Cała prawda o miłości

Clare Pooley
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Cała prawda o miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Historia pewnego zeszytu, który połączy sześciu nieznajomych ludzi i odmieni ich życie…
„Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało, gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?”

To pytanie Julian Jessop, samotny, ekscentryczny artysta, pisze na pierwszej stronie zielonego zeszytu, który zostawia w pobliskiej kawiarni. Jej właścicielka, Monica, dodaje do książki swoją własną historię i podrzucają do winiarni po drugiej stronie ulicy. Tak zeszyt trafia do kolejnych osób, które dzięki niemu nie tylko lepiej poznają siebie samych, lecz również spotkają się ze sobą w kawiarni Moniki, a nawet znajdą niespodziewaną miłość.

Historie zabawnych a jednocześnie bardzo realistycznych bohaterów Całej prawdy o miłości pokazują, że bycie szczerym wobec siebie potrafi zdziałać cuda i zmienić życie wielu ludzi na lepsze.
Tytuł oryginalny: The Authenticity Project
Data wydania: 2020-08-04
ISBN: 978-83-8116-943-1, 9788381169431
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 440
dodana przez: Nina

Autor

Clare Pooley Clare Pooley Brytyjska pisarka i blogerka.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Trzeba być własnym słońcem!

WYBÓR REDAKCJI
9.01.2022

„Czasami największa samotność dopada człowieka w pomieszczeniu pełnym ludzi”. Szukałam tytułu, który po thrillerach byłby miłą odskocznią. Trafiłam idealnie. Cała prawda o miłości to przepiękna, ciepła, wzruszająca, dowcipna i poruszająca powieść o nas samych. O naszych niedoskonałościach, lękach i marzeniach. Na kogo, dlaczego i po co się ... Recenzja książki Cała prawda o miłości

@jorja@jorja × 21

Projekt autentyczność i historia zielonego zeszytu.

WYBÓR REDAKCJI
7.09.2020

„Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało, gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?” - to zdanie rozpoczyna pierwszy wpis w pewnym, tajemniczym, zielonym zeszycie, który pozostawiono na stoliku w pewnej małej kawiarni. Zeszyt znaleziony przez Monikę - właścicielkę kawiarni daje początek przygodzie łączącej zupełnie odmienne os... Recenzja książki Cała prawda o miłości

"Cała prawda o miłości" Clare Pooley - opinia

20.10.2020

To nie jest "Cała prawda o miłości", to nawet nie jest prawda o miłości, tak właściwie. A przynajmniej nie dla mnie. Niezwykle rzadko zdarza mi się trafić na książkę, której tytuł byłby średnio adekwatny do treści. Dla mnie powieść Clare Pooley była owszem "Całą prawdą...", ale nie o miłości, a o nas samych. Naturalnie miłość jest jednym z aspektó... Recenzja książki Cała prawda o miłości

Projekt Autentyczność

10.12.2020

Jak sądzicie, czy autentyczność jest przereklamowana? Jest to ostatnio modny temat, w kontekście mediów społecznościowych. Gwiazdy, celebryci, influencerzy prześcigają się w publikowaniu zdjęć pokazujących ich prawdziwe oblicze, bez make up'u, w dresie, czy z dzieckiem pod pachą. Ile jest w nich szczerości, a ile stylizacji? Nie chcemy opowiadać o... Recenzja książki Cała prawda o miłości

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-08-27
8 /10
Przeczytane

''Projekt autentyczność'' taki zielony zeszyt odnajduje właścicielka kawiarni, Monica. Po przeczytaniu pytania jakie zostawił autor projektu, a mianowicie: "Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało, gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?'' i przeczytaniu jego prawdy, postanawia zapisać własne kartki papieru. Po opisaniu własnej wiarygodności podrzuca zeszyt dalej. Wraz z każdą kolejną osobą i zapoznaniu się z prawdą innych, pojawia się ciekawość w odkryciu poprzednika, co skutkuje niespodziewaną zażyłość między przypadkowymi ludźmi. Czy naprawią otaczający ich świat, a co najważniejsze czy zamienią swoje życie na lepsze?

Jestem bardzo szczęśliwa, że książka trafiła w moje ręce. Dawno nie przeczytałam tak ciepłej i bogatej w przemyślenia książki. Zastanawialiście się kiedyś, jak ludzie zatajają przed sobą prawdę? Często kłamią, aby przypodobać się, bądź wpasować w otaczające otoczenie, natomiast ich myśli wędrują w zupełnie inna stronę. Niestety takie są realia i w dzisiejszych czasach większość znajomości opiera się na kłamstwie i z drugiej strony zdecydowanie wzrosła także liczba osób samotnych.

Wszystko ma swój początek.

Autorka Clare Pooley stworzyła historię, w której różnorodne emocje biorą górę, a realistyczni bohaterowie sprawiają, że czytelnik siedzi tuż obok i przygląda się, jak zielony zeszyt łączy ludzi. Przepełniona optymizmem w lepsze jutro, jak i dalszą przyszłość powieść. Po...

× 9 | link |
@agulkag
2021-06-06
Przeczytane

"Co by się stało gdybyś zamiast tego wyznał prawdę? Czy ktokolwiek chce znać prawdę? Tak szczerze? Prawda często nie jest piękna. Nie jest motywująca. Nie pasuje do kwadracika na Instagramie..."
No właśnie jak to jest z byciem prawdziwym. Czy w obecnym świecie jest jeszcze miejsce na pokazanie własnej twarzy?
O takiej historii opowiada ta powieść. Julian Jessop artysta malarz mający już wiele lat życia za sobą postanawia stworzyć pewien projekt o nazwie "Projekt autentyczność". W tym celu pozostawia w kawiarni zielony zeszyt ze swoim wpisem, który po krótce opowiada historię jego życia. Zabieg ten ma na celu sprowokowanie jak największej liczby osób do tego, aby zastanowić się nad szczerością w swoim życiu. Zeszyt krąży wśród kolejnych osób i tak jak i mnie zmusza do niecodziennych przemyśleń. I choć historie poszczególnych osób pozornie nie mają nic wspólnego, to jednak pokazują jak bardzo jesteśmy pochowani za różnorakimi maskami, pozami. Jak bardzo ulegamy stereotypowemu myśleniu, wykluczając jednocześnie nasze własne zdanie. Oj dała ta książka do myślenia, dała.

× 6 | link |
@przyrodazksiazka
2021-04-01
9 /10
Przeczytane

,, Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia.Co by się stało, gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?(...) Być może nic by się nie stało. A może opowiedzenie swojej historii zmieniłoby twoje życie albo życie kogoś, kogo jeszcze nie poznałeś".

Przyznam się, że książka dosyć ciekawa. Mamy przedstawione tutaj historie wielu ludzi, którzy w dziwny sposób się ze sobą poznali. Głównym cementem powieści był tutaj Julian Jossep, który zamieścił swoją historię na pierwszej stronie zielonego zeszytu. Nawet nie zdając sobie sprawy, że zapoczątkował tym losy kliku ludzi. Bowiem ten, kto następny znalazł zeszyt dopisał swoją osobistą historię, którą odkrył następny człowiek. W ten sposób ów zeszyt stał się jakby spowiednikiem tych osób, którzy nie widząc żadnych konsekwencji, zaczęli zamieszczać swoje historie. Historie prawdziwe, a nie jak dotychczas zakłamane. Nie widzieli tutaj sensu by kłamać, tym bardziej, że urzekła ich historia pierwszego samotnego mężczyzny. Zaczęli się nawet interesować sobą nawzajem, starając się odszukać w jakże małym świecie. Tym sposobem ktoś zacznie inaczej patrzeć na swoje życie. Nawet mam tą pewność, że i ty po przeczytaniu tej książki zastanowisz się nad sobą. To nieuniknione. Sami zapragniemy odnaleźć taki zeszyt, by móc spisać tam swoje nie tyle sekrety, co głęboko skrywane uczucia, które z jakiś powodów nigdy nie ujrzały światła dziennego.
Czasem przywdziewamy maski, bo tak jest nam wygodniej. W głowie znajduje się multum niewypow...

| link |
@_alex_sandra_mama_
2020-08-23
8 /10
Przeczytane

"Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało, gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?"
To pytanie Julian Jessop, samotny, ekscentryczny artysta, pisze na pierwszej stronie zielonego zeszytu, który zostawia w pobliskiej kawiarni.
Zeszyt szybko znajduje nowego właściciela i rozpoczyna się jego mała podróż od jednej osoby do drugiej. Pozornie zwykły, zielony zeszyt staje się studnią informacji a każda z historii otwiera drzwi do nowych znajomości, które stopniowo zmieniają się w przyjaźnie a każdy z bohaterów zaczyna patrzeć na swoje życie w inny sposób.
Książka ukazuje nam kilkoro ludzi totalnie różnych od siebie choć jest coś co łączy każdego z nich. Każdy bowiem zmaga się z jakimś uzależnieniem, od używek, od mediów lub innych bodźców bez których nie potrafi się obejść. Zielony zeszyt staje się dla nich czymś gdzie mogą wylać swoje żale, leki i pragnienia. Historia napisana bardzo fajnie, przestępnym i łatwym językiem a wciąż pojawiający się humor sprawia, że czyta się ją szybko i lekko 😊
Ja pochłonęłam ją za szybko i myślę, że jest idealna dla kogoś kto szuka lekkiej nie wymagającej lektury 😉

| link |
KS
2021-01-30
5 /10
Przeczytane
@nellik29
2020-12-27
7 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2020-12-10
8 /10
Przeczytane
@jorja
2022-01-09
8 /10
Przeczytane
@Katarzyna_Wasowicz
2020-10-20
9 /10
@kasia.rzymowska
2020-09-07
8 /10
Przeczytane
@Skazananaksiazki
2020-08-16
7 /10
Przeczytane Wydawnictwo Zysk i S-ka Zredagowane

Cytaty z książki

O nie! Książka Cała prawda o miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl