Bliźniaczki

Tessa de Loo
Bliźniaczki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Urodzone w Kolonii Anna i Lotta, po śmierci rodziców, trafiają do krewnych w Niemczech i Holandii. Dotychczas mocno związane ze sobą dziewczynki zaczynają wieść nowe, osobne życie. Tęsknota trwale je naznaczy, los potraktuje surowo. Przyjdzie czas, gdy historia postawi je po dwóch stronach barykady. Czy ich drogi skrzyżują się jeszcze? Czy uda im się nadrobić utracony czas? Czy będą umiały się porozumieć? Czy wybaczą sobie wszelkie realne i wyimaginowane winy? Czy rany mogą się zabliźnić? Bliźniaczki to przejmująca i porywająca historia. To piękna psychologiczna opowieść o skomplikowanych ludzkich relacjach. Tym trudniejszych, że poddanych presji Historii, wobec której człowiek jest tylko bezwolnym pionkiem. W Bliźniaczkach jest wszystko, czego czytelnik może chcieć od dobrej powieści - pasjonująca fabuła, ciekawe charaktery, epicki rozmach, dbałość o detale. Dlatego książka holenderskiej pisarki Tessy de Loo, tłumaczona na wiele języków, zdobyła międzynarodowe uznanie i trafiła na listy bestsellerów, m.in. na prestiżową listę The Sunday Times . Także ekranizacja powieści okazała się wielkim sukcesem - w 2003 roku film Bliźniaczki nominowano do Oscara, a na festiwalu Camerimage polskiego operatora tego obrazu, Piotra Kuklę, uhonorowano Srebrną Żabą.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-89127-15-0, 9788389127150
Wydawnictwo: Pracownia Słów
Stron: 381
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tessa de Loo Tessa de Loo Tessa de Loo (pseudonim Duyvene Tineke de Wit) urodziła się 15 października 1946 r. w Bussum. Dzieciństwo spędziła w Amsterdamie i Oss. Lubiła czytać, rysować, ale w szkole średniej, a później w liceum odkryła, że jej miłość do literatury rozwija się...

Pozostałe książki:

Świnia w pałacu
Wszystkie książki Tessa de Loo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bliźniaczki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bliźniaczki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl