Biała Masajka

Corinne Hofmann
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 68 ocen kanapowiczów
Biała Masajka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 68 ocen kanapowiczów

Opis

Planowała tylko dwutygodniowy urlop, ale po przybyciu do Mombasy poznała mężczyznę swojego życia – masajskiego wojownika. Corinne, Szwajcarka, została na Czarnym Lądzie na ponad cztery lata. Opuściła ojczyznę, dobrze prosperujący sklep, matkę i przyjaciela. Zamieszkała w szałasie w kenijskim buszu. Doświadczyła problemów z żywnością, wodą, malarią. By poślubić Lketingę, pokonała dziesiątki biurokratycznych barier. Byłam w niebie i w piekle – opowiada Corinne i zabiera nas w zakątki, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.
Corinne Hofmann jest także autorką książek „Żegnaj Afryko”, „Moja afrykańska miłość”, „Afryka, moja miłość”. Jej wspomnienia sprzedane zostały w nakładzie ponad 4 milionów egzemplarzy.
Powieść została przetłumaczona na 30 języków, a w 2005 roku zekranizowana.
Data wydania: 2012-06-13
ISBN: 978-83-273-0118-5, 9788327301185
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Pamiętniki
Mamy 10 innych wydań tej książki

Autor

Corinne Hofmann Corinne Hofmann
Urodzona 4 czerwca 1960 roku w Szwajcarii (Frauenfeld)
Urodzona 4 czerwca 1960 roku miała niemieckiego ojca i francuską markę, Corinne studiowała w kantonie Glarus i ostatecznie zmieniła kierunek studiów na handel. W wieku dwudziestu jeden lat otworzyła własny sklep odzieżowy. W 1986 r. Hofmann i jej c...

Pozostałe książki:

Dziewczyna z szyją żyrafy Żegnaj Afryko. Dalsze losy Białej Masajki Afryka, moja miłość Moja afrykańska miłość. Biała Masajka wraca do Barsaloi Historia białej masajki
Wszystkie książki Corinne Hofmann

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Relacja z czterech lat spędzonych w dziczy.

5.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Relacja z czterech lat spędzonych w buszu. Oparta na faktach historia wielkiej miłości europejki do Masaja z Kenii, gdzie doświadczyła nieba i piekła. O przekraczaniu granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Nieustanna walka o przetrwanie. Corinne i Marco para narzeczonych ze Szwajcarii, udaje się na urlop do gorącej Afryki. Zostawiają za sobą ... {} Recenzja książki Biała Masajka

Biała Masajka

13.02.2013
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Podróżując po różnych krajach, dość często miałam okazję obserwować coś, co nazwałabym letnim romansem. Turyści, a częściej turystki, usilnie próbują zainteresować sobą płeć przeciwną. Zwykle słabo znają język wybranka ale to przecież nieistotne. Chodzi o to, by z wakacji, oprócz tandetnych pamiątek, przywieźć pasjonującą opowieść o egzotycznym ama... {} Recenzja książki Biała Masajka

@alison2@alison2 {}× 1

"Biała Masajka"

26.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To opowieść o kobiecie ze Szwajcarii, właścicielce dobrze prosperującej firmy. Wraz ze swoim narzeczonym wybrała się ona na urlop do Kenii. Tam poznała Masaja imieniem Lketinga, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia. Pod wpływem tego uczucia postanowiła rzucić wszystko w diabły, aby być z Lketingą. Osiągnęła swój cel i wraz z ukochanym ro... {} Recenzja książki Biała Masajka

Miłość skazana na klęskę.

18.10.2014
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Biała Masajka" to opowieść Corinne Hofmann o swoim życiu. To, co opowiada jest nieprawdopodobne i ciężko w to uwierzyć. Książkę chciałam przeczytać od dawna. Zdziwiłam się lekko, że ma ona aż dwie kontynuacje. Zastanawiałam się, po co aż tyle. Okazało się jednak, że autorka dobrze zrobiła. Corinne Hofmann wraz ze swoim partnerem wybrała się na wak... {} Recenzja książki Biała Masajka

@FiolkaK@FiolkaK {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Mollinka_90
2019-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Nareszcie wymęczyłam tę najgorszą jak do tej pory powieść o tematyce afrykańskiej, jaką miałam okazję przeczytać. Historia kobiety, która podążyła za głosem serca, czy też raczej pierwotnej żądzy? i postanowiła osiąść w Kenii u boku masajskiego wojownika, który został jej mężem nie porwała mnie, przede wszystkim ze względu na język, którego używa Corinne Hoffmann oraz jej postępowanie, momentami tak nieracjonalne, jak to tylko możliwe.

Corinne i jej narzeczony Marc są typowymi turystami ze Szwajcarii, którzy udali się na safari. Podczas rejsu barką, Corinne dostrzega Masaja odznaczającego się wyjątkową urodą. Serce mocniej jej bije, poznaje Lketingę i postanawia zostać dla niego w buszu. Reszta książki to zapis ich wspólnego życia w wiosce Samburu, próby pogodzenia dwóch kultur i egzystowania w trudnych dla białych warunkach.

Po tak rozreklamowanej i zekranizowanej książce, spodziewałam się zdecydowanie więcej. Może Pani Hoffmann przy redakcji powinna skorzystać z pomocy profesjonalisty, bo momentami jej zapiski brzmią po prostu infantylnie. Jestem dumna, że udało mi się to "dzieło" skończyć, bo mało brakowało, by wylądowało na półce "niedokończone". Jak widzę, powstało więcej części jej losów, ale lektura "Białej Masajki' skutecznie mnie od nich odstraszyła.

{}× 5 | link |
@Nielecidosmieci
2010-07-04

Jakoś mniej więcej do czasu, gdy Corinne zachorowała na malarię,książka nie wzbudziła we mnie pozytywnych emocji, wręcz nie miałam ochoty jej czytać. Denerwowało mnie strasznie zachowanie głównej bohaterki, taki brak odpowiedzialności i rozsądku. Póżniej była ciekawa aczkolwiek to zaskakujące, że dopiero po tak długim czasie Corinne dowiedziała się, jak Masajowie traktują kobiety. Jak można wcześniej się tym nie zainteresować ? Literacko to nawet miejscami przypominało plan wydarzeń no i zdecydowanie niktóre osobiste fragmenty mogłaby pominąć- naprawdę wątpię, czy czytelników interesuje, kiedy szła "na stronę"-co autorka również uwzglednia. Średnia, moim zdaniem, choć sama jej historia niewątpliwie była warta opisanie.

{}× 2 | link |
MA
2013-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książka ciekawa, szczególnie, że przedstawia historię prawdziwą. Jednak samo zachowanie bohaterki dla mnie jest delikatnie mówiąc nierozważne. W zasadzie dobrze sobie poradziła biorąc pod uwagę warunki. Jednak samo wpakowanie się w taką sytuację jest dla mnie nie do pojęcia. Rozumiem, miłość od pierwszego wejrzenia, ale o jakiej miłości mowa tym wypadku? Całkowite poświęcenie dla mężczyzny i praktycznie brak większego zaangażowania z jego strony co nie dziwi biorąc pod uwagę tamtejsze zwyczaje. Polecam przeczytać, żeby przypadkiem nie popełnić podobnego głupstwa;)

{}× 2 | link |
@miith
2009-07-08

Nie czytałam powieści, za to widziałam film który oceniam jako beznadziejny. To mnie zdecydowanie odrzuciło od książki, ale myślę, że to głównie dlatego że nie lubię historii tego typu. Na wszelki wypadek innym polecę najpierw sięgnąć po książkę, a później obejrzeć film :)

{}× 2 | link |
JU
2012-08-15
Przeczytane

Chyba jedynym co podobało mi się w tej książce to opisy życia, zwyczajów i tradycji Masajów. Najbardziej denerwowała mnie zachowanie głównej bohaterki. Poza tym książka niej jest napisana zachwycającym językiem literackim.Ale i tak jest lepsza od późniejszych części.

{}× 2 | link |
GO
2010-12-15
Przeczytane

Na początku nie mogłam zrozumieć tej kobiety ale po przeczytaniu ,ksiażka długo zapada mi w pamięci i stwierdzam że chyba w swoim 35-letnim życiu nie byłam tak zakochana i zauroczona by byc gotową do takich poswięceń.

{}× 2 | link |
@Da-Nutka
2009-07-03
Przeczytane

Książka świetnie napisana. Corinne Hofmann robi jednak z siebie niemal ofiarę, a przecież to ona była siłą napędową tego związku, to ona starała się o Lketingę i wywróciła jego świat do góry nogami

{}× 2 | link |
@Weta
2010-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Domowa biblioteczka

Słaba. Corinne zachowuje się nieco dziecinnie, nie myśli racjonalnie, myli zauroczenie z miłością i jest ignorantką. Próbuje zmienić męża, ale nie stara się go zrozumieć. Poza tym każdy lud afrykański ma jakąś tam swoją kulturę. Czy wy czujecie się jakby Corinne opisała kulturę Masajów? Albo ją znała?

{}× 1 | link |
@Elenor
2010-01-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ta część właśnie podobała mi się najbardziej i utkwiła mi w pamięci. Szczerze mówiąc nie pamiętam żadnej z dwóch pozostałych części tak dokładnie. :D

{}× 1 | link |
@mamaaga
2010-11-04
Przeczytane

Ogólnie książka pokazuje jak ślepa bywa pierwsza miłość. Bohaterka nie patrzy na warunki i różnice kultur. Sama pcha się w tak trudne warunki.

{}× 1 | link |
@Paulka
2011-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Lubię tego typu książki, dlatego przeczytałam od deski do deski. Znalazło się tu kilka ciekawostek, jednak... czegoś mi zabrakło.

{}× 1 | link |
@YouStee
2009-09-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

O ile literacko bardzo słabiutko, o tyle sama historia bardzo intryguje i chce się przeczytać do końca. i zgadzam się z Da-Nutką.

{}× 1 | link |
@kasiuniaW
2011-04-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Przeczytałam ją po obejrzeniu filmu. Bardzo mi się podobała. Musiałam wszystkie części przeczytać.

{}× 1 | link |
@Pawlik99
2012-09-08
Przeczytane

czytałem pierwszą część masajki była bardzo fajna, aktualnie teraz czytam drugą część masajki

{}× 1 | link |
MA
2008-01-20
Przeczytane

Tak, jak kontynuacje są beznadziejne, tak pierwsza część utkwiła mi w pamięci, nie tyle może ze względu na jakieś wrażenia estetyczne, co na niepowtarzalny klimat, oddanie realii Keni i sile głównej bohaterki.Książka jak najbardziej na plus.

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Pokazywanie świata komuś, kto jeszcze potrafi się dziwić, jest pięknym zajęciem.”
{}
#
“... jedna określona sekunda może rozstrzygnąć o całym życiu i nagle wszystko zaczyna zmierzać w zupełnie innym kierunku. Trzeba tylko mieć odwagę, żeby do tego dopuścić.”
{}
#
“Bo każde dziecko potrzebuje matki, wszystko jedno, białej czy czarnej, grubej czy chudej. Najważniejsze, żeby mieć mamę, która będzie kochać.”
{}
#
“Dzień później okolica znowu ulega metamorfozie, tym razem łagodnie i bezgłośnie. Wszędzie wyrasta z ziemi trawa, a niektóre kwiaty rozkwitają tak prędko, że prawie to widać. Tysiące małych bia...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe