Latarnik

Aleksandra Rak
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Latarnik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem na naszej drodze stają ludzie, którzy niczym anioły niosą nam pomoc. Trzeba tylko usłyszeć ich szept, który w życiu bohaterów tej ciepłej, uroczej opowieści ma siłę wiatru w czasie sztormu…

Życie w malowniczej nadmorskiej miejscowości Płotki toczy się spokojnie i niespiesznie. Bogusia po wypadku samochodowym musiała porzucić plany otwarcia własnej piekarni i porusza się na wózku. W jej rodzinie niezrozumienia i pretensje są wyczuwalne na każdym kroku, a niespełnione marzenia nadal bolą. Eleonora, starsza kobieta, która mieszka tuż obok plaży, czuje się samotna, choć nie chce się do tego przyznać. Lucyna, sekretarka wójta i największa plotkara w okolicy, doświadcza straty najlepszej przyjaciółki. Młodziutka Sonia nie potrafi się wyzwolić od ciążącego na niej stereotypu córki pijaka, przez co popełnia błędy i nie może rozwinąć skrzydeł.

Pojawienie się w miasteczku tajemniczej Oliwii wywołuje niemałe zamieszanie. Choć dziewczyna zdaje się zdystansowana, szybko się okazuje, że z każdym udaje jej się nawiązać nić porozumienia. Interesuje ją też miejscowa latarnia morska, o której krążą legendy. Z każdym dniem coraz bardziej chce poznać tajemniczego latarnika i zrozumieć, co jej zmarła matka chciała przekazać między wierszami ostatniego listu, który po sobie zostawiła.
Data wydania: 2023-01-25
ISBN: 978-83-67402-24-8, 9788367402248
Wydawnictwo: FLOW
Cykl: Szept anioła, tom 1
Stron: 384
dodana przez: Vernau

Autor

Aleksandra Rak Ukończyła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na co dzień zajmuje się fotografią i montażem filmów. Mieszkanka Wyr, zakochana w szumie morza i zapachu książek.

Pozostałe książki:

Echo Czas wyborów Niełatwe powroty Dziewczyna ze słonecznikiem Herbaciarnia pod Jaśminem Gwiazdeczka Latarnik Nowe początki Spadkobierca Bieszczadzka kolęda Kiedy szukam Kiedy uciekam Posłaniec Sekrety rodziny Winnickich Dziewięć świątecznych piosenek. Antologia Kiedy znajduję Kiedy zostaję Wakacyjna miłość. Antologia Tajemnica wyspy
Wszystkie książki Aleksandra Rak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Latarnik"

20.02.2023

„Czasem słowa są całkowicie zbędne. Czasami trzeba po prostu być”. Oliwia po śmierci matki porzuca całe swoje dotychczasowe życie i wyjeżdża do nadmorskiej, urokliwej miejscowości Płotki. Jej narzeczony Piotr nie potrafi się z tym pogodzić, ciągle ma nadzieję na jej rychły powrót. Dziewczyna szybko się odnajduje w małomiasteczkowej s... Recenzja książki Latarnik

Szept wiatru

26.01.2023

Nagle wiatr przestał wiać... To niezwykle wymowne, bo w tej nadmorskiej mieścinie zawsze słuchać było szept wiatru i szum morza. To one sprowadziły na to miejsce przedziwny sen... Mieszkańcy żyją, ale tak jakby połowicznie, z dnia na dzień ślizgając się po powierzchni codzienności. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy do małej, zapomnianej przez... Recenzja książki Latarnik

@m_opowiastka@m_opowiastka × 5

Najnowsza powieść Aleksandry Rak, która podbiła moje serce

5.04.2023

Aleksandra Rak to zdecydowanie nasza polska Colleen Hoover. Jej książki są tak cudowne, że podczas ich czytania świat naokoło może nie istnieć. Każda historia autorki wywołuje we mnie niemałe poruszenie. O dziwo to właśnie książki Oli - nadmieniam, że są to obyczajówki, których unikam jak ognia - doskonale znają drogę do mojego serduszka i wiedzą... Recenzja książki Latarnik

@justus228@justus228 × 4

Latarnik tom 1

19.02.2023

Lubicie książki o zakończeniu, które powoduje, że nóż w kieszeni się otwiera? Ja uwielbiam, ale tylko, wtedy kiedy wiem, że będzie kolejny tom i wyjdzie szydło z worka. Tak było w tym przypadku. Dobra jestem co? Pisze od zakończenia, ale poważnie ja tu przy końcu jestem i nagle co?!!! (tu chciałabym napisać co mnie tak zdenerwowało, ale tym samym ... Recenzja książki Latarnik

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@gosia_myst
2023-01-27
9 /10
Przeczytane

"Latarnia jest czymś więcej niż tylko starym budynkiem(...). Była pierwszą budowlą, którą z daleka na morzu dostrzegali zmęczeni wyprawą marynarze (…). Jest drogowskazem dla zagubionych. Symbolem siły i obietnicą spełnionych nadziei."

W niewielkiej nadmorskiej miejscowości Płotki życie toczy się leniwie i nieśpiesznie. Pojawienie się w miasteczku tajemniczej Oliwii budzi niemałe zainteresowanie tym bardziej, iż ta bez problemu nawiązuje z każdym nić porozumienia. Interesuje ją też miejscowa latarnia morska, o której krążą legendy. Oliwia z każdym dniem pragnie poznać tajemniczego latarnika i jednocześnie zrozumieć co jej zmarła matka chciała przekazać w liście który zostawiła po sobie.

„Latarnik” to pierwsza część otwierająca cykl „Szeptu anioła”, która poraża realizmem, porusza najczulsze strumy, otula jak ciepły koc i zdecydowanie zostaje w pamięci na dłużej. Całość jest pełna wrażliwości, dobroci, empatii i troski. Niewielka nadmorska miejscowość czaruje spokojem, szumem fal, drobinkami piasku i szeptem wiatru. W tej pozornie sielskiej miejscowości nie brakuje problemów, głęboko skrywanych urazów, niespełnionych planów czy marzeń. Autorka pokazuje jak istotne jest nie odwracanie wzroku gdy innym dzieje się krzywda, jak ważna jest pomoc i wyciągnięcie ręki bez oceniania. Uroku powieści dopełniają ludzcy bohaterowie z którymi można się utożsamiać. Główna bohaterka wyczuwa potrzeby tych którzy potrzebują wsparcia, pomocy czy odrobiny uwagi potrafi przeb...

× 7 | link |
@kicia1914
2023-02-27
8 /10
Przeczytane

Oliwia odnajduje ostatni list swojej matki i postanawia odnaleźć miejsce o którym wspomina. Dziewczyna wie, że chciała jej coś przekazać ale nie rozumie, co.
Przed wyjazdem zrywa ze swoim narzeczonym, który kompletnie nie może się z tym pogodzić i staje się bardzo nachalny. Po dojechaniu do nadmorskiej miejscowości Płotki okazuje się, że nikt nie kojarzy matki Oliwii. Kobieta nie poddaje się i postanawia na chwile zatrzymać się w tym urokliwym miejscu.
W Płotkach wszyscy wierzą w tajemniczego Latarnika, który jest Aniołem ale tak naprawdę nikt nie wie kim jest.
W książce poznajemy Sonię, która jest brutalnie traktowana przez swojego ojca ale sama nie potrafi przyjąć pomocy od innych.
Bogusia, której świat wywrócił się do góry nogami po wypadku, a na dodatek bardzo martwi się o rodzinę w której nie panują zbyt dobre relacje.
Lucyna uwielbia ploteczki i chętnie się nimi dzieli z innymi mieszkańcami. Nagle spotyka ją ogromna tragedia po której zaczyna zamykać się w sobie.
Eleonora to starsza, miła kobieta, która czuje się bardzo samotnie ale potrafi ukrywać przed wszystkimi i nie umie poprosić o pomoc czy też rozmowę.

Każdy mieszkaniec Płotek zmaga się z ogromnymi problemami i potrzebują drugiej osoby, która ich wesprze oraz doradzi czy też wysłucha.

"Latarnik" to wciągająca książka pokazująca ludzkie problemy oraz obojętność mieszkańców na los innych. Czasami wystarczy się zatrzymać i kogoś wysłuchać dla nas to tylko chwila, a dla ...

× 3 | link |
IZ
@Izabelka
2024-04-01
10 /10
Przeczytane
@kamila763
2024-02-10
10 /10
Przeczytane
@Nina
2023-07-22
7 /10
Przeczytane 2023 E-book
@tea.books.lover
2023-05-23
8 /10
Przeczytane Audiobook
@paulinkusia1991
2023-05-15
9 /10
@justus228
2023-04-05
10 /10
@madbed
2023-03-09
9 /10
Przeczytane
@maria
2023-03-04
6 /10
Przeczytane rok 2023 audiobook FLOW
@tatiaszaaleksiej
2023-02-20
9 /10
Przeczytane
@book_matula
2023-02-19
10 /10
Przeczytane
MA
@Madmad35
2023-02-23
8 /10
Przeczytane
@m_opowiastka
@m_opowiastka
2023-01-26
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

– Cza­sa­mi sa­mot­ność jest po­trzeb­na bar­dziej niż przy­ja­ciel.
Cza­sa­mi czło­wiek po­trze­bu­je czasu, by zro­zu­mieć to, na co nie był go­to­wy, gdy spa­dło na jego ra­mio­na.
Sta­wia­nie się na miej­scu osoby cier­pią­cej w sy­tu­acji, w któ­rej się nie zna­la­zło, nie mogło skoń­czyć się po­wo­dze­niem. Nikt nie był w sta­nie wy­obra­zić sobie, co czuła, bo każ­dym w ta­kiej chwi­li rzą­dzi­ło­by mnó­stwo od­mien­nych emo­cji, każdy my­ślał­by o tu­zi­nach in­nych rze­czy i po­dej­mo­wał wiele in­nych de­cy­zji.
Ludzie nauczyli się ukrywać emocje, a one tak pięknie pokazują, jak bardzo każdy z nas jest kruchy
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Posłaniec
Posłaniec
Aleksandra Rak
9/10
Czasem na naszej drodze stają ludzie, którzy niczym anioły niosą nam pomoc. Trzeba tylko usłyszeć i...
Spadkobierca
Spadkobierca
Aleksandra Rak
9/10
Czasem na naszej drodze stają ludzie, którzy niczym anioły pomagają nam oswoić trudną codzienność. ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl