Bladość powłok

Marcin Pełka
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Bladość powłok
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.9 /10
Ocena 5.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Przyszłość może przynieść niespodzianki, o których nawet nie śniłeś.

Reforma służby zdrowia wreszcie zakończyła się sukcesem. Niekończące się kolejki zniknęły niczym zły sen, a procesy diagnozowania i leczenia bez udziału lekarzy oraz pielęgniarek przebiegają szybko i sprawnie. Pacjenci są zadowoleni, choć wyglądają nieco blado. Ziemia w niedalekiej przyszłości walczy z nasilającym się efektem cieplarnianym, a poza tym obcy są wśród nas. Czasami mają wrogie nastawienie, innym razem są przyjaźni, a jeszcze innym traktują nas jak zgraję półgłówków.

Taką właśnie, trochę śmieszną, a trochę straszną wizję przyszłości znajdziecie w opowiadaniach ze zbioru „Bladość powłok”. Szalone, ironiczne, prześmiewcze, a jednocześnie skłaniające do zadumy nad tym, dokąd zmierza nasza cywilizacja – od tej lektury nie sposób się oderwać!

Data wydania: 2020-04-30
ISBN: 978-83-8147-811-3, 9788381478113
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 258
dodana przez: Orestea

Autor

Marcin Pełka Marcin Pełka Lekarz, specjalista dermatologii i wenerologii, doktor nauk medycznych. Szeroko pojętą literaturą fantastyczno-naukową interesuje się od czasów końca szkoły podstawowej. W miarę upływu lat zainteresowanie to przerodziło się w pasję i doprowadziło do...

Pozostałe książki:

Pogięte bajki. Spokój grabarza Bladość powłok Pogięte bajki Twardy, Zimny, Martwy Pogięte bajki. Ostatnie zlecenie Zobaczyć jętki o świcie Likwidator Chodzący we mgle Flaszką i mieczem Marsjańska gorączka Wielki bór Żołnierz z ołowiu Spłycenie oddechu
Wszystkie książki Marcin Pełka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Bladość powłok" Marcina Pełki, czyli książka jak pudełko czekoladek…

WYBÓR REDAKCJI
28.02.2020

No dobrze, chciałam użyć innej metafory, to prawda, ale ta z "Forresta" sama wskoczyła mi do głowy, bo "Bladość powłok" Marcina Pełki to zbiór dwudziestu jeden opowiadań SF o różnej wadze i jakości. Mamy szerokie, za przeproszeniem, spektrum tematyki i jakości: od bardzo dobrego "Hodowcy" przez błahy "Posterunek", foturologiczno-nostalgiczne "Lat... Recenzja książki Bladość powłok

@Orestea@Orestea × 9

Podróż przez najróżniejsze wizje przerażającej przyszłości

WYBÓR REDAKCJI
30.05.2020

FABUŁA: Książka “Bladość powłok” to antologia ukazująca najróżniejsze odsłony wizji przyszłości. Od spotkań z obcymi cywilizacjami, przez degradację planety aż po zaskakujące rozwiązania technologiczne autor oferuje nam cały zestaw możliwych przyszłych światów. Niektóre związane są ściśle z kwestiami ekologicznymi, kolejne dotyczą spotkań z obcymi... Recenzja książki Bladość powłok

Recenzja

9.06.2020

Cześć kochani!! Dziś u mnie pokazało się trochę słońca po ostatnich deszczach więc postanowiłam nadrobić zaległości w recenzjach i przedstawiam Wam książkę "Bladość powłoki" Od @wydawnictwo_novaeres . Wyobraźcie sobie że reforma służby zdrowia zakończyła się sukcesem. Idziecie do lekarza i nie czekacie w kilku godzinnych kolejkach. Leczenie przeb... Recenzja książki Bladość powłok

@emilia.lekner@emilia.lekner × 1

Bladość powłok

19.06.2020

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem mimo, że kilka jego książek widziałam, bo jest ich aż 6. Po krótkim rozeznaniu dowiedziałam się, że jest on między innymi lekarzem. Sądzę, że literatura tego Pana nie jest dla mnie, mino dużego zainteresowania światem. Ja, jak większość osób zastanawiałam się jakby świat wyglądał 100 czy 200 lat później...... Recenzja książki Bladość powłok

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@n.czyta
2021-01-08
8 /10
Przeczytane

Czy zastanawialiście się może nad tym, czy z nami, obok nas żyją obcy? Czy może zastanawiacie się jakby to było jakby nasza cywilizacja upadła? Albo jaka by była za 50-60 lat? Autor tej książki ewidentnie się nad tym zastanawiał i stworzył właśnie zbiór dwudziestu jeden opowiadań, które mogą być odpowiedzią na powyższe pytania.

Każde opowiadanie pokazuje nam inną sytuację, która mogłaby spotkać nas w przyszłości. Mamy tutaj świat w którym codziennie temperatura wynosi powyżej 40 stopni, gdzie istnieje idealna służba zdrowia, gdzie jest możliwość wyhodowania ludzkich organów.
Niektóre wizje są pokrzepiające, a niektóre zmuszają do refleksji.
Czytając miałam przed oczami kolejne odcinki serialu Black Mirror. Po każdym odcinku miałam bardzo sprany mózg i tak też było w przypadku tej książki. Nie czytało jej się łatwo, właśnie dlatego, że zmuszała do zastanowienia się o tym co właśnie przeczytaliśmy i czy faktycznie świat może tak wyglądać w przyszłości.

Historie w niej opowiedziane były i zabawne, prześmiewcze ale i poważne czy drastyczne. Ale myślę, że jeśli chodzi o taki gatunek i taką przyjętą tendencję to warto po nią sięgnąć. Spokojnie można czytać jedno opowiadanie, odłożyć i po godzinie, dwóch wrócić. Tak chyba właśnie byłoby najlepiej.

| link |
@lubie.to.czytam
2020-11-08
6 /10
Przeczytane

Okładka książki jest świetna. "Bladość powłok" jest pierwszą książką tego Autora, którą przeczytałam oraz moim kolejnym podejściem do sci - fi.
Książka składa się z kilkunastu rozdziałów, gdzie każdy stanowi osobną historię. Nie każda z nich przypadła mi do gustu, choć w znacznej większości rozdziały podobały mi się. Autor porusza bardzo ważne tematy takie jak, ochrona i degradacja środowiska, rasizm, wyczerpanie źródeł energii, zanieczyszczenie środowiska. Rozdziały różnią się między sobą narracją, bohaterami, stylem. Autor przedstawia różne scenariusze, wersje wydarzeń, które mogą spotkać Ziemię. Książka jest ciekawa, interesująca, szybko się ją czyta. Postacie są interesujące, fantastyczne. Podoba mi się styl pisania Autora. Może nie będzie to moja ulubiona książka tego gatunku, jednak lektura jest bardzo interesująca.

| link |
@marek.wasinski.king
2020-12-28
7 /10
Przeczytane
@Oliwia_Antonina_Zalewska
2020-06-12
4 /10
Przeczytane
@emilia.lekner
@emilia.lekner
2020-06-09
4 /10
Przeczytane
@girlinthebookspoland
2020-05-22
6 /10
Przeczytane
@Orestea
2020-02-28
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bladość powłok. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat