Czas wyborów

Aleksandra Rak
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Czas wyborów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Druga część serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu.

Lato w pensjonacie na wzgórzu trwa. Patrycja, Klaudia i Martyna postanawiają wspólnymi siłami rozkręcić na nowo rodzinny biznes. Relacje pomiędzy siostrami stopniowo się poprawiają, a ich ojciec wraca do zdrowia. Każda z kobiet mierzy się jednak z własnymi problemami.

Patrycja, która ma za sobą traumatyczne małżeństwo, boi się zaangażowania w związek z Sewerynem. Kiedy dowiaduje się, że mężczyzna ma córkę, postanawia się wycofać.

Martyna jest w ciąży, której nie planowała, z mężczyzną, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Myśl o tym, że miałaby zostać samotną matką, wydaje jej się absurdalna.

Klaudia wierzy, że jej kochanek rozwiedzie się dla niej, ale nie jest do końca przekonana, czy to mężczyzna, z którym chce spędzić resztę życia.

Wszystkie trzy stoją przed ważnymi życiowymi decyzjami.

Czy siostry będą dla siebie nawzajem wsparciem?

Czy bieszczadzki pensjonat okaże miejscem, w którym odnajdą spokój?

Data wydania: 2021-08-11
ISBN: 978-83-8172-872-0, 9788381728720
Wydawnictwo: Dragon
Cykl: Pensjonat na wzgórzu, tom 2
Kategoria: Romans
Stron: 320
dodana przez: chudini0505

Autor

Aleksandra Rak Ukończyła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na co dzień zajmuje się fotografią i montażem filmów. Mieszkanka Wyr, zakochana w szumie morza i zapachu książek.

Pozostałe książki:

Echo Czas wyborów Niełatwe powroty Dziewczyna ze słonecznikiem Herbaciarnia pod Jaśminem Gwiazdeczka Latarnik Nowe początki Spadkobierca Bieszczadzka kolęda Kiedy szukam Kiedy uciekam Posłaniec Sekrety rodziny Winnickich Dziewięć świątecznych piosenek. Antologia Kiedy znajduję Kiedy zostaję Wakacyjna miłość. Antologia Tajemnica wyspy
Wszystkie książki Aleksandra Rak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czas wyborów

19.08.2021

"Czas wyborów" jest drugim tomem seriiPensjonat na Wzgórzu. W poprzedniej części nasze bohaterki mierzyły się z powrotami. Tym razem będą musiały dokonać niełatwych wyborów. Zrodzi się w nich mnóstwo wątpliwości, lęków, wahań jak postąpić. Trzeba będzie pozamykać pewne sprawy z przeszłości, by móc spróbować czegoś nowego. W tym miejscu autorka prz... Recenzja książki Czas wyborów

@iza.81@iza.81 × 3

Czas wyborów

8.11.2021

„Czasami, nie mówiąc o pewnych rzeczach, budujemy złudne wrażenie, że nie mamy z niczym problemu.” Zgadzacie się z tym cytatem? Ile razy zdarzyło Wam się przemilczeć coś, co Wam się nie podobało, ale woleliście się ugryźć w język, bo np. nie chcieliście się wtrącać, albo zrobić komuś przykrości? * Wiecie jak to jest z obyczajówkami, prawda? ... Recenzja książki Czas wyborów

@justus228@justus228 × 1

"Ludzie potrzebują siebie nawzajem, nawet jeśli myślą inaczej."

22.05.2022

"Raz ujawnione tajemnice sieją zamęt podobny do wojny. Burzą mury, niszczą więzi, podkopują fundamenty. Osłabiają moralne, zwracają przeciwko sobie ludzi, sprawiają, że człowiek chce się zamknąć na cztery spusty w bezpiecznej kryjówce i udawać przed całym światem, że nie istnieje." Już dawno żadna powieść nie zostawiła mnie w takim zawieszeniu j... Recenzja książki Czas wyborów

Czas wyborów- pod patronatem CzBK

26.04.2022

,, Raz ujawnione tajemnice sieją zamęt podobny do wojny. Burzą mury, niszczą więzi, podkopują fundamenty. Osłabiają morale, zwracają przeciwko sobie ludzi, sprawiają, że człowiek chce zamknąć się na cztery spusty w bezpiecznej kryjówce i udawać przed całym światem, że nie istnieje''. Ciężko zbudować trwałe fundamenty na zgliszczach. Gdy już two... Recenzja książki Czas wyborów

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@gosia_myst
2021-08-25
8 /10
Przeczytane

"Czas wyborów " to druga część serii obyczajowej "Pensjonat na wzgórzu " i kontynuacja "Niełatwych powrotów ". Po latach nie utrzymywania kontaktu relacje pomiędzy siostrami zaczynają się stopniowo poprawiać. Również ich ojciec po mału wraca do zdrowia, a Patrycja i Klaudia podejmują walkę o rodzinny pensjonat. Pomimo tego każda z nich mierzy się z własnymi problemami. Patrycja, boi się zaangażowania w związek z Sewerynem zwłaszcza gdy dowiaduje się, że ten ma córkę. Okazuje się iż Martyna jest w ciąży, której nie planowała i z mężczyzną, z którym nie chce mieć już nic wspólnego. Zaś Klaudię na wieść że jej ukochany rozwiedzie się dla niej dopadają wątpliwości, czy to na pewno mężczyzna, z którym chce spędzić resztę życia. Jego słowa bez pokrycia i żadnego działania też nie ułatwiają sprawy. Każda z nich musi podjąć decyzję która nie będzie łatwa.

To historia która tak jak i poprzednia część porywa i wciąga od pierwszych stron. Nie brakuje tu sytuacji, radości i smutków jakie mogą przydarzyć się każdemu z nas. Bohaterowie są niezwykle prawdziwi co jest niewątpliwym plusem książki. Autorka zdecydowanie nie oszczędza żadnej z sióstr serwując im kolejne niespodzianki i zwroty akcji. Czytająca można nie zgadzać się z decyzjami bohaterek ale czy patrząc z boku nie łatwiej dostrzec czyjeś błędy i pochopne decyzje? To zdecydowanie wspaniała powieść pełna emocji i tajemnic które wychodzą na światło dzienne w najmniej spodziewanych momentach, a przy tym mądra i bardzo ży...

× 8 | link |
@aniabex
2021-08-15
8 /10

„Ludzie potrzebują siebie nawzajem, nawet jeśli myślą inaczej”.

„Czas wyborów”, czylidruga część serii obyczajowej „Pensjonat na wzgórzu”.
Kontynuacja znakomicie opowiedzianej historii 3 sióstr, którychżyciowe drogi po latach rozłąki los skrzyżował w najmniej oczekiwanym momencie.


Patrycja, Martyna i Klaudia – w otoczeniu pięknych bieszczadzkich krajobrazów ,postanawiają wspólnymi siłami zadbać o to, by rodzinny biznes ich ojca, pensjonat, powrócił do dawnej świetności.
Każda z kobiet ma jednak na głowie mnóstwo własnych problemów.

Patrycja, najstarsza z sióstr, po nieudanym małżeństwie, boi się że nagle zaczęło jej zależeć na miejscowym lekarzu.
Martyna dowiaduje się, że jest w ciąży, co oznacza, że jej zawodowe plany szlag trafił. Dodatkowo ojciec dziecka okazuje się porażką. Nagła zmiana sytuacji życiowej komplikuje jej życie i kobieta nie potrafi się w tym odnaleźć.
A Klaudia, najmłodsza, uwikłana w związek z żonatym i wyrachowanym mężczyzną powili zaczyna otwierać oczy na wiele spraw. Gubi się we własnych myślach, emocjach. Trudno jej zrozumieć, że i ona ma prawo do szczęścia.
Dodatkowo pojawiają się sprawy z przeszłości, które ktoś kiedyś załatwił, jak załatwił, a teraz przyszła pora, by zmierzyć się ze skutkami podjętychdecyzji.


Choć każda z kobiet jest na innym etapie w życiu.. każda ma inne priorytety, cele i potrzeby, dla każdej z nich przyszedł teraz...

× 2 | link |
CZ
@czytac.lubie
2021-08-28
7 /10
Przeczytane Posiadam

"Czas wyborów" to drugi tom serii "Pensjonatu na wzgórzu".

Poznajemy dalsze losy trzech sióstr: Patrycji, Klaudii i Martyny. Niełatwe są ich rodzinne relacje. Przez lata nie utrzymywały kontaktów, czy teraz się poprawią? Czy uda im się razem mieszkać w domu z ojcem i prowadzić rodzinny pensjonat w Bieszczadach? Każda z sióstr przeżywa własne rozterki, mają problemy z partnerami. Muszą podjąć decyzję co do własnej przyszłości.

Książkę czyta się przyjemnie, dużo się dzieje w życiu sióstr, jest mnóstwo emocji, czasem są to smutne chwile.

Teraz czekam na kolejną część. Jestem ciekawa jaką przyszłość przygotowała dla bohaterek autorka. Gorąco polecam tę serię! Udajcie się razem z nimi w urocze Bieszczady!

× 1 | link |
@esclavo
2021-09-16
8 /10

Drugi tom sprostał wymaganiom postawionym przez pierwszą część. Ta klimatyczna, ale w pierwszym odczuciu niepozorna okładka skrywa historię, która może się dziać obok nas. To opowieść o trzech siostrach, które mimo przeciwności, muszą odnaleźć wspólny język. Jest to obraz trudnej siostrzanej miłości, niezgodności charakterów i pracy, jaką trzeba włożyć w budowanie relacji.

Autorka stworzyła nastrojową powieść, opartą na prawdziwym życiu. Normalną, nieprzerysowaną, z realnymi bohaterkami. Emocjonalną, dobrze wykreowaną, nieszablonową. Czyta się ją świetnie, jest taka swojska (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) i niesamowicie wciąga.

× 1 | link |
@etiudyliterackie
2021-09-13
9 /10

Ale się porobiło…
Kłopoty kochane kłopoty - tak można podsumować to co wydarzyło się w małym bieszczadzkim miasteczku.

Z wielka przyjemnością wróciłam do pensjonatu na wzgórzu. Byłam bardzo ciekawa, jak dalej potoczą się losy Martyny, Klaudii i Patrycji. Trzy kobiety, trzy różne spojrzenia na świat i każda z nich zagubiona, szukająca rozwiązania swoich problemów, które z pewnością nie należą do tych prostych. Pomimo, że to siostry bardzo trudno było im się porozumieć, znaleźć wspólną płaszczyznę do rozmowy, ale najważniejsze jest to, że próbują… cały czas trzymam za nie mocno kciuki.

Wtopiłam się w ten świat bardzo szybko. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam każdy krok bohaterek. Przeżywałam z nimi każde zmartwienia, radości, smutek i łzy. @aleksandra_rak_autor potrafi stworzyć niesamowity klimat. Widziałam oczami wyobraźni pensjonat, jezioro, te piękne tereny roztaczające się dookoła.
I znowu byłam zła na Martynę, za jej docinki i za to jaka potrafi być wredna, ale w pewnym momencie zrobiło mi się jej po prostu żal…
Nie jest to piękna, sielankowa obyczajowa opowieść, ale historia łapiąca za serce, pełna problemów, bolączek, walki z samym sobą, poruszająca ważne życiowe problemy, takie jak zdrada, czy przemoc domowa. Sama nie wiem jak bym postąpiła na miejscu dziewczyn, mam nadzieję, że nigdy się tego nie dowiem i nie będę musiała podejmować podobnych decyzji...
...

| link |
@madbed
2021-10-04
9 /10
Przeczytane

Czy lubicie tego rodzaju obyczajówki z tłem pensjonatu, gór, morza?
Mnie do nich ciągnie. Poniekąd sielski klimat, a jednak ukryte tajemnice.
"Czas wyborów" to drugi tom serii obyczajowej "Pensjonat na wzgórzu".
Ponownie spotykamy się z Patrycją, Klaudią i Martyną, które postanawiają rozkręcić rodzinny biznes.
Ojciec powoli wraca do zdrowia, a dziewczyny muszą zmierzyć się ze swoimi problemami. Martyna jest w ciąży, a perspektywa bycia samotną matką nie daje jej spokoju. Klaudia wierzy, że wkoncu dojdzie do rozwodu jej kochanka. Patrycja po rozwodzie i okropnych przeżyciach boi się zaangażowania.
Czy siostry się zjednoczą? Czy będzie już tylko lepiej?
Tak jak to było w przypadku poprzedniej części. Wspaniały warsztat pisarski. Powieść napisana lekko, składnie, bez urwań i dziwnych przeskoków jak to czasem się zdarza.
Dialogi to miód, malina. Dopracowane, a spontaniczne, niczym luźna rozmowa.
Nie ma w nich sztuczności, są realne , normalne, jak z życia wzięte.
Czytając czujemy klimat Bieszczad, to ciepło na łące i otulajace nas słoneczko.
Fabuła wciąga, historia zachwyca i chcemy więcej i szybciej poznać co będzie dalej, kibicujemy bohaterom.
Takiej historii chciałam . Dynamicznej i ciekawej z tłem spokoju i miłego otoczenia.

| link |
@asiazaleska
2022-05-01
7 /10
Przeczytane

Ciąg dalszy serii obyczajowej 'Pensjonat na wzgórzu".Śledzimy dalsze losy sióstr,a jest co śledzić.Patrycja usiłuje rozwieść się z mężem,który znęcał się nad nią psychicznie i próbuje ułożyć sobie życie z Sewerynem,Klaudia wikła się w romans z żonatym Karolem,który mami ją obietnicami że niebawem opuści żonę,natomiast Martyna dowiaduje się że zostanie matką,ale ta wiadomość wcale jej nie cieszy.
Sporo rodzinnych tajemnic poznamy w tej części,a zakończenie sprawia że bardzo szybko chce się przeczytać kolejną część.Polecam!!

| link |
@kasienkaj7
2022-03-16
8 /10
Przeczytane

Serdecznie polecam!

| link |
@Zwiazana_z_ksiazkami
2022-05-22
7 /10
@Czytamybokochamy
2022-04-26
8 /10
Przeczytane
@ewazia64
@ewazia64
2022-02-21
8 /10
Przeczytane
@justus228
2021-11-08
9 /10
@kama.1979
2021-10-28
7 /10
Przeczytane
@ogrod.ksiazek
2021-09-02
8 /10
Przeczytane
DA
@damaczytasama
2021-08-29
8 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Raz ujawnione tajemnice sieją zamęt podobny do wojny.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Niełatwe powroty
Niełatwe powroty
Aleksandra Rak
7.9/10
Pierwsza część nowej serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu. Patrycję, Martynę i Klaudię dzieli zby...
Nowe początki
Nowe początki
Aleksandra Rak
8.2/10
W pensjonacie na wzgórzu znów wiele się dzieje. Patrycja i Martyna spotykają sięz rodzicami. Młodsz...
Bieszczadzka kolęda
Bieszczadzka kolęda
Aleksandra Rak
7.9/10
Patrycja i Martyna planują wigilię w domu na wzgórzu. Chcą spędzić święta w gronie najbliższych. P...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl