Blisko, coraz bliżej

Danuta Awolusi
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Blisko, coraz bliżej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W tej historii jest dużo seksu. Seksu, o którym trzeba i warto rozmawiać.

Kobiecość ma wiele twarzy. Każda z nich jest piękna i wyjątkowa. To właśnie ona łączy trzy historie o (nie)zwykłym życiu (nie)zwykłych kobiet. Poznaj Różę, Jagodę i Kamilę.

Róża to nauczycielka biologii, która ma nastoletnią córkę i całkiem uporządkowane życie. Od szesnastu lat żyje w małżeństwie - z pozoru bardzo udanym. Czego jej brakuje, uświadamia sobie, gdy zaczyna mówić głośno o swoim życiu seksualnym. Róża nigdy nie miała orgazmu.

Kamila to wzięta youtuberka i świetna menadżerka marketingu. Sukcesy na polu zawodowym dają jej wiele satysfakcji, której nie znajduje w sypialni. Partner kobiety nie potrafi odpowiedzieć na jej potrzeby seksualne.

Życie Jagody, aktywnej podróżniczki, spełnionej żony i mamy, na zawsze zmienia się przez wypadek samochodowy. Sparaliżowana od pasa w dół, musi na nowo odnaleźć się w codzienności. I choć świetnie sobie radzi na wielu płaszczyznach, w sypialni jej niepełnosprawność staje się dla męża barierą nie do przeskoczenia.

Ta książka powstała z miłości do kobiet. Dasz się zaprosić do… rozmowy?
Data wydania: 2022-06-01
ISBN: 978-83-67176-89-7, 9788367176897
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 396
dodana przez: Antoniowka

Autor

Danuta Awolusi Danuta Awolusi
Urodzona w 1986 roku w Polsce
Ślązaczka, mieszkająca obecnie w Warszawie. Pisarka, copywriterka, blogerka (Książki Zbójeckie, The Fit Project). Wokalistka Gospel w warszawskim chórze Soul Connection Gospel Group. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowica...

Pozostałe książki:

Na wysokim niebie Macochy Twoja wina Nie mówiąc nikomu Zgodnie z prawdą
Wszystkie książki Danuta Awolusi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Blisko, coraz bliżej.

9.06.2022

Danuta Awolusi w książce " Blisko, coraz bliżej " podjęła się poruszenia trudnego tematu, jakim jest kobiecość czy seksualność. Opowiedziała historię trzech, a właściwie czterech kobiet w różniących się między sobą wiekiem, pozycją społeczną, przebojowością oraz zdrowiem, a raczej sprawnością fizyczną. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, ... Recenzja książki Blisko, coraz bliżej

@Malwi@Malwi × 20

Danuta Awolusi w nowej odsłonie.

26.07.2022

"Blisko, coraz bliżej" autorstwa Danuty Awolusi to na wskroś kobieca książka. Jest to moje drugie spotkanie z tą autorką, która zachwyciła mnie już przy opisywaniu własnych zmagań z odchudzaniem. W tym przypadku widać kilka punktów wspólnych, cechujących jej pióro takich jak: dbałość o szczegóły, wciągający sposób pisania i ogromny szacunek nie ty... Recenzja książki Blisko, coraz bliżej

Sensualne "ja"

24.06.2022

„Blisko coraz bliżej” autorstwa Danuty Awolusi to lektura, którą powinna przeczytać każda kobieta. Historia 3 kobiet, tak różnych od siebie, ale jednocześnie podobnych – każda z nich boryka się w mniejszym lub większym stopniu z problemem natury seksualnej. Róża, Kamila i Jagoda, każda z nich jest w różnym wieku, wykonuje inne zawody i ma ... Recenzja książki Blisko, coraz bliżej

Moja opinia o książce

Opinie

ZA
2022-06-10
8 /10

Ta książka była tak bardzo potrzebna. Każdej, nie tylko kobiecie, ale osobie, która na hasło „seks” zastyga w bezruchu, robi duże oczy i oblewa się rumieńcem. To nieodłączny element naszego życia, którego nie należy się wstydzić. Przeciwnie-trzeba o nim rozmawiać, traktować jak naturalną sprawę. Bo inaczej można skończyć jak bohaterki książki. W związkach, które mimo miłości, rozsypują się na kawałki, bo brakowało w nich dialogu i odpowiedniej bliskości.
Róża. Nauczycielka biologii. Jej matka, a wcześniej babka traktowały sprawy seksualności, jakby były diabelskimi siłami. Bohaterka nie jest w stanie rozmawiać o „tych sprawach” z nastoletnią córką, a jej życie erotyczne, no cóż…pozostawia wiele do życzenia. Bliskość z mężem to według niej małżeński obowiązek, który nie musi nieść za sobą przyjemności.
Jagoda. Po wypadku stała się osobą niepełnosprawną. Jedyne, co łączy ją z ukochanym mężem,
to wspólna sypialnia i syn. Czuje się odrzucona i niedowartościowana. Czarek nawet nie podejmuje prób zbliżenia się do żony. Jagoda na nowo chce poznać swoje ciało i odkryć utraconą bliskość.
Kamila. Od ponad roku w związku z szarmanckim Wojtkiem. Dziewczyna kocha swojego partnera, ich relacja tylko na pozór jest idealna. Chłopak nie do końca potrafi otworzyć się na seks. Ta sfera ich życia leży i kwiczy. Co dla Kamili okaże się ważniejsze: związek kochających się ludzi, czy
brak chemii w łóżku?
To pięknie nakreślone historie poruszające problemy związane z int...

| link |
@angela_czyta_
2022-06-24
8 /10
Przeczytane
@jelonka11
2022-06-08
8 /10
Przeczytane
@Malwi
2022-06-09
5 /10
Przeczytane
@klaudia.nogajczyk
2022-07-26
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Blisko, coraz bliżej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl