Macochy

Danuta Awolusi
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Macochy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Czy można pokochać cudze dziecko? Nadia i Anita to skłócone siostry, które jeszcze w dzieciństwie rozdzielił mur wzajemnej niechęci. Są absolutnie różne, ale łączy je pewne wspólne doświadczenie życiowe: ich partnerzy mają dzieci z poprzednich związków. Zbieg okoliczności, a może przeznaczenie, sprawia, że po latach milczenia obie spotykają się na zajęciach grupy wsparcia, to tu kobiety, będące w podobnej sytuacji, mogą porozmawiać o tym, do czego nie wypada głośno się przyznawać: o nienawiści do dziecka "tej pierwszej" i nieradzeniu sobie z rolą macochy. Nadia i Anita stają w obliczu dramatów i trudnych wyborów, muszą zdobyć się na mnóstwo cierpliwości i dobrej woli. Czy potrafią dać sobie nawzajem wsparcie, czy też zadawnione urazy okażą się ważniejsze od siostrzanej więzi?  
Data wydania: 2019-09-10
ISBN: 978-83-8169-147-5, 9788381691475
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 480
dodana przez: bookkeeper

Autor

Danuta Awolusi Danuta Awolusi
Urodzona w 1986 roku w Polsce
Ślązaczka, mieszkająca obecnie w Warszawie. Pisarka, copywriterka, blogerka (Książki Zbójeckie, The Fit Project). Wokalistka Gospel w warszawskim chórze Soul Connection Gospel Group. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowica...

Pozostałe książki:

Na wysokim niebie Twoja wina Nie mówiąc nikomu Zgodnie z prawdą Blisko, coraz bliżej
Wszystkie książki Danuta Awolusi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak pokochać cudze dziecko

WYBÓR REDAKCJI
5.10.2021

Słowo ”macocha” wyjątkowo źle mi się kojarzy. W baśniach były to kobiety złe, podstępne pełne zawiści i taki stereotyp wszyscy chyba mamy w głowie. Czy macocha może być dobrą, kochającą matką ? Zastąpić dziecku tę prawdziwą ? Obecnie już nikogo nie dziwi rodzina patchworkowa, ale to nie znaczy, że tworzenie nowej nie oznacza dla dzieci dramatu i n... Recenzja książki Macochy

@gala26@gala26 × 25

Macochy

2.02.2020

Macochy Danuty Awolusi to książka, która urzekła mnie nie tylko okładką, ale i treścią, którą w niej znalazłam. To moje pierwsze spotkanie z autorką, ale po tym co dostałam jestem przekonana, że nie ostatnie. Danuta Awolusi porusza w swojej najnowszej książce trudny i jakże aktualny temat. Macowy kojarzą się źle, bo kto z nas nie pamięta baśni o K... Recenzja książki Macochy

Niełatwe zadanie

5.11.2019

Ostatni tydzień spędziłam z „Macochami” Danuty Ewolusi (nieee, nie jest to długa albo trudna książka, to ja mam mało czasu) i muszę przyznać, ze zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Powieść dotyczy dwóch kobiet – Anity i Nadii, sióstr, które serdecznie się nienawidzą, nie kontaktują ze sobą, jednak życie tak im się poukładało, że spotkały się w g... Recenzja książki Macochy

@LiterAnka@LiterAnka × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@gala26
2020-11-23
7 /10
Przeczytane 2020 Literatura współczesna Obyczajowe Wypożyczone z biblioteki Wyzwanie czytelnicze 2020

Czy można pokochać cudze dziecko, zwłaszcza wtedy, gdy nie potrafi kochać się nikogo, bo rodzice nie nauczyli, czym jest miłość ? Trudna, a zarazem bardzo dobra powieść obyczajowa.

× 14 | link |
@rudemysli71
9 /10
Przeczytane
@przyrodazksiazka
2021-04-03
10 /10
Przeczytane

Historia pani Danuty jest świeża niczym powiew letniego wiatru wiosną, choć roztrząsa domowe problemy. Jak wiadomo, nie każdemu jest dane stworzyć z dwojga ciał maleńką fasolkę, lub też stworzyć związek partnerski na całe życie. Bywa, że dzieci naszych partnerów nie przyjmują do wiadomości nowych towarzyszek swoich ojców, przez co robią wszystko, by w ich życiu nastała gorycz i złość. Bardzo ciężko jest wtedy pokochać takie dziecko. Bohaterki tej książki przekonały się o tym na własnej skórze. Zresztą ich dzieciństwo nie należało do łatwych. Zbyt wielkie wymogi rodziców i odmienność charakterów sióstr sprawiły, że straciły ze sobą kontakt. Teraz jako dorosłe zmagają się z dziećmi swoich mężczyzn, które są zanadto rozpieszczone i nastawiane przez swoje matki przeciwko nim. Czy kiedykolwiek między nimi uda się nawiązać jakąkolwiek relację? Obie siostry zapisały się na kurs, który miał im pomóc przetrwać w niecodziennych warunkach. Niestety ich nienawiść sprawia, że wciąż nie mogą dojść do ładu między sobą. Kłótnie, spory i życie prywatne wygląda niczym miasteczko po huraganie, a upór zdobi duszę każdej z nich. Czy kiedykolwiek uda im się dogadać? Jak poskromić pasierba, by dało się żyć dalej?
Kochani, książka pełna intryg, zawiści i codziennych problemów. Trzyma nas w napięciu, gdyż pomysły tych dzieciaków są naprawdę niecodzienne. Sama byłam na granicy wyczerpania, kiedy czytałam co wyprawiały. Jednak dzięki temu doceniałam to, co sama posiadam w domu.
Autorka ma ...

| link |
@bogusiazieba80
2022-05-29
8 /10
Przeczytane

Dobry wieczór #książkoholicy 😘

Jestem wiosną tak wyczekiwaną wszędzie i nie wiem gdzie w pierwszej kolejności się udać ? 🤔 To do kogo lecieć zanim zapadnę w sen zimowy ? 😂

" Macochy " @danutaawolusi
Pierwsze moje spotkanie z autorką . Temat dość inny , niż dotychczas brane przeze mnie do czytania . Książka trafiła do mnie z losowania u mnie w Bibliotece w dzień kobiet 😍 Była zapakowana , więc nie miałam pojęcia co za historię biorę ze sobą do domu .

Nadia i Anita to dwie skłócone siostry . Czy po wielu latach , gdy spotykają się przypadkiem na grupie wsparcia " Macochy polska " staną się sobie bliższe ?

Czy można zostać kochająca macochą tak od pierwszych minut czy bywa to ciężki orzech do zgryzienia ? Na pewno są przypadki miłości z obu stron , ale też i takie gdzie nie ma nawet minimalistycznego odruchu jakichkolwiek uczuć . Gdzie trzeba wszystko wypracować , często tracąc nerwy . Gdy w stosunku do swoich dzieci musimy doliczyć do 10-ciu , to do ilu trzeba liczyć zajmując się nie swoim dzieckiem ?

Jak to jest z naszymi bohaterkami ? Czy Nadia dojdzie do porozumienia z Klaudią córką swojego chłopaka? Jak będzie u Anity i Leosia syna jej męża ?

Książka jest nie tylko o temacie macoch , ale o rozwijających się uczuciach oraz o przemocy . Mamy odczucia kobiet , dzieci oraz partnerów .Gdy rozsypują się związki , trzeba pamiętać , że zawsze najważniejsze są dzieci . Cokolwiek by się nie działo trzeba zapewnić im poczu...

| link |
@Justyna_K
2021-12-30
7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Kobiecy kącik
@viki_zm
2021-11-24
6 /10
Przeczytane Audiobook Audioteka 2021
@ewazia64
2021-06-20
8 /10
Przeczytane
@portana36
2020-02-07
4 /10
Przeczytane
@jelonka11
2020-01-21
7 /10
Przeczytane
@Busia1904
2020-01-06
8 /10
Przeczytane
@BagatElka
2020-08-13
4 /10
Przeczytane 2020 ZZZ....oddane
@LiterAnka
2019-11-05
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Cudze dziecko to przecież nie choroba ani nie wielki pająk w mieszkaniu. To tylko mały człowiek. ”
#
“To, co zabawne, że wspomnienia z dzieciństwa są często kolorowe i wspaniałe, nawet jeżeli do końca tak zawsze było.”
#
“Śmierć to zawsze zaproszenie, które trudno odrzucić. ”
#
“Od tych wszystkich zmian kręci mi się w głowie. Widzę stały ląd. Czuję, że wszystko się poukłada i będzie dobrze. Co to znaczy, że się poukłada? Są to pytania, na które nie ma odpowiedzi, bo r...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl