Ciekawscy. Jurajska draka

Michał Łuczyński
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Ciekawscy. Jurajska draka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Przygoda nie z tej… ery!

Jeśli zdecydujesz się otworzyć tę książkę, to uważaj na czasoprzestrzenny tunel, którego działanie wymyka się spod kontroli, wygłodniałe paszcze i zakrzywione szpony, a także obcych i ich eksperymenty na dinozaurach. Poznaj ciekawskich kolegów: Radka, domorosłego ufologa z tendencją do wpadania w tarapaty, i Maćka – dinonerda, który bez zająknięcia wymawia słowo kecalkoatl. W wyniku splotu wydarzeń zostają wessani przez portal prowadzący do… prehistorii, gdzie na chwilę przed końcem ery dinozaurów poznają obcego przybysza. Czy Radek i Maciek wygrają walkę o życie i zdążą uciec przed pędzącą w stronę Ziemi asteroidą? I dlaczego to jurajska draka skoro trafili w okres kredowy?
Data wydania: 2024-04-24
ISBN: 978-83-8299-389-9, 9788382993899
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Cykl: Ciekawscy, tom 1
Stron: 255
dodana przez: mariola1995.95

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Ciekawscy. Jurajska draka"

WYBÓR REDAKCJI
20.06.2024

Jeśli jesteście fanami dinozaurów i podróży w czasie, to mam dla Was świetną książkę. Myślę, że jest ona warta uwagi i zasługuje na to, by jak najwięcej osób się o niej dowiedziało. Zainteresowani? Mam nadzieję, że tak. Usiądźcie wygodnie, a ja zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią. Główni bohaterowie to Radek i Maciek. Pierwszy jest fane... Recenzja książki Ciekawscy. Jurajska draka

Przygoda nie z tej… ery!

30.05.2024

"Życie to nie jest eksperyment w laboratorium, tutaj trzeba improwizować." Są takie książki, które pochłaniają czytelnika bez względu na wiek, mimo tego, że książka „Ciekawscy. Jurajska draka” przeznaczona jest dla dzieci, to z wielką ochotą i przyjemnością przeczytałam ją nawet trzykrotnie. Moje wnuki były zachwycone historią stworzoną przez Mi... Recenzja książki Ciekawscy. Jurajska draka

@maciejek7@maciejek7 × 29

Czy dinozaury miały kolorowe pióra?

6.06.2024

Kiedy byłam dzieckiem, a potem nastolatką nie czytałam książek, poza oczywiście lekturami szkolnymi. A i z tym bywało różnie. Dziś patrząc wstecz, z perspektywy czasu uważam, że gdyby wówczas w moje ręce trafiały takie książki jak powieść „Ciekawscy" Michała Łuczyńskiego, moja przyjaźń z literaturą rozpoczęłaby się dużo wcześniej, a moja wyobraźni... Recenzja książki Ciekawscy. Jurajska draka

Kosmiczne dinozaury

6.06.2024

Historia o dinozaurach i kosmitach, czy to się może udac? Oczywiście, i to jak! Michał Łuczyński w powieści dla dzieci powyżej 9tego roku życia opowiada historię Radka domorosłego ufologa i Maćka – dinonerda. Razem ląduja w prehistorii przed końcem ery dinozaurów i oznają obcego przybysza. Będą zmuszeni do grania o własne życie i ściganie się z as... Recenzja książki Ciekawscy. Jurajska draka

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@maciejek7
2024-05-30
8 /10
Przeczytane dla dzieci konkurs

Są takie książki, które pochłaniają czytelnika bez względu na wiek, mimo tego, że książka „Ciekawscy. Jurajska draka” przeznaczona jest dla dzieci, to z wielką ochotą i przyjemnością przeczytałam ją nawet trzykrotnie. Moje wnuki były zachwycone historią stworzoną przez Michała Łuczyńskiego i już dopytują o następne części...

Lubię przygodowe i fantastyczne opowieści a już sam tytuł tej książki od razu skojarzył mi się z "Parkiem Jurajskim", więc wiedziałam, że nie tylko ja będę usatysfakcjonowana, moje wnuki uwielbiają dinozaury i kolekcjonują różne przedmioty z nimi związane, dlatego zaprosiłam dzieci na weekend i czytaliśmy, czytaliśmy aż do wieczora...
Poznajemy dwóch ciekawskich kolegów, którzy mimo tego, że różnią się od siebie, to jednak zostają w końcu przyjaciółmi. Radek zafascynowany jest UFO i poświęca zgłębianiu informacji na ten temat każdą chwilę, szukając dowodów na jego istnienie, w szkole nazywany jest dziwakiem, lecz mu to nie przeszkadza. Maciek natomiast nie wierzy w istnienie pozaziemskich cywilizacji, jego pasją są za to dinozaury. Chłopcy sprzeczają się o swoje zainteresowania, jednak splot niespodziewanych i niewiarygodnych wydarzeń, w które zostaną obaj wciągnięci, spowoduje, że przeżyją niesamowitą przygodę.

× 9 | link |
@Bibliotekarka_Natalka
2024-06-20
9 /10
Przeczytane Literatura dziecięca

Jeśli jesteście fanami dinozaurów i podróży w czasie, to mam dla Was świetną książkę. Myślę, że jest ona warta uwagi i zasługuje na to, by jak najwięcej osób się o niej dowiedziało. Zainteresowani? Mam nadzieję, że tak. Usiądźcie wygodnie, a ja zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią.

Główni bohaterowie to Radek i Maciek. Pierwszy jest fanem UFO i wszelakich, niespotykanych, wręcz niespodziewanych zdarzeń. Raczej jest odludkiem, za to jak nikt, potrafi pakować się w kłopoty. Drugi natomiast ma fioła na punkcie dinozaurów i nie ma rzeczy, której by na ich temat nie wiedział. Tych dwóch chłopców spotyka się podczas wakacji i nawiązuje się nimi nić przyjaźni. W wyniku wielu nieoczekiwanych zwrotów akcji, chłopcy przedostają się przez pewien portal i odbywają podróż w czasie. Nie spodziewali się jednak, że okresem, w jakim się znajdą jest prehistoria i to właśnie w momencie na krótką chwilę przed wyginięciem gatunku dinozaurów… A jedyną, żyjącą i myślącą postacią poza nimi, jest istota z innej planety… Czy chłopcom uda się wrócić do swojego świata? Jakie przygody ich spotkają? I dlaczego, skoro jesteśmy w okresie kredy, to draka jest jurajska a nie właśnie kredowa? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie, gdy po tę lekturę sięgniecie.

Przyznam się, że świetnie się bawiłam podczas czytania tej lektury. Choć to książka z literatury dla dzieci, a ja już jestem nieco starsza, to zabawa była przednia. Podróże w czasie, rzeczy, które można było zobaczyć ...

× 1 | link |
@mariola1995.95
2024-05-30
8 /10
Przeczytane

Książka “Ciekawscy. Jurajska draka” autorstwa Michała Łuczyńskiego opowiada o niesamowitej przygodzie, którą przeżyło dwóch chłopców których losy przez przypadek się przecięły i połączyły. Radek - szkolny dziwak, wierzący w UFO i szukający dowodów na jego istnienie i Michał - pasjonat dinozaurów. Obaj niespodziewanie zostają wessani przez nieznany im portal i lądują…. W prehistorii, a dokładniej w okresie kredowym. Jak potoczy się ich przygoda wśród dinozaurów? Czy kosmici, bądź inne istoty pozaziemskie istnieją? Tego dowiecie się z tej lektury.

“Jurajska draka” jest fantastyczną opowieścią, która łączy ze sobą opowieść o budującej się przyjaźni z elementami fantastyki oraz w sprawny sposób przemyca informacje naukowe. Wplecione w tekst ciekawostki mogą sprawić, że młody czytelnik zainteresuje się bardziej danym tematem, a może i błyśnie dodatkową wiedzą np. na lekcji geografii.
Akcja książki przebiega w ekstremalnie szybkim tempie przez co nie sposób się nudzić ani przez chwilę. Wraz z chłopcami przeżywamy tą ekscytującą wyprawę, podróżujemy w czasie i poznajemy nowe istoty.
Książka przeznaczona jest dla młodszego czytelnika, ale i mi dorosłej kobiecie sprawiła ogromną frajdę.
Rodzice, dziadkowie, bez wahania sprezentujcie tę książkę Waszym pociechom.

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Zielona Sowa, serdecznie dziękuję za możliwość poznania tej niesamowitej historii.

× 1 | link |
@iszmolda
2024-06-10
8 /10
Przeczytane
@AnnaKatarzyna
2024-06-06
8 /10
Przeczytane
@zanetagutowska1984
2024-06-06
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Wszyscy poczuli ciarki na plecach. Tak daleko jeszcze nigdy nie zaszli, za chwilę miał się dokonać przełom. Byli świadomi, że uczestniczą w wiekopomnym wydarzeniu.
Ale wtem...
Doskonale rozumiał, że szwajcarski fundusz inwestycyjny, finansujący niemałymi kwotami badania profesora i jego zespołu, tracił powoli cierpliwość. Obiecany ustabilizowany tunel czasoprzestrzenny nadal nie działał.
Żaden z nich nie wiedział jednak, jak bardzo.
Radek był fanem zjawisk paranormalnych. Zaczytywał się raportami o bliskich spotkaniach trzeciego stopnia z przedstawicielami pozaziemskich cywilizacji i szukał ich potwierdzenia w faktach historycznych.
Anatol był znanym lokalnej społeczności pustelnikiem. Jego chata tkwiła w lesie nieopodal wsi, nie było w niej bieżącej wody ani prądu. Anatolowi jednak to nie przeszkadzało. Wiódł proste, szczęśliwe życie.
Anatol okazał się niemową - z jego gardła wydobywały się jedynie gulgotanie i jęki. Dużo gestykulował, kiwał głową na "tak" i na "nie", lecz jego specjalnością były szkice.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl