdego ponuraka. Chwała mu za to, że jest i poprzez swoje życie, choć naznaczone trudnościami, daje wspaniałe świadectwo potęgi wiary. Nie tylko w Boga, ale przede wszystkim we własne możliwości.

| link |
@gosia.zalewska12
2020-04-06
8 /10
Przeczytane

Jak wiele rzeczy nas ogranicza, a tak na prawdę ograniczenia są tylko w naszej głowie. Nick jest wspaniałą motywacją, prowadzi życie takie jakie chce, bez ograniczeń. Na jego przykładzie widać, że nie ma rzeczy niemożliwych. Książkę serdecznie polecam:)

| link |
@goslava
2012-08-08
8 /10
Chcę przeczytać

oglądałam reportaż o tym niezwykłym człowieku i chciałabym poznać go trochę lepiej... muszę przeczytać tę książkę! :)

| link |
@winterolmostover
2012-08-09
Chcę przeczytać

Ja również oglądałam reportaże i wystąpienia Nicka. Nie wiedziałam o książce, muszę ją przeczytac.

| link |
@Kamila.K9
2012-07-26
Chcę przeczytać

Podziwiam tego Pana. Duży szacunek dla Niego!

| link |
@narratorka
2012-08-01
Chcę przeczytać Marzę by je mieć

Marzę o tej książce. Wprost kocham Nicka :*

| link |
@Catalinka
2012-07-26

mam ogromną chęć na przeczytanie :)

| link |
@reniarenia
2021-12-30
8 /10
Przeczytane
@Possi
2021-05-22
9 /10
Przeczytane
BA
2020-10-15
10 /10
Przeczytane
@Brak
2020-06-15
10 /10
Przeczytane
@Sosenka
2014-01-07
10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl