Co mi powiedział tata

Astrid Desbordes, Pauline Martin
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Co mi powiedział tata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Pogodnie i filozoficznie o życiu. W trzeciej części bestsellerowej serii o uczuciach Archibald powraca z ważnymi pytaniami skierowanymi do taty Podczas spaceru z tatą Archibald przygląda się ptakom na niebie. „Te jaskółki przylatują z drugiego końca świata” – tłumaczy mu tata. „Czy ja też będę mógł wybrać się tak daleko, kiedy dorosnę?” – pyta Archibald. „Oczywiście” – odpowiada tata – „a nawet jeszcze dalej.” Kolejne pytania Archibalda odkrywają lęki dziecka związane z wielką podróżą, jaką jest życie. W odpowiedzi tata uspokaja, dodaje odwagi, a przede wszystkim zapewnia syna, że zawsze może liczyć na jego wsparcie i bezwarunkową miłość. Astrid Desbordes z wykształcenia jest filozofką. Autorka wielu książek dla dzieci. Pisze też książki dla dorosłych – o tematyce religijnej i filozoficznej. Pauline Martin urodziła się w Paryżu w 1975 r. Graficzka i ilustratorka książek dla dzieci.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-63156-27-5, 9788363156275
Wydawnictwo: Entliczek
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 44

Autor

Astrid Desbordes Astrid Desbordes Z wykształcenia jest filozofką. Autorka wielu książek dla dzieci. Pisze też książki dla dorosłych - o tematyce religijnej i filozoficznej.

Pozostałe książki:

Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca Edzio i przyjaciele. Coś Moja młodsza siostra Miłość Edzio i przyjaciele. Z górki na pazurki
Wszystkie książki Astrid Desbordes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Co mi powiedział tata? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@bargielita
2022-11-06
10 /10
Przeczytane

A gdyby tak...
wpoić swojemu dziecku wiarę we własne możliwości?
Zbudować niezachwiane poczucie wartości?
Wskazać skąd czerpać siłę? 🥰

Duet Astrid Desbordes i Pauline Martin po raz kolejny stworzył arcydzieło, które warto postawić w biblioteczce swojego dziecka.
"Co mi powiedział tata" to kolejna część opowiadajaca historię z udziałem Archibalda, które odznaczają się przekazywaniem życiowej madrosci przy pomocy prostych sentencji dopasowanych do przejrzystych, niemal dzieciecych ilustracji. 🙂

Przed każdym dzieckiem stoi nie lada wyzwanie.
Z czasem wyfrunie z bezpiecznego domu, aby żyć samodzielnie, uczyć się prosperować w przestrzeni społecznej, pozna świat, trudne chwile, zagubienie ale także odkryje to, co daje mu radość i szczęście. ❤️

Opowieść poprowadzona przez tą część jest nieco inna.
To zbiór wskazówek, jak podążać przez świat w drodze do tego wyjatkowego czasu jakim jest dorosłość, przekazana przez nikogo innego, jak Tatę Archibalda.
Myślę, że nie przypadkowo, bo bardzo często dla malucha w roli cichego bohatera, który potrafi udźwignąć wszystko stoi właśnie tata.
Ponadto narracja prowadzona jest w tak doskonałym stylu, że warto zastanowić się nad tym, czy aby napewno my także potrafimy brać życie takim, jakie jest.

Jestem ogromną entuzjastką całej tej serii i naprawdę trudno było by mi wybrać ulubioną.
Niebanalna estetyka.
Pozytywny ton.
Dopasowanie do dziecięcego odbiorcy.
Wszy...

× 1 | link |
2020-10-22
9 /10
Przeczytane
@abdita
2019-11-23
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Co mi powiedział tata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl