Brygady „Łupaszki”. 5 i 6 Wileńska Brygada AK w fotografii 1943–1952

Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski, Piotr Niwiński
Brygady „Łupaszki”. 5 i 6 Wileńska Brygada AK w fotografii 1943–1952
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Album Brygady „Łupaszki” to historia dziewięcioletnich zmagań oddziałów dowodzonych przez mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, walczących z Niemcami, Litwinami, Sowietami i ich komunistycznymi zausznikami na polach Wileńszczyzny, Białostocczyzny, Podlasia, Kaszub, Warmii i Mazur. To prawdziwa epopeja dwóch najbardziej zasłużonych oddziałów polskiego powojennego podziemia niepodległościowego – 5 i 6 Brygady Wileńskiej AK. Oddziałów, które, wbrew przeciwnościom losu i kalkulacjom politycznym, przez wiele lat konsekwentnie prowadziły pod komendą mjr. „Łupaszki” otwartą walkę z wrogami Państwa Polskiego, dając świadectwo głębokiego patriotyzmu i przywiązania do tradycji niepodległościowej. To wreszcie historia wyjątkowej zbiorowości ludzi, w większości bardzo młodych, pochodzących z Wileńszczyzny i Podlasia, związanych wspólnotą ideową i prawdziwym braterstwem broni. Ludzi, którzy za wierność Ojczyźnie gotowi byli zapłacić cenę najwyższą. Album ten jest wyrazem hołdu za ich ofiarę. 
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7629-210-6, 9788376292106
Wydawnictwo: IPN
Seria: Dopalanie Kresów
Stron: 464
dodana przez: piotr_osowski

Autor

Kazimierz Krajewski Kazimierz Krajewski
Urodzony w 1955 roku w Polsce
Kazimierz Krajewski – polski historyk specjalizujący się w historii Polski i powszechnej XX wieku, główny specjalista Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Warszawie. 26 czerwca 2012 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Wydziale...

Pozostałe książki:

Powstanie Warszawskie. Fakty i mity Ziemia Nowogródzka i Grodzieńska. Polskie cmentarze i groby wojenne oraz miejsca pamięci narodowej z okresu walk o niepodległość XVIII-XX w. "Szczęsny" generał Stanisław Karolkiewicz 1918-2009 Na straconych posterunkach. Armia Krajowa na kresach wschodnich II Rzeczypospolitej 1939-1945 Nowogródczyzna naszych ojców. Województwo nowogrodzkie II RP
Wszystkie książki Kazimierz Krajewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Brygady „Łupaszki”. 5 i 6 Wileńska Brygada AK w fotografii 1943–1952? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Brygady „Łupaszki”. 5 i 6 Wileńska Brygada AK w fotografii 1943–1952. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl