Ciemności Smalandii

Henrik Bromander
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ciemności Smalandii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Gej-faszysta, który rysuje autobiograficzne komiksy. Głęboka przyjaźń, która kończy się wielkim rozczarowaniem a później nawet pobytem w więzieniu. Powoli wymierająca mieścina, niedługo tak zacofana i zapomniana jak fanziny z autorskimi komiksami wydawane przez głównego bohatera Erika.

Szwedzki pisarz Henrik Bromander (ur. w 1982 r.) powraca w Ciemnościach… do swoich smalandzkich korzeni, do historii swoich dziadków i wspomnień, które leżały głęboko ukryte w zakamarkach pamięci. W swoim najbardziej obszernym tytule udaje mu się nagiąć granice, w których zazwyczaj poruszają się autorzy alternatywnych komiksów, a jednocześnie dostarcza niepokojącą analizę współczesnej Europy Północnej, gdzie wieją coraz chłodniejsze polityczne wiatry.

Ciemności Smalandii dostały w 2012 roku nagrodę Prapsa (Urhundenpriset) za najlepszy szwedzki komiks a w 2014 roku trafiły na deski teatru Regionteatern Blekinge Kronoberg.

Z recenzji Ciemności Smalandii: „Album Henrika Bromandera na pierwszy rzut oka wydaje się typową dla swojego pokolenia produkcją podobną do tych, które od dłuższego czasu dominują scenę szwedzkiego komiksu. Jednak po bliższym zetknięciu się jego narracją i jego motywami naszym oczom ukazuje się nieokiełznany talent, który potrafi bardzo wiele przekazać za pomocą niewielkich technicznych środków.” Jonas Ellerström, Smalandsposten.

Data wydania: 2020-07-07
ISBN: 978-83-63892-74-6, 9788363892746
Wydawnictwo: CENTRALA
Stron: 628
dodana przez: aga.kusi_poczta.fm

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niesmak w czarno-białym ujęciu

11.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Uwielbiam literaturę z północy Europy. Odnoszę wrażenie, że pisarze z tamtych rejonów mają jakieś inne wyczucie i odbiór rzeczywistości, inną wrażliwość, dlatego sięgnęłam po ten komiks-ksiązkę. Cegłę nie dość, że grubą, to i ciężką. Monumentalną wręcz. Nie omieszkam wspomnieć - nieco na marginesie, że napotkałam na wiele zachwytów na jej temat i ... {} Recenzja książki Ciemności Smalandii

Moja opinia o książce

Opinie

@aga.kusi_poczta.fm
2021-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ciemności Smalandii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl