Bezdomna

Katarzyna Michalak
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 55 ocen kanapowiczów
Bezdomna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 55 ocen kanapowiczów

Opis

To historia, która może toczyć się obok ciebie. Zawsze warto wysłuchać historii drugiego człowieka do końca. W ten sposób można uratować komuś życie. Kinga straciła już wszystko: dom, rodzinę, dziecko i poczucie godności. Wtedy w jej życiu pojawia się Aśka. Kobieta, która kiedyś zrujnowała jej małżeństwo, teraz wyciąga do Kingi pomocną dłoń. Czy to wyrzut sumienia, ludzki gest, a może jakiś ukryty plan? Aśka nie zna jeszcze historii dawnej rywalki – historii tak bolesnej i wstrząsającej, że aż trudno to sobie wyobrazić. Czy Aśka zdobędzie zaufanie Bezdomnej? Odkryje, dlaczego Kinga tak sobą gardzi, tak bardzo cierpi? Co zrobi, gdy pozna jej prawdę? Czy w Aśce zwycięży wścibska dziennikarka, czy wrażliwa, czuła na krzywdę innych kobieta? "Bezdomna" to książka pełna dramatyzmu, skrajnych emocji, tajemnic, skomplikowanych relacji rodzinnych i niespodziewanych przyjaźni. To historia, która może toczyć się obok ciebie. To opowieść, której musisz wysłuchać do końca.
Data wydania: 2013-06-03
ISBN: 978-83-240-2402-5, 9788324024025
Wydawnictwo: Znak literanova
Serie: Książki pełne emocji, Seria z czarnym kotem
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 256
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Michalak Katarzyna Michalak
Urodzona w 1969 roku w Polsce
Katarzyna Michalak to osóbka niezwykle ciekawa, choć z wyglądu niepozorna. Z wykształcenia i powołania lekarz weterynarii, wielbiąca zwłaszcza to, co duże i drapieżne, z talentów pisarka powieści (autorka słonecznej trylogii: "Poczekajki", "Zachcian...

Pozostałe książki:

Sklepik z niespodzianką. Adela Sklepik z niespodzianką. Bogusia Rok w Poziomce Poczekajka Zachcianek
Wszystkie książki Katarzyna Michalak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historia ku przestrodze...

7.06.2013

"(...) jeszcze rok temu miałam rodzinę (...) Dziś jestem sama." W wigilijną noc poznajemy młodą, bezdomną kobietę, Kingę Król. Swego czasu miała wszystko: dom, męża, wymarzoną pracę i dobre perspektywy na przyszłość. Jeden dzień przekreślił jej życie. Wyrzucono ją z pracy, mąż i rodzina wykreślili ją z ich życia, a ona sama trafiła na pół roku do ... Recenzja książki Bezdomna

@Amarisa@Amarisa × 2

Bezdomna

30.11.2019

Tytuł: “Bezdomna” Autor: Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak ,,Kobiety są jednak beznadziejnie głupie. Pamiętają pierwszy pocałunek, podczas gdy mężczyzna zapomniał już ostatni,, „Bezdomna” to pierwsza książka tej autorki przeczytana przeze mnie. Książka ta pochodzi z serii z czarnym kotem. Od dawna zastanawiałam się jak zacząć czytać tę k... Recenzja książki Bezdomna

"Bezdomna"- Katarzyna Michalak

12.01.2020

Katarzyna Michalak to pisarka, na którą niemal codziennie przelewa się fala "hejtu" ze strony wielu czytelników, którzy nie gustują w jej twórczości. A ja, w brew powszechnej opinii, postanowiłam ponownie sięgnąć po jej książki. W ruch poszła "Bezdomna". Główna bohaterka ma na imię Kinga. To młoda kobieta, która w swoim życiu ... Recenzja książki Bezdomna

I ty możesz zostać bezdomną...

9.04.2014

O książkach Katarzyny Michalak słyszałam i czytałam bardzo dużo. Prawie każdy z blogosfery miał już z Jej twórczością do czynienia, szczególnie, że autorka należy do bardzo płodnych twórców. Nie ma się więc co dziwić, że i ja zapragnęłam poznać jej powieści, a przynajmniej zapoznać się z choć jedną i wyrobić sobie własne zdanie o autorce. Tym bardz... Recenzja książki Bezdomna

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-05-07
4 /10
Przeczytane Obyczajówki lepsze i gorsze

Temat jest ciekawy i potrzebny społecznie, nawet powiedziałabym, aktualny. Bardzo ucieszyłam się, że narrator skrył się za wypowiedziami bohaterów. Dobrze, że bohaterowie mówią językiem typowym dla ich sytuacji. Nie wyobrażam sobie, że mówiąc o tak bolesnych sprawach innej kobiecie, układamy sobie wypowiedź w piękną poezję. Tutaj jest krótko, zwięźle, o załamaniu się w życiu, 'da się przeczytać', choć czytając 'widzi się szwy' i co tu dużo mówić, to słaba książka.

× 11 | Komentarze (1) | link |
@Siostra_Kopciuszka
2020-09-14
6 /10
☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

Pani Michalak w swojej książce porusza nie jeden ale kilka problemów . Bardzo ważnych problemów , mogłabym powiedzieć że '' każdy znajdzie coś dla siebie '' . Ale zacznijmy od początku . Kinga Król siedzi w śmietniku , jest wigilijny wieczór , a właściwie już wigilijna noc , a ona popija wódką ukradzioną ze stacji benzynowej , garść prochów '' zaoszczędzonych '' w czasie bytności na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego . Od ponad roku jest bezdomna , ale wydaje się że bycie bezdomną to tylko jeden i to chyba nie najgorszy problem Kingi . Jest ich więcej , tak dużo i takich '' strasznych '' że nasza bohaterka postanawia zakończyć swoją marną egzystencję na tym świecie .

Ale nawet w śmietniku , w wigilijny czas nie spełnia się jej życzenie . Przeszkadza jej bezdomny jak ona bury , brudny , zapchlony i wychudzony kociak . Jak by tego było mało , ktoś w taką noc o północy , wynosi śmieci...i dostrzega Kingę .
Potem powoli dowiadujemy się jak to się stało i co takiego strasznego zrobiła dziewczyna że wylądowała na ulicy , bez domu , rodziny , męża..

Książka nie jest doskonała , parę minusów bym znalazła , ale czyta się dobrze i szybko . Na pewno nie nudzi , za to wzrusza , ale i miejscami wkurza . Przynajmniej ja wkurzałam się miejscami na ludzką bezmyślność...ale w końcu powieść ma wywoływać emocje . Niekoniecznie tylko te słodko cukierkowe .

× 7 | link |
@gala26
2019-11-30
6 /10
Przeczytane Wypożyczone z biblioteki 2017 Obyczajowe

"Bezdomna " znalazła się w stosiku książek wypożyczonych w bibliotece. Przeczytanie jej nie zajęło mi zbyt dużo czasu , raptem jedno popołudnie bo nie jest zbyt długa.
Pomimo dużej dawki krytyki na temat pobieżności potraktowania problemów poruszonych w książce, przeskakiwania z tematu na temat i mojego osobistego negatywnego nastawienia wywarła na mnie wrażenie i wywołała sporo emocji.
Jak zwykle pani Kasia nie przygotowała się merytorycznie ale mimo to uważam, że poruszyła tematy bardzo ważne. Szczególnie problem bezdomności czy depresji poporodowej. Historia zawarta w książce sama w sobie mnie poruszyła a zakończenie ścisnęło za gardło !
Nie nazwałabym tej pozycji super literaturą ale sposób pokazania jak media potrafią zniszczyć czyjeś życie,jak łatwo wydać wyrok i osądzić drugiego człowieka zasługuje na uwagę.
Mimo dużej ilości błędów, nieścisłości, nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności i zdarzeń treść książki niesie ze sobą pewien przekaz, zmusza do refleksji i przemyśleń.

" Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. Może bowiem okazać się, że znalazł się na dnie przez nieszczęścia, chorobę lub ludzką podłość zaś ciebie los - jako lekcję pokory - szykuje podobną niespodziankę "

× 4 | link |
@Booka
2019-02-01
5 /10
Przeczytane Literatura piękna/współczesna

Kinga Król to tytułowa bohaterka tej książki. Jej domem jest ulica, miejscem gdzie śpi - cokolwiek. Może to być dworzec lub jakikolwiek inny kąt w mieście. Jak łatwo się domyślić życie Kingi nie jest różowe, tym bardziej, iż nosi ona ze sobą ogromne brzemię. Tajemnicę, która nie daje jej spokoju. Pewnego razu Kinga pragnie zakończyć swoje męki. Na ratunek przychodzi jej... bury kot i Aśka.
Aśka jest dziennikarką - żądną sensacji - w wieczór Wigilijny dosłownie "przygarnia" Kingę Król, dając jej ciepły kąt, bieżącą wodę i ciepły posiłek. Podczas tej wizyty zaczyna się opowieść Kingi. Na jaw wychodzą sekrety obu kobiet. Ani jedna, ani druga nie wiedzą jeszcze, że ich życie tak bardzo się zmieni...
Jak potoczą się losy obu kobiet? Czy Aśka tylko udaje przyjaciółkę chcąc jedynie zarobić na "mega-historii" bezdomnej Kingi? Jakie tajemnice kryje Kinga? Odpowiedzi na te i inne pytania w książce.

Kiedy zaczynałam przygodę z tym tytułem, początkowo byłam nastawiona sceptycznie. Pierwsze rozdziały na zmianę to irytowały, to ciekawiły. I tak do połowy książki. Niektóre dialogi czasem śmieszyły (choć był to śmiech bardziej z politowania dla Aśki). Do tego język: prosty i wręcz przesycony wulgaryzmami, których z czasem miałam serdecznie dość. Pierwszą połowę książki czytałam bardziej dzięki sile rozpędu i będąc przekonaną, że ta historia zakończy się na czterech bądź najwyżej pięciu gwiazdkach.

Czytam tu w opiniach, że zarzuca się tej książce nadmierną ilość...

× 1 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane Odwiedzamy Polskę 📱 E-booki ❤ 2014 ❤

"Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. Może się bowiem okazać, że znalazł się na dnie przez nieszczęście, chorobę lub ludzką podłość, zaś dla ciebie Los - jako lekcję pokory - szykuje podobną niespodziankę."

To bardzo wymowne przesłanie we wstępie do powieści zapowiada naprawdę mądrą i ekscytującą lekturę...

Młoda, trzydziestoletnia Kinga Król znalazła się na marginesie życia. Trafiła na ulicę po tym jak została okrutnie skrzywdzona przez otaczających ją ludzi. Nierozumiana przez rodziców, wykorzystana przez mężczyzn popełniła czyny, za które musi słono płacić. Nie mogąc pogodzić się z przeszłością i samą sobą kobieta pragnie zakończyć życie. Wigilijna noc wydaje się być bardzo dobrym czasem na podjęcie tego desperackiego kroku. W samobójczej próbie przeszkodził jej bezdomny kot oraz... kobieta, przez którą kiedyś Kinga cierpiała.

Joanna Reszka jest dziennikarką. Pisze artykuły do gazet brukowych, a przed kilku laty miała romans z mężem Kingi. Znalazłszy dziewczynę skrytą wraz z kotem w osiedlowym śmietniku postanawia zaprosić ją na Wigilię i zaopiekować się bezdomną w czasie Świąt. Kobiety wyjaśniają sobie dawne sprawy, Joanna postanawia za wszelką cenę pomóc Kindze w powrocie do normalności. Ale czy jej intencje są naprawdę szczere?

Z rozmów między bohaterkami dowiadujemy się wiele o Joannie, kulisach jej romansu i samotnego życia. Ale poznajemy też przede wszystkim szczegóły z życia Kingi, która ukończyła s...

× 1 | link |
@Deutschland91
2019-10-30
4 /10
Przeczytane Głośno promowane,ale nie są warte wielkiego zachwytu

"Bezdomna" nie była w moich czytelniczych planach, jednak po jakimś czasie postanowiłam się skusić i po lekturze tej książki jestem zdania, że Pani Katarzyna Michalak niespecjalnie się wysiliła. Trudne tematy nie zostały tu dogłębnie poruszone, autorka poślizgała się jedynie po powierzchni.
W powieści aż roi się od różnych stereotypów, autorka za wszystkie nieszczęścia obwinia mężczyzn, ewidentnie nie ma bladego pojęcia o zaburzeniach psychicznych,wypadałoby w trakcie pracy nad książką przyswoić sobie temat chorób albo skonsultować się ze specjalistami a nie zgadywać. Bohaterowie też wydają się tacy bez wyrazu. Idąc tokiem myślenia autorki atrakcyjny wygląd idzie w parze z pięknym charakterem, a osoby niezbyt urodziwe z nadwagą to już zło konieczne.
Czarę goryczy przelała dobroduszność pracodawcy, który przyjmuje do pracy z otwartymi ramionami po długiej nieobecności. Gdzie istnieją takie miejsca? Może ja jeszcze na takich pracodawców nie trafiłam. Absurdem jest to, że Aśka Reszka, podobno wykształcona dziennikarka posługuje się językiem jaki można usłyszeć pod monopolowym,zastanawiałam się czy bohaterowie w ogóle potrafią normalnie się wyrażać. Za plus uważam dobrze pokazaną więź między człowiekiem a zwierzęciem i przyznaję, że kot zdobył najbardziej moją sympatię ze wszystkich bohaterów, małe i ufne stworzenie zawsze oddane człowiekowi. To co mi się spodobało to pokazanie jak społeczeństwo i media potrafią zniszczyć, wystarczy wejść na portalu w jakiś artykuł i pocz...

× 1 | link |
@KIRIKIJO
2019-01-09
10 /10
Przeczytane

"Bezdomna" to poruszająca, pełna dramatyzmu książka, od której nie mogłam się oderwać. To historia, która może toczyć się tuż obok nas, a my... Zawsze powinniśmy wysłuchać historii drugiego człowieka do końca. W ten sposób można uratować komuś życie... To opowieść, której musiałam wysłuchać do końca.
Kinga Król, młoda dziewczyna, która jeszcze niedawno miała wszystko – gdy poznajemy ją w pewną wigilijną noc nie ma już nic - dziś jest bezdomna.
Aśka Reszka, dziewczyna, która kiedyś była kochanką jej męża jest dziennikarką piszącą dla brukowców.
Ich przypadkowe spotkanie na pewno zmieni życie bohaterek...
Mnóstwo łez popłynęło po zamknięciu ostatniej strony... serdecznie polecam.
To moja pierwsza z książka autorstwa Katarzyny Michalak i przygoda z tą autorką, którą kontynuowałam i kontynuuję do dziś...

× 1 | link |
@Bujaczek
2013-05-27
10 /10
Przeczytane Posiadam ;) Katarzyna Michalak

„Zawsze warto wysłuchać historii drugiego człowieka do końca. W ten sposób można uratować komuś życie."* To jest moje podsumowanie, innego nie wymyślę, bo cokolwiek napiszę okazuje się być byle jakie i nie na miejscu. Uważam, że tę książkę trzeba po prostu przeczytać… Pani Kasiu, gratuluję książki, która poruszy serca i może zmieni coś w naszej rzeczywistości.

× 1 | link |
@kubera_anna
2020-12-11
9 /10
Przeczytane

Historia ta ukazuje, jak przewrotny może być los. Książka przeczytana jednym tchem. Takie rzeczy mogą wydarzyć się dookoła nas. Zmusza do refleksji, do zastanowienia się. Pokazuje, w jaki sposób czasami trzeba walczyć każdego dnia o lepszą wersję siebie.

× 1 | link |
@Ewelina229
2019-11-14
5 /10
Przeczytane Posiadam

Do książki podeszłam z dużym dystansem, ale już po kilku pierwszych stronach wiedziałam, że nie odłożę dopóki nie skończę. Ta ksiązka to perełka :)

× 1 | link |
@mikolaj.tkacz
2020-07-18
7 /10
Przeczytane

Bardzi snutna dla mnie książka pełna wzruszeń lez .od niej zaczęłam przygode z Książkami tej autorki

× 1 | link |
@reniarenia
2020-12-17
7 /10
Przeczytane

Według mnie, jest to najlepsza książka K. Michalak. Wiele emocji, tych dobrych, ale ogrom tych złych. Czytałam z zapartym tchem, ze łzami w oczach, a cóż na koniec siedziałam dłuższą chwilę z otwartą buzią... Polecam

| link |
@w.kalinowska99
2022-09-20
6 /10
Przeczytane
@trancedigaeth
2021-12-25
4 /10
Przeczytane
AN
2022-02-26
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Bezdomna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl