Cień sokoła

Andre Norton
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Cień sokoła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Napisana ze skrupulatną dbałością o realia epoki opowieść o bojach toczonych przez Egipcjan niemal dwa tysiące lat przed narodzeniem Chrystusa z hyksoskimi najeźdźcami. Głównym bohaterem jest Rahotep, z urodzenia książę Sokoła, ale ponieważ jego ziemie znajdują się pod okupacją Hyksosów, teraz zaledwie Cień Sokoła. W żadnym wypadku nie jest jednak cieniem wojownika i dzieje jego zmagań z wrogami w Górnym Egipcie i Nubii pełne są zażartych walk i nagłych zwrotów akcji.
"Trudno byłoby Andre Norton, znakomitej powieściopisarce, znaleźć bardziej pasjonujące czasy dla umiejscowienia akcji swej porywającej powieści niż początki walki Egiptu o wyzwolenie spod jarzma znienawidzonych hyksoskich najeźdźców około roku 1590 p.n.e. W okresie tym na plan pierwszy wybijają się dwaj młodzi książęta wspomagani przez głównego bohatera tej powieści-Cień Sokoła, dowódcę z południa, który zagrzewa ich do boju, jednocześnie sam wspaniale walcząc na czele swojego niewielkiego oddziału doskonałych łuczników z Nubii.
Opowieść ta spodoba się nie tylko ze względu na żywo nakreślone tło akcji, lecz również dzięki interesującym opisom organizacji ówczesnej armii, wypadków i najazdów, pokonania dotychczas nie zwyciężonych najeźdźców i dramatycznego oblężenia Neferusi... Jest to doskonała powieść o starożytnym Egipcie..." (New York Herald Tribune)
Data wydania: 1994
ISBN: 978-83-7150-112-8, 9788371501128
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 204

Autor

Andre Norton Andre Norton
Urodzona 17 lutego 1912 roku w USA (Cleveland)
Andre Norton to pseudonim, a w późniejszym okresie oficjalne imię i nazwisko Alice Mary Norton (ur. 17 lutego 1912 w Cleveland, Ohio, zm. 17 marca 2005 w Murfreesboro), amerykańskiej pisarki, przedstawicielki literatury fantasy i science fiction. Inn...

Pozostałe książki:

Świat Czarownic Brama kota Czarodziejka ze Świata Czarownic Świat Czarownic w pułapce Troje przeciw Światu Czarownic
Wszystkie książki Andre Norton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Cień sokoła aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Cień sokoła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl