Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami

Adrian Markowski
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zrozumieć i pokochać Bieszczady.

Ta książka to klucz do poznania Bieszczadów. I to wcale nie powierzchownie, ale do głębi. Na podstawie swoich długoletnich doświadczeń autor książki pewnie prowadzi czytelnika po drogach i bezdrożach, meandrach przeszłości i dnia dzisiejszego Bieszczadów. Niczego nie narzuca, lecz jedynie wskazuje szlaki do skarbów, które można tu odnaleźć. Bo Bieszczady są magiczne, jednak ta magia dostępna jest jedynie tym, którzy wiedzą, gdzie i na co należy patrzeć. Nie są skąpe, ale nie obdarowują każdego tak samo. Mierzą wędrowców własną miarą, ceniąc szczególnie tych, którzy przemierzają swoją drogę z szacunkiem i pokorą.

Adrian Markowski, autor na poły przewodnika, na poły reportażu, zaprasza na ścieżki bardziej i mniej znane, leżące na szlakach, poza nimi, a także we wnętrzu każdego z nas. Pokazuje, że każdy, jeśli tylko zechce, może przeżyć na tych rubieżach prawdziwą przygodę. Bo choć Bieszczady nie są już dalekie i dzikie, zawsze były i wciąż pozostają wyzwaniem. Każdy musi tu wydeptać swoją ścieżkę. Ta książka to pierwszy krok.

Z tą książką zrozumiesz i pokochasz Bieszczady.
Krzysztof Potaczała, autor m.in. trzytomowego cyklu "Bieszczady w PRL-u", "To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad" i "Zostały tylko kamienie. Akcja Wisła, wygnanie i powroty".

Data wydania: 2021-05-06
ISBN: 978-83-8234-144-7, 9788382341447
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 244
dodana przez: chudini0505

Autor

Adrian Markowski Adrian Markowski Adrian Markowski - pisarz i poeta, autor tomu opowiadań "Sąsiady" (zekranizowanego przez Grzegorza Królikiewicza), tomiku piosenek "Niebo nad Caryńską" oraz książek dla dzieci "Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy" i "Na dzielenie spos...

Pozostałe książki:

Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka tabliczki mnożenia Niebo nad Caryńską Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka dzielenia Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy Bieszczady dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę
Wszystkie książki Adrian Markowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Potraktujcie tę książkę jako początek cudownej przygody z Bieszczadami!

7.05.2021

„Rzućmy wszystko, jedźmy w Bieszczady” taki grawer mamy z mężem na obrączkach ślubnych, bo dawno temu zapałaliśmy do nich miłością od pierwszego wejrzenia, która trwa nieprzerwanie do dziś. Tak naprawdę zrozumie nas tylko ten, kto choć raz przemierzał bieszczadzkie szlaki. Tam dzieje się prawdziwa magia, która wsiąka w człowieka już na całe życie.... Recenzja książki Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami

Moja opinia o książce

Opinie

@Jack_
2022-02-22
8 /10
Przeczytane Markowski_Adrian Zz_Lit_(Górska)

Książka idealnie skrojona dla mnie, lubię wędrówki po mniej uczęszczanych szlakach, a takich w Bieszczadach znajdziemy wiele. Markowski zabiera nas na bajeczne połoniny, bezdroża, zapomniane drogi oraz szlaki. Uchyla nam przy okazji nieco historii o tej niepowtarzalnej i urokliwej części Polski i Ukrainy.

„BIESZCZADY - dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami” to reportaż kompletny, oddający klimat tego magicznego miejsca. Osobiście uwielbiam Bieszczady zwłaszcza jesienią, gdy przyroda mieni się tysiącem barw, a szlaki uwolnione są od turystów i zgiełku. Lubię samotność i ciszę oraz kontakt z naturą, Bieszczady są idealnym miejscem, aby odpocząć w odosobnieniu i rozkoszować się pięknymi krajobrazami.

Ta książka wydobywa skarby, których jest bez liku w Bieszczadach, kieruje nas do miejsc zapomnianych i tych znanych, działa na wyobraźnię, pozwala zaplanować swoją niepowtarzalną trasę, by zrozumieć i pokochać to bajeczne miejsce. Warto zapoznać się z tą pozycją zwłaszcza, że autor jest znawcą regionu i podzielił się wiedzą, którą wyjawił na kartach tej książki z prawdziwą pasją i miłością. Narracja na najwyższym poziomie, czytałem i chłonąłem te opowieści z prawdziwą przyjemnością. Polecam. Jack_

× 11 | link |
@wfotelu
2021-08-13
7 /10
Przeczytane

Nie sięgam po literaturę podróżniczą, ale przyszedł taki czas, gdy chciałam "podróżować" w książkach, gdyż obecnie o fizycznym podróżowaniu mogę zapomnieć. I jeśli mam być szczera: faktycznie znalazłam się w Bieszczadach! Wspaniały reportaż, wydaje się oddawać bardzo mocno piękno Bieszczadzkich połonin, szlaków i bezdroży. Słuchanie tych opowieści były dla mnie czystą przyjemnością!

× 1 | link |
@joanna123
2022-01-25
9 /10
Przeczytane
@magdalena.malinowska
2021-09-25
10 /10
Przeczytane
@StartYourDayWithBooks
2021-05-07
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl