Bezczelna

"Melisa Bel"
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 28 ocen kanapowiczów
Bezczelna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 28 ocen kanapowiczów

Opis

Kinga jest młodą, utalentowaną skrzypaczką, która świat dorosłych utożsamia z bólem, niezrozumieniem i poniżeniem. Uwięziona pomiędzy wymagającymi, tkwiącymi w tradycjonalizmie rodzicami, a szkolną dyscypliną, znajduje wytchnienie w muzyce i w kontaktach z rówieśnikami.

Bolesne doświadczenia i łatka bezczelnej dziewczyny sprawiają jednak, że zanim w pełni stanie się kobietą, traci wiarę w siebie.

Gdy wkrótce w jej życiu pojawia się Marcel, spokojny, inteligentny oraz niezwykle pociągający mężczyzna, Kinga podchodzi do niego z dużą dozą ciekawości, ale i nieufności. Niezwykła chemia, jaką do siebie czują, uzmysławia dorastającej dziewczynie jej pragnienia, które jak jest o tym przekonana są zakazane i niewłaściwe.

Czy Kinga będzie w stanie sprzeciwić się wpajanym latami zasadom, by odkryć swoją prawdziwą naturę? Czy kobieta, która nie wie, czym jest miłość, potrafi obdarzyć uczuciem siebie i ludzi?

Jak wychowanie wpłynie na jej przyszłe relacje z mężczyznami?
Data wydania: 2021-06-08
ISBN: 978-83-956624-7-8, 9788395662478
Wydawnictwo: Melisa Bel
Stron: 354
dodana przez: jbutton

Autor

"Melisa Bel" "Melisa Bel"
Urodzona 18 lipca 1988 roku w Polsce (Lublin)
Melisa Bel – autorka powieści obyczajowych, pełnych emocji i romantyzmu. Podbiła serca Polek takimi książkami jak „Diabelski hrabia” oraz „W paszczy lwa”. Miłośniczka wszystkich dziesięciu muz, dyplomowana wiolonczelistka, która bez sztuki nie wyobr...

Pozostałe książki:

Diabelski Hrabia W paszczy lwa Ekscentryczka Dżentelmen od święta
Wszystkie książki "Melisa Bel"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Młodzieńcze lata

13.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przyznawać się, kto był w szkole grzeczny, a kto często odwiedzał dywanik u dyrektorki? Jeśli o mnie chodzi, to ja byłam baaardzo grzeczna :D przez pierwsze dwa miesiące :P może i na dywaniku nie lądowałam, ale swoje różki lubiłam pokazywać :p Kinga to młoda dziewczyna, która tak jak większość nastolatek, ma swoje racje, lubi się wyróżniać, cho... {} Recenzja książki Bezczelna

@justus228@justus228 {}× 4

Bezczelna

8.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Melisa Bel dała się nam poznać za sprawą dwóch romansów historycznych. Tym razem jednak autorka pokazała się nam z innej strony. Na marginesie dodam, iż lubię gdy dany pisarz próbuje swoich sił w różnych gatunkach. Autorce ponownie udało się trafić w moje gusta czytelnicze. Mało tego, książka okazała się być nie tylko rozrywką, ale i naprawdę wart... {} Recenzja książki Bezczelna

@iza.81@iza.81 {}× 2

"Bezczelna"

24.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kinga już od najmłodszych lat przejawiała zdolności muzyczne. Jej talent jest podziwiany, nikt jednak nie dostrzega tego, że grając, uzewnętrznia swój żal i ból. W szkole ma spore problemy, wyróżnia się jak i swoim kontrowersyjnym wyglądem, tak i zachowaniem. Była postrzegana jako czarna owca, która niczego nie osiągnie. Nie bez powodu przyklejon... {} Recenzja książki Bezczelna

Czy bezczelność jest sposobem na życie?

10.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Powieść obyczajowa, to gatunek, który w ostatnim czasie nie pojawia się u mnie zbyt często. Po kilku rozczarowaniach zaczęłam podchodzić do niego sceptycznie. Jednak Melisa Bel sprawiła, że odkryłam go na nowo i bardzo przyjemnie spędziłam czas z „Bezczelną”. Ta powieść wychodzi poza ramy utartych schematów, jest nowatorska i zaskakująca. Kinga... {} Recenzja książki Bezczelna

@anettaros.74@anettaros.74 {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@gosia_myst
2021-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kinga to młoda i utalentowana dziewczyna. Jej gra na skrzypcach nie ma sobie równych czym ewidentnie wyróżnia się spośród rówieśników. Tradycyjne i bardzo religijne podejście do życia rodziców jej nie odpowiada. Buntuje się przeciw temu przez co zostaję jej przypięta łatka bezczelnej i niewychowanej dziewczyny. Nikt nie dostrzega że ubiór czy zachowanie to tylko poza która ma ja chronić. Gdy na jednym z koncertów poznaje Marcela zaczyna odczuwać do tej pory zupełnie nie znane jej emocje z którymi nie jest w stanie sobie poradzić.

Historia "Bezczelnej" podzielona jest na dwie części. W pierwszej obserwujemy wchodzenie przez naszą bohaterkę w dorosłość. Widzimy jak się buntuje. Nie ukrywam ze ta część przypomniała mi lata młodości. Beztroska, koncerty czy spotkania ze znajomymi. W drugiej części która ma miejsce 10 lat później widzimy jak Kinga próbuje znaleźć swoje miejsce, jak się zmieniła przez ten czas. Jest to też część która zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Spostrzeżenia bohaterki są bardzo trafne i myślę że każdy z nas znajdzie zwłaszcza w tej części coś dla siebie.
Autorka poruszyła niezwykle ważny temat jakim jest brak akceptacji zwłaszcza przez najbliższe nam osoby. Jak wpływa to na obraz nas samych w swoich oczach. Pokazała również jak stereotypy mogą wpływać na nasze oceny innych ludzi, jak oceniamy innych po wyglądzie czy stylu ubierania się. Muszę przyznać że nie jestem fanką erotyków i mimo że można tu znaleźć całkiem rozbudowane sce...

{}× 6 | link |
@__ksiazkowelove_m
2021-06-07
Przeczytane

Dziś przychodzę z recenzją książki, którą przeczytałam już jakiś czas temu a mianowicie przedstawiam Wam Patronat medialny "Bezczelna " @melisa.bel.autorka dziękuję jeszcze raz za zaufanie ❤Premiera 08.06.2021

Jako dzieci wielu z nas zazdrościło innym ubrać,ekstrawaganckich gadżetów czy nowego piórnika.Taka właśnie jest Kinga,nastoletnia dziewczyna wychowywania przez Bestie,jako nastolatka przyjęła maskę Bezczelnej dziewuchy,która pod nadzorem rodziców nie miała tego czego potrzebowała a w domu zwracano się do niej niegrzecznymi epitetami:Głupie ciele,jełop,zakuty łeb...Nie uczyła się dobrze i zawsze miała problemy z nauczycielami.

Z czasem wejścia w pełnoletność nasza bohaterka pokazała się z nieco innej strony,pierwszy kontakt z mężczyzną,co w oczach religii jej rodziców jest niedopuszczalne,pierwsze koncerty i przyjaciele...
Tylko czy wydarzenia z przeszłości dadzą Bezczelnej spokojnie żyć?Czy Kinga odnajdzie się w nowym świecie, gdzie odpowiedzialność za siebie jest bardzo ważna?

@melisa.bel.autorka tak jak Ci pisałam.Wstęp do przedstawienia nam życia Kingi wywołał u mnie łzy już od samego początku.To wulkan emocji i rozmyślań.Książka została podzielona na dwie części.Poznajemy Kingę jako młodą dziewczynę,zagubioną i zmagającą się z problemami i Kingę dziesięć lat później.Obie części to rozterki,ale nie nadmuchane sztucznymi frazesami tylko prawdziwe życie osoby,która zmaga się z bezsilnością nie mając wsparcia w najbliższych.

...

{}× 3 | link |
@my.ja.i.ty1
2021-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Bezczelność dla Kingi Ostrowskiej jest tarczą za którą może schować się młoda, wrażliwa dziewczyna. Uczennica liceum muzycznego i utalentowana skrzypaczka wśród kolegów, nauczycieli, czy wreszcie rodziny czuje się osamotniona i nierozumiana. Prowokując i łamiąc ustalone przez dom i szkołę zasady próbuje w ten sposób zaznaczyć swoją obecność i „wykrzyczeć” swoje racje. Jest bezczelna. Ale czy owa bezczelność jest cechą którą można przypisać tylko i wyłącznie Kindze? A może to właśnie środowisko w którym przyszło jej dorastać i które z taką łatwością przykleiło do niej etykietę „pyskatej” nie chcąc zrozumieć potrzeb dorastającej dziewczyny wykazuje się daleko idąca arogancją?
Tradycyjny dom w którym na pierwszym miejscu stawiane są wysoko wyśrubowane normy moralne, szkoła, gdzie liczy się przede wszystkim dyscyplina, posłuszeństwo i schematyczne myślenie powodują, że u progu dorosłości nastolatka czuje się zagubiona i pozostawiona sama sobie. Kiedy w jej życiu pojawia się Marcel, młody gitarzysta, Kinga ulegając pierwszemu, młodzieńczemu zauroczeniu pokazuje, że bycie „szkolną rebeliantką” to jedynie zasłona dymna, bo w gruncie rzeczy jest nieśmiałą osobą, która nie potrafi sobie poradzić z emocjami, jakie towarzyszą rodzącej się miłości i pojawiającej się wraz z nią namiętności.
*
#bezczelna @melisa.bel.autorka...

{}× 1 | link |
@papierowamagnoolia
2021-06-08
Przeczytane

Kinga to młoda, utalentowana muzycznie dziewczyna. Poznajemy ją jako nastolatkę, mierzącą się z trudnościami w szkole i problemami w domu rodzinnym (ten wątek owiany jest tajemnicą). Mimo swojego "bezczelnego" charakteru potrafi zjednać do siebie ludzi i fajnie spędzać czas. Pewnego dnia poznaje intrygującego i niezwykle dojrzałego, jak na swój wiek - Marcela. Kinga dopiero przy nim odkryje swoje pragnienia, a ich znajomość będzie mieć duży wpływ na jej życie.

Druga część książki skupia się już na dorosłej Kindze. Kobieta ma pozornie ułożone życie, pracę i przeżywa różne randkowe perypetie. Ta część, jak dla mnie, była bardziej ciekawsza, pojawia się więcej humoru i naprawdę śmiesznych akcji. Po prostu wiele się dzieje!

Główna bohaterka to normalna dziewczyna, mająca swoje niedoskonałości i wady. Jej losy nie są jakoś specjalnie zagmatwane, są raczej typowo nastoletnie/później typowo dorosłe ale właśnie z tego powodu, coś mnie w tej postaci ujęło. Przypomniałam sobie o tym, jak może czuć się młoda dziewczyna i jak wiele dzieje się wtedy w życiu. Na początku Kinga jest zagubioną, zbuntowaną dziewczyną, która z czasem uczy się doceniać siebie. W książce znalazłam takie momenty, gdzie podczas czytania miałam ochotę przytulić główną bohaterkę. Powiedzieć jej, żeby nie bała się swoich reakcji i żyła po swojemu. Myślę, że właśnie to jest ogromną zaletą tej książki Wiele czytelniczek będzie mogło utożsamić się z Kingą.

Melisa Bel stworzyła bardzo przy...

{}× 1 | link |
BL
2021-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Jak łatwo stracić wiarę w siebie? Otóż bardzo łatwo. Na własnej skórze doświadczyła tego Kinga.
Ta dopiero wkraczająca w dorosłe życie dziewczyna zmaga się z wieloma problemami. Z jednej strony wymagający rodzice, z tradycjami... Z drugiej szkoła i kłopoty w nauce. Przylgnęła do niej łatka bezczelnej, pyskatej...
Kinga ma swój wyjątkowy rockowy styl, swoją pasję, jaką jest muzyka i grupkę przyjaciół, bo tylko na nich może liczyć.
Jednak w jej życiu pojawia się Marcel - przystojny chłopak, który budzi w niej nieznane dotąd uczucia. Pożądanie, fascynacja... Jednak, czy to jest dozwolone? Może lepiej nie ryzykować...?
Poniżenie, stereotypy, brak zrozumienia....
Jak się w tym wszystkim odnaleźć?!
"Bezczelna" to pierwszy tom z cyklu pt. "Odnaleźć siebie". Jest to powieść o trudnej drodze, jaką główna bohaterka odbyła - od szczenięcych lat, po dorosłość. To historia o tym, jak otoczenie odbija swoje piętno na młodej i ciekawej świata duszy, o tym jak trudno odzyskać skradzioną wiarę w siebie i w swoje możliwości.
"Bezczelna" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, jednak jakże udane! Melisa Bel z lekkością przelała na papier historię nastoletniej Kingi, ale także jej losy jako dorosłej już kobiety. Powieść ta obfituje w mądre spostrzeżenia. Czytałam ją z wielką przyjemnością!
Kinga Ostrowska zdecydowanie wpisała się na listę moich ulubionych bohaterek ...

{} | link |
@joanna.stolarek
2021-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kinga to utalentowana skrzypaczka, która zatraca się w muzyce, by uciec od codzienności. Bolesne doświadczenia odebrały jej wiarę w siebie. Gdy na jej drodze pojawia się przystojny Marcel, w dziewczynie budzą się pragnienia będące dotąd zakazanym owocem. Czy Kinga da radę postawić się wpajanym od dziecka zasadom? Czy nie znając miłości, będzie potrafiła obdarować nią innych?

Jeśli znacie i lubicie romanse historyczne Melisy Bel, zapomnijcie o nich na momencik. “Bezczelna” to całkowicie nowe i zaskakujące wcielenie autorki. W pierwszej kolejności wskakujemy do nastoletniego świata Kingi Ostrowskiej, której życie rzuciło nie jedną kłodę pod nogi. W dalszej części książki poznajemy dorosłą już bohaterkę poszukującą miłości i nie tylko. Powiem Wam, że początkowo nie mogłam się wgryźć w tę historię. Nie potrafiłam odnaleźć stylu autorki, który tak pokochałam w jej poprzednich powieściach. Nie do końca polubiłam dialogi, a niektóre sceny w szkole były dla mnie przerysowane. Jednak na ogromny plus pierwszej części “Bezczelnej” zasługują romantyczne sceny z udziałem Kingi i Marcela. Melisa pięknie pisze o miłości i poruszyła tym we mnie najczulsze struny. Druga część książki okazała się bardzo miłą odmianą. I wiecie co? Miałam wrażenie, jakby napisała ją zupełnie inna osoba! Wróciła zadziorność, wyszukany żart i lekkość, dzięki której czytanie na powrót stało się przyjemnością. Zakończenie pozostawiło mnie na wstrzymanym oddechu. Melisa doskonale wie, w którym momencie ...

{} | link |
@aellirenn
2021-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Nie przepadam za książkami z gatunku YA, a już romans to całkowicie odpada. Kiedy dostałam więc propozycję zrecenzowania tej książki chciałam z automatu odmówić, ale jednak coś mnie podkusiło, żeby przeczytać załączone fragmenty. I od razu byłam na tak.

Powieść jest podzielona na dwie części. W pierwszej poznajemy nastoletnią Kingę, a w drugiej wchodzimy w jej życie 10 lat później. I ja się tutaj kłaniam nisko autorce, bo dokonała niemożliwego - mnie się bardziej podobała pierwsza część. Szok! I nie, to nie oznacza, że druga jest zła, jest bardzo dobra.

Melisa Bel wybitnie dobrze weszła w buty dorastającej nastolatki. Muszę przyznać, że momentami miałam wrażenie, że cofnęłam się do czasów liceum i niektóre fragmenty czytam o sobie. Mnóstwo emocji, podzielony świat między to, co mówią rodzice i nauczyciele, a tym co Kindze naprawdę gra w duszy, a przy tym jakaś taka autentyczność sprawiają, że to jest książka i dla nastolatka, i dla rodzica, i dla pani w średnim wieku (czyt. mnie).

Autorka świetnie rozplanowała fabułę, bo główną bohaterkę poznajemy dość dobrze jako dorastającą dziewczynę i dużo łatwiej zrozumieć nam jej późniejsze działania. Brawo!

Nie myślałam, że aż tak mi się spodoba ta powieść. To jest historia o stereotypach, o samotności, o lęku, ale i o dojrzewaniu - nie tylko w tym fizycznym sensie.

Polecam gorąco, chociaż jeden zarzut do autorki mam. JAK MOŻNA TAK ZAKOŃCZYĆ KSIĄŻKĘ? Czekam na kolejny tom.

{} | link |
@n.czyta
2021-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Autorka podzieliła książkę na dwie części. Pierwsza przedstawia nam w jaki sposób została wychowana dziewczyna, a jednak przez swój kontrowersyjny wygląd i zachowanie nie ma łatwego życia. Jednocześnie jest bardzo utalentowana muzycznie, a inne przedmioty odchodzą na bok. Dzięki licznej grupie przyjaciół jest w stanie poczuć się częścią grupy, przez co czuje się akceptowana. A na dodatek, kiedy pojawia się Marcel to w końcu odczuwa także pożądanie. Druga część książki to historia Kingi, która ma już blisko trzydzieści lat, prowadzi bloga o swoim życiu jako influenserka, przeżywszy już spory zawód miłosny, za namową przyjaciółki postanawia znaleźć miłość w sieci.

Melisa Bel świetnie rozpisała pierwszą część, która powodowała świetne odzwierciedlenie młodej, zbuntowanej nastolatki mającej nie zawsze łatwe życie. Jej przygody i życie uczuciowe to prawdziwy rollercoaster na który jak się wsiadło to nie chce się wyjść. Zaś już ta część opisujące dorosłe życie dziewczyny spowodowała, że mi to nie pasowało. Fragmenty z bloga dziewczyny były dla mnie nużące, czułam się jakbym czytała bardziej poradnik coachingowy, niż historię młodej osoby. Jednak zakończenie książki było tak ciekawe i tak... JAK MOŻNA ZAKOŃCZYĆ W TAKIM MOMENCIE?! NO JAK?!

Na pewno przeczytam kolejną część!

Książka idealna na rozluźnienie, na cofnięcie się do swoich młodzieńczych pomysłów i na powspominanie szalonych chwil. Polecam!

{} | link |
@emilka1984
2021-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Nastoletnia Kinga ma ciężkie dzieciństwo, własną matkę nazywa bestią, nauczyciele też nie ułatwiają jej życia. Może nie jest wybitną uczennicą, za to nadrabia talentem muzycznym. Buntuje się ubiorem, kolorem włosów a wewnątrz jest jednak wrażliwą dziewczyną która pragnie akceptacji. Rodzina widzi w niej zło wcielone, posuwając się nawet do egzorcyzmów żeby to zło wytępić. Kiedy poznaje Marcela, pierwszą miłość, jej świat chociaż na krótko wydaje się lepszy.
W drugiej części książki Kinga jest 10 lat starsza i ma za sobą duży bagaż doświadczeń. Próbuje swoich sił jako blogerka, odnosi na tym polu spore sukcesy, niestety w miłości nie może pochwalić się tym samym. Pewnego wieczoru upija się z koleżanką i pisze maila do kogoś z przeszłości...

Odłożyłam książkę wściekła na autorkę, jak można skończyć w takim momencie, zostawić mnie i innych czytelników w takim niedosycie, z dopiskiem o następnej części. Nie będę zdradzać szczegółów, nie będę spojlerować, z powodu tego niedosytu nie mogłam napisać recenzji na gorąco.

Początek książki jakoś nie mógł mnie wciągnąć, im dalej tym ta historia bardziej mnie wciągała. Przemoc w domu a w szkole nie lepiej, gdy ktoś buntowniczo wygląda od razu trzeba go zaszufladkować, bez próby pomocy, zrozumienia. Ta historia porusza wiele ważnych tematów, mimo iż wydaje się książka lekką.

Ja już czekam na kolejny tom i na to jak potoczy się życie Kingi.

{} | link |
NI
2021-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Na wymianę
CZ
2021-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@justus228
2021-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
M_
2021-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@halmanowa
2021-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@very.little.book.nerd
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Bezczelna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl