Córeczka

Małgorzata Winkler-Pogoda
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Córeczka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Trzy wrześniowe dni 2005 roku zburzą uporządkowany świat Olgi.

Trzydziestopięcioletnia artystka zajmuje się ceramiką i odnosi spore sukcesy w tej dziedzinie. Na pozór ma wszystko, o czym marzą jej znajomi – duży stary dom z ogrodem w ładnej warszawskiej dzielnicy, który odziedziczyła, a przede wszystkim wolność twórczą we własnej pracowni, spokój, niezależność, nagrody i dobre recenzje. Niespodziewana wiadomość burzy jej ustalony, uporządkowany rytm dnia i sprawia, że będzie musiała zmierzyć się z problemem, który długo od siebie odsuwała. Kiedyś ojciec był dla niej najważniejszy na świecie, a ich relacja wyjątkowo bliska, potem Olga zerwała z nim kontakt. Nieoczekiwanie będzie musiała wrócić do wydarzeń sprzed kilkunastu lat i przemyśleć to, co się stało. Wkrótce okaże się, że sprawy wyglądają całkiem inaczej, niż… sobie wmawiała.

Refleksyjna opowieść o ojcu i córce, których relacja z biegiem lat bardzo się skomplikowała. O niemożności porozumienia się z drugim człowiekiem, nawet najbardziej kochanym. O tym, jak wiele czerpiemy ze swojego dzieciństwa w dorosłym życiu. Również o tym, że warto odrzucić złość lub obojętność i zweryfikować własny osąd, by naprawić to, co się da.
Data wydania: 2024-04-05
ISBN: 978-83-67788-24-3, 9788367788243
Wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
Stron: 200
dodana przez: Bibliotekarka_Natalka

Autor

Pozostałe książki:

Przystań w Sosnowej Polanie Córeczka Tamtego lata w Bułgarii Miałam syna Emila. Wywiad rzeka z Krystyną Barchańską- Wardęcką Opowiadania podróżne
Wszystkie książki Małgorzata Winkler-Pogoda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Córeczka...

19.06.2024

**PATRONAT MEDIALNY** Dziś przyszła pora napisać kilka słów o książce, która mnie niezwykle urzekła, a zarazem pozwoliła docenić moją własną rodzinę i więzi, które nas łączą. Nie będę opisywać fabuły, bo już sam opis wydawcy wiele zdradza, a nie chciałabym przez przypadek czegoś zaspojlerować i odebrać przyjemność z odkrywania tajemnic przeszłości... Recenzja książki Córeczka

"Córeczka"

12.06.2024

Uwielbiam poznawać historie Pisarzy, których do tej pory nie miałam jeszcze okazji czytać. Za każdym razem, bowiem odkrywa się przede mną nowy świat a przedstawiane opowieści potrafią mnie zaskoczyć i pozostać w mej pamięci na dłużej. Tym bardziej jest mi miło, że zostałam obdarzona zaufaniem i mogłam zostać jedną z patronek medialnych tej powieśc... Recenzja książki Córeczka

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ewelina.czyta
2024-06-19
10 /10
Przeczytane

**PATRONAT MEDIALNY**
Dziś przyszła pora napisać kilka słów o książce, która mnie niezwykle urzekła, a zarazem pozwoliła docenić moją własną rodzinę i więzi, które nas łączą. Nie będę opisywać fabuły, bo już sam opis wydawcy wiele zdradza, a nie chciałabym przez przypadek czegoś zaspojlerować i odebrać przyjemność z odkrywania tajemnic przeszłości. Miejcie jednak pod ręką zapas chusteczek, bo myślę, że mogą się naprawdę przydać...
"Córeczka" to przepełniona emocjami opowieść o rodzinie, poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, stracie, radzeniu sobie z żałobą i poszukaniu nadziei, o pasji i marzeniach, o wybaczeniu. Jest to historia o zagubieniu i poszukiwaniu własnego "JA". To opowieść o tym, co najważniejsze i najcenniejsze w naszym życiu, a zarazem wskazówka jak bardzo ważne jest słuchanie siebie i spełnianie swoich marzeń.

Autorka zaserwowała czytelnikowi cały wachlarz emocji i jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Dawno już tak bardzo nie byłam poruszona, a świadomość tego, że tak mocno patowa sytuacja, której bohaterowie stali się uczestnikami może przydarzyć się każdemu z nas, dość mocno wpłynęła na moje samopoczucie.
Przedstawiona historia intryguje od pierwszych stron. Fabuła z każdą stroną coraz bardziej wciąga i zmusza do refleksji. Akcja toczy się dość szybko i potrafi mocno zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Intryga goni intrygę, do głosu dochodzą głęboko schowane urazy, niedomówienia i niedopowiedzenia... demony przeszłości...

× 8 | link |
@Bibliotekarka_Natalka
2024-06-12
9 /10
Przeczytane Patronat medialny

Uwielbiam poznawać historie Pisarzy, których do tej pory nie miałam jeszcze okazji czytać. Za każdym razem, bowiem odkrywa się przede mną nowy świat a przedstawiane opowieści potrafią mnie zaskoczyć i pozostać w mej pamięci na dłużej.
Tym bardziej jest mi miło, że zostałam obdarzona zaufaniem i mogłam zostać jedną z patronek medialnych tej powieści. Jakie są moje wrażenia po lekturze "Córeczki" ? Zapraszam na moją subiektywną opinię.

Mamy rok 2005. Poukładane i spokojne życie Olgi za sprawą jednej wiadomości całkowicie się zmienia. Wracają wspomnienia, dawne urazy i wyrzuty sumienia. Kobieta jest artystką. W życiu zawodowym odnosi liczne sukcesy, zdobywa wiele prestiżowych nagród, ponadto w młodym wieku odziedziczyła dom i posiada własną pracownię. Czego chcieć więcej? Jednak tak jak umie ulepić wszystko z gliny, tak swojego życia prywatnego posklejać już nie potrafi. Jest odludkiem. Trudno jej nawiązać jakiekolwiek znajomości a jak już jakieś ma, to niezbyt często z nich korzysta. I nagle bum! Za sprawą tajemniczego telefonu, zmienia jej się postrzeganie świata. Zaczyna analizować to, co stało się kiedyś. Do jakich wniosków dojdzie? Czy będzie potrafiła przyznać się do błędu? Jakie tajemnice zostaną odkryte? Czy jest szansa na rozpoczęcie kolejnego rozdziału życia z czystą kartą? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie, gdy po publikację Pani Małgosi sięgniecie.

Nie chciałam Wam za dużo spojlerować, dlatego o fabule wspomniałam d...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Córeczka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl