Czas pomsty

Maciej Liziniewicz
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Czas pomsty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Szlachcic Nadolski wraca z wojny w rodzinne strony. Jego dobra są splądrowane, żona i dzieci nie żyją. Wszystkiemu winni są rzekomo Tatarzy, ale Nadolski w to nie wierzy. Próbuje dociec prawdy, by pomścić najbliższych. Czy przerażające zbrodnie uda się wyjaśnić? Kto spośród bohaterów jest dobry, a kto zły? Kolejne strony dają odpowiedzi na te pytania. Pozwalają też poznać zapomniany skrawek szlacheckiej Rzeczypospolitej, gdzie o sprawiedliwość trzeba było walczyć z szablą w dłoni. I gdzie nadprzyrodzone miesza się z realnym.  
Data wydania: 2019-06-19
ISBN: 978-83-245-8368-3, 9788324583683
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Cykl: Cykl o Żegocie Nadolskim, tom 1
Seria: Dzikie Pola
Stron: 416
dodana przez: bookkeeper

Autor

Maciej Liziniewicz Maciej Liziniewicz
Urodzony w 1974 roku w Polsce (Pińczów)
Urodzony w Pińczowie, obecnie mieszkający w Krakowie. Z wykształcenia socjolog. Wielbiciel historii, przyrody i Bieszczadów.

Pozostałe książki:

Mroczny zew Zamach Ciemnia Diabelski posłaniec Dzikie Pola. Czas pomsty / Mroczny zew / Diabelski posłaniec (Pakiet)
Wszystkie książki Maciej Liziniewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ach, cóż to była za przygoda!

5.10.2020

Moja praca i te książki, które obecnie ukazują się na rynku pod szyldem historycznych (głównie orbitujące dookoła zagadnień związanych z II Wojną Światową) niejako przygotowały mnie do tego, żeby od współczesnej, polskiej literatury sprzedawanej jako powieści historyczne nie oczekiwać zbyt wiele. Ot, kolejna miłosna historia, która mogłaby się zda... Recenzja książki Czas pomsty

Moja opinia o książce

Opinie

@Mackowy
2019-11-30
6 /10
Przeczytane ebook

Dobry eastern nie jest zły.

Trochę z Sienkiewicza, trochę z Komudy, jeśli ktoś lubi szlacheckie klimaty, zajazdy, pijaństwo, krwawe pojedynki i stylizowany język, okraszone szczyptą niesamowitości, powinien "Czas pomsty przeczytać", szczególnie jeśli taki czytelnik podziela zdanie, że prawdziwych easternów nigdy dość, od razu jednak ostrzegam, że nie ma się co nastawiać na specjalnie oryginalną historię - oto szlachcic po latach wojowania wraca do rodzinnego majątku na wieść tragicznej o śmierci swoich bliskich, potem już się dzieje wola nieba, ale co z tego skoro to kawał dobrej rozrywki.

"Czas pomsty" nie jest powieścią bez wad, mimo klimatu jaki daje, stylizowany język potrafi zmęczyć, szczególnie w przegadanych momentach (a jest ich w książce trochę), do tego w książce znajduje się sporo elementów znanych z powieści Komudy czy Sienkiewicza, za to dobrze i wydaje mi się że wiernie autor oddał obyczaje szlacheckie (wspomniane zajazdy, pogrzeb szlachecki czy żałoba) i dialogi (szczególnie przekomarzanki na polu bitwy).

Podsumowując Maciej Liziewicz napisał dobrą książkę, niczym z najlepszych czasów Fabryki Słów - bez szczególnych fajerwerków, ale też bez większych wad.
Fani gatunku będą zadowoleni.

× 9 | link |
@Malpa
2019-11-08
9 /10
Przeczytane

Ach jakież to jest smakowite!
Piękny stylizowany język pełen cudownych soczystych przekleństw, rewelacyjnie zarysowane postacie, do tego zgodność z faktami historycznymi i trochę ciekawostek dla uważnego czytelnika. Główny bohater to troszkę taki Kmicic, postać zupełnie niejednoznaczna i dlatego taka interesująca. Jedną gwiazdkę zabieram za zupełnie niepotrzebną scenę z czarownica w kościele, to można było zupełnie inaczej przedstawić, z większym sensem.

× 3 | link |
@ZapomnianaBiblioteka
2019-06-26
9 /10

Rok 1630. Z wojennej tułaczki powraca Żegota Nadolski. Niezamożny, pokiereszowany na duszy i ciele szlachcic, dokonując przed laty niewłaściwych wyborów opuścił rodzinny dwór. Wyruszając na wojaczkę, i mając nadzieję na uzupełnienie pustki rodowym skarbczyku, nie zastanawiał się nad tym, czy pozostawiona z dziećmi żona sprosta trudom codziennej egzystencji. Zapewne, gdyby wiedział, że za kilka lat, kiedy wróci do swego domostwa, powitają go puste ściany, i krzyże nad grobami najbliższych jego decyzje byłyby inne. Czasu jednak nie można cofnąć. Szlachcicowi, który na bitewnych polach dziesiątki razy wychodził bez większego szwanku z rozmaitych opresji, i po wielokroć udawało się śmierć okpić, pozostała jedynie zemsta…

Więcej na:
http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2019/06/czas-pomsty.html

× 2 | link |
@Klementynka
2021-09-03
9 /10
Przeczytane powieści historyczne XVII wiek rycerze literatura polska
@hag
2021-02-07
8 /10
Przeczytane
LE
2021-03-30
7 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2020-09-21
8 /10
Przeczytane Literatura polska Dobra Powieść Historyczna
@IvanG
2019-11-25
7 /10
Przeczytane 2019 E-book

Cytaty z książki

“– Tuś mi, kurwi synu! Skóra, ty w żopę jebany chamie! Wreszcie dostanie cię prawdziwy Sulatycki za twoje łotrostwa! Ty psie plugawy! Ty kłamco! Bezecniku!”
× 3
#
“- Dziwny z was naród. Kiedy trzeba z głową, to wam szlachetność oczy przesłania. A jak trzeba by wielkość okazywać, to małostkowi jesteście jak nikt inny. Dwadzieścia lat tu żyję, ale zrozumie...”
#
“Trudna jest sztuka cierpliwości tuż przed finałem.”
#
“Bo na ziemi nie masz większego zła niż to, co z ludzkiej przyczyny się dzieje.”
#
“Przełknął ślinę, a w ustach poczuł nieznośną, dławiącą słodkość, znaną tym, co na śmierć nagłą, brutalną mogli patrzeć. Objawiającą się wraz z dojmującą świadomością nicości i kruchości ludzki...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Mroczny zew
Mroczny zew
Maciej Liziniewicz
8.3/10
Druga część świetnie przyjętego "Czasu pomsty". I Rzeczpospolita, XVII wiek. Żegota Nadolski po li...
Diabelski posłaniec
Diabelski posłaniec
Maciej Liziniewicz
9/10
Kolejny tom świetnie przyjętego CYKLU O NADOLSKIM. Po "Czasie pomsty" i "Mrocznym zewie" czas na sp...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl