Celebracja Ewangelii

Enzo Bianchi, Goffredo Boselli
Celebracja Ewangelii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis


Spotkanie z tajemnicą Eucharystii


Jak lepiej zrozumieć rolę liturgii w życiu Kościoła? Enzo Bianchi i Goffredo Boselli dają nam niezawodny klucz do rozwikłania tej tajemnicy. To biblijna historia o Emaus – mikrokosmos chrześcijaństwa i prawdziwego człowieczeństwa. Autorzy udowadniają, że współcześnie – podobnie jak uczniowie, którzy spotkali Jezusa w drodze – mamy tylko jeden sposób na stanie się autentycznymi chrześcijanami. Może się to dokonać wyłącznie przez rozumienie Pisma i łamanie chleba.

Czy powrót do mszy trydenckiej jest uzasadniony? Jak podchodzić do emocji towarzyszących nabożeństwom? Co się stanie, jeśli zredukujemy religię jedynie do obrządku? Bianchi i Boselli mierzą się z tymi niełatwymi pytaniami. Jednocześnie przypominają o podstawowej zasadzie ewangelizacji, mówiącej o umieszczeniu słowa Bożego w centrum i podporządkowania się mu.

Wielką wartością tej publikacji jest ukazanie związku celebrowanej liturgii z konkretem chrześcijańskiego życia. Autorzy dostarczają przy tym wielu argumentów, które trzeba poznać i z którymi można twórczo dyskutować w debacie o współczesnym kształcie liturgii. Dawno nie czytałem tak duchowo inspirującej książki, która pokazywałaby, że faktycznie życie chrześcijanina znajduje swój szczyt i źródło w liturgii Kościoła.

ks. dr Krzysztof Porosło, wykładowca sakramentologii na UPJP2 w Krakowie

Enzo Bianchi (ur. 1943) – zakonnik, teolog, założyciel Wspólnoty Monastycznej z Bose, której od ponad pięćdziesięciu lat jest przeorem, autor wielu książek. W Wydawnictwie WAM ukazała się jego Skandaliczna miłość Boga.

Goffredo Boselli (ur. 1967) – zakonnik, liturgista, doktor teologii. Od 2003 roku współpracuje z Komisją ds. Liturgii przy Konferencji Episkopatu Włoch.

Tytuł oryginalny: Il Vangelo Celebrato
Data wydania: 2020-03-09
ISBN: 978-83-277-1766-5, 9788327717665
Wydawnictwo: WAM
Stron: 240
dodana przez: jatymyoni

Autor

Enzo Bianchi Enzo Bianchi
Urodzony 3 marca 1943 roku we Włoszech ( Castel Boglione w Piemoncie))
Włoski zakonnik, pisarz i teolog katolicki, założyciel i do 2020 przeor Wspólnoty monastycznej z Bose. Już w czasie studiów na Wydziale Ekonomii i Handlu Uniwersytetu w Turynie zetknął się z osobami różnych wyznań, z którymi stworzył jedne z pierwsz...

Pozostałe książki:

Inne życie. Rekolekcje na temat Pierwszego Listu św. Piotra Paradoks krzyża Miłość zwycięża śmierć Jezus i kobiety Módlcie się w Duchu Świętym
Wszystkie książki Enzo Bianchi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Celebracja Ewangelii? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Celebracja Ewangelii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl