Świnia w pałacu

Tessa de Loo
Świnia w pałacu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W 1809 roku młody Lord Byron odbył wraz z przyjacielem tzw. Grand Tour - Wielką Podróż. Wśród ówczesnej arystokracji był to popularny sposób uczczenia zakończenia studiów. Byron, zbuntowany poeta, wybrał niezwykły cel podróży. Odbył konną podróż po Epirze i południowej Albanii - terenach rzadko odwiedzanych przez obcokrajowców i uznanych za niebezpieczne. Kiedy panujący tam wówczas Ali pasza dowiedział się, że przez jego terytorium przejeżdża Anglik szlachetnego urodzenia, zaprosił go do swego wspaniałego pałacu. Pobyt u niezwykłego gospodarza Byron opisał w liście do matki. Niemal dwieście lat później, Tessa de Loo przeczytała list poety. Zafascynowana, zapragnęła wyruszyć jego tropem. W 1996 roku przemierzyła, konno i pieszo, całą górską trasę Byrona. Świnia w pałacu wspaniale łączy wiele gatunków literackich. To z jednej strony pasjonujące sprawozdanie z podróży i powieść przygodowa, z drugiej - biografia i dokument.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-89127-13-6, 9788389127136
Wydawnictwo: Pracownia Słów
Stron: 222

Autor

Tessa de Loo Tessa de Loo Tessa de Loo (pseudonim Duyvene Tineke de Wit) urodziła się 15 października 1946 r. w Bussum. Dzieciństwo spędziła w Amsterdamie i Oss. Lubiła czytać, rysować, ale w szkole średniej, a później w liceum odkryła, że jej miłość do literatury rozwija się...

Pozostałe książki:

Bliźniaczki
Wszystkie książki Tessa de Loo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Świnia w pałacu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świnia w pałacu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl