Blizny po ukąszeniu

Magdalena Bajer
Blizny po ukąszeniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

po zamordowaniu górników w kopalni "Wujek" oddałem legitymację partyjną. Kilka dni później generał Jaruzelski zwołał zebranie profesury, na które, ku memu zdziwieniu, zostałem zaproszony i wtedy powiedział mi: "Słyszałem o pana decyzji, bardzo mnie ona zmartwiła, bo miałem dla pana poważną propozycję. Może pan jeszcze decyzję zmienić". Andrzej Trautman, Przyjąłem rolę.

W partii byli wszyscy, a w każdym razie większość tych, którzy potem rozpierzchli się w różne, odległe pod każdym względem strony świata. Barykady, jakie chcieliśmy wznieść przeciwko sowieckim czołgom, nie na wiele by się zdały, ale nikt nie miał wątpliwości, że trzeba to robić. Henryk Samsonowicz, Bywałem człowiekiem reżimu.

Uległem perswazjom - cala postawa wyniesiona z domu rodziców i z krakowskiego domu wujostwa, domniemanie, kto dokonał zbrodni w Katyniu i wiedza o innych rzeczach okazały się za słabe. Jacek Trznadel, Chciałem poprawić.

Przez dalszych dziesięć lat z okładem byłem całkowicie biernym członkiem, w duchu opozycjonistą, ale jednak tkwiłem w tym. Dopiero w marcu 1968 roku doszedłem do tego, że dłużej tej schizoidalnej sytuacji nie zniosę. Nie wyrzucono mnie - sam wystąpiłem, i to z trzaskiem, ale... o jedenaście lat za późno. Jerzy Jedlicki, Nie marksizm mnie uwiódt
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-88032-90-5, 9788388032905
Wydawnictwo: WIĘŹ
Stron: 224

Autor

Magdalena Bajer Magdalena Bajer
Urodzona 7 lipca 1934 roku na Ukrainie (Lwów)
Publicystka, dziennikarka, była przewodnicząca Rady Etyki Mediów. Jest autorką książek: „Blizny po ukąszeniu” (2005), „Jak wierzą uczeni: rozmowy z profesorami” (2010) i „Rody uczone: kreski do szkicu” (2013)

Pozostałe książki:

Jak wierzą uczeni
Wszystkie książki Magdalena Bajer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Blizny po ukąszeniu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Blizny po ukąszeniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl