Niełatwe powroty

Aleksandra Rak
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Niełatwe powroty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwsza część nowej serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu.
Patrycję, Martynę i Klaudię dzieli zbyt wiele, by mogły się dogadać. Kiedy ich ojciec dostaje zawału i w szpitalu walczy o życie, kobiety spotykają się, by postanowić, co dalej. Relacje między siostrami są oziębłe, przeszłości nie da się po prostu wymazać, a niemal każda rozmowa przeradza się w kłótnię.
Trzy siostry skrywają także bolesne tajemnice. Patrycja się rozwodzi, partner Martyny zachowuje się tak, jakby wstydził się ich związku, a Klaudia ma romans z żonatym mężczyzną.
Czy kobiety znajdą po latach wspólny język?
Czy uda im się uratować podupadający pensjonat ojca?
I czy o każdą miłość warto walczyć?
Data wydania: 2021-04-14
ISBN: 978-83-8172-720-4, 9788381727204
Wydawnictwo: Dragon
Cykl: Pensjonat na wzgórzu, tom 1
Stron: 304
dodana przez: chudini0505

Autor

Aleksandra Rak Ukończyła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na co dzień zajmuje się fotografią i montażem filmów. Mieszkanka Wyr, zakochana w szumie morza i zapachu książek.

Pozostałe książki:

Echo Czas wyborów Niełatwe powroty Dziewczyna ze słonecznikiem Herbaciarnia pod Jaśminem Gwiazdeczka Latarnik Nowe początki Spadkobierca Bieszczadzka kolęda Kiedy szukam Kiedy uciekam Posłaniec Sekrety rodziny Winnickich Dziewięć świątecznych piosenek. Antologia Kiedy znajduję Kiedy zostaję Wakacyjna miłość. Antologia Tajemnica wyspy
Wszystkie książki Aleksandra Rak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niełatwe powroty

5.05.2021

"Niełatwe powroty" otwierają serię obyczajową Pensjonat na wzgórzu. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jednocześnie bardzo udane. Mogłoby się wydawać że będzie to lekka, sielska (choć tę sielskość także poczujecie) powieść, jednak Aleksandra Rak nie poszła na skróty. Poruszyła sporo trudnych i ważnych tematów, które będą blis... Recenzja książki Niełatwe powroty

@iza.81@iza.81 × 2

"Czasem trzeba przyciąć komuś skrzydła, żeby mógł latać."

11.10.2021

"Najpierw postaraj się nie stracić tego, co kochasz, a później próbuj odzyskać to, co straciłaś już dawno." A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Tak po prostu odciąć się od wszystkiego i zacząć od nowa? A co jeśli to nie wybór pcha nas w te Bieszczady a przymus, konieczność i nie zaczynamy od nowa a kontynuujemy to co było kied... Recenzja książki Niełatwe powroty

Wzruszająca i prawdziwa

13.05.2021

Po raz kolejny Aleksandra Rak doprowadziła mnie do kaca książkowego! Kolejna jej powieść, która tak ogromnie mi się podobała, że po przeczytaniu ostatniej strony, nie wiedziałam, co mam ze sobą zrobić! A każda kolejna książka, którą brałam do ręki, była taka… taka… bez polotu ;) „Niełatwe powroty” to pierwsza część serii „Pensjonat na wzgórzu”,... Recenzja książki Niełatwe powroty

Niełatwe powroty - pod patronatem CzBK

27.04.2022

Powroty nie są łatwe. W szczególności, gdy są okupione bólem, cierpieniem, urazą i żalem. Do przeszłości, która pozostawiła wiele niewypowiedzianych słów, złości i frustracji. Trzy siostry, oddziela je ogromna przepaść zarówno odległościowa, jak i emocjonalna. Każda zajęta jest swoim indywidualnym życiem, jednak pewnego dnia po sześciu latach spot... Recenzja książki Niełatwe powroty

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@gosia_myst
2021-04-25
8 /10
Przeczytane

Siostry Patrycja, Martyna i Klaudia od dawna nie utrzymują ze sobą kontaktu. Wszystko się zmienia gdy ich ojciec dostaje zawału. Nie jest to łatwe spotkanie gdyż dawne zatargi czy przemilczane żale tkwią w nich głęboko. Muszą stawić im czoła, zwłaszcza w obliczu strachu o życie ojca oraz próbie ratowania podupadającego rodzinnego pensjonatu, który do tej pory prowadziła wraz z ojcem Klaudia. Zdecydowanie nie będzie łatwo

"Niełatwe powroty" to niezwykle ciepła i pełna emocji historia. Bohaterki bardzo się od siebie różnią, wszystkie też mają niezwykle silne charaktery i przede wszystkim wiedzą czego chcą. Powoduje to również kolejne konflikty. Mimo wszystko czytając nie da się ich nie polubić. Historia jest niezwykle autentyczna i może przydarzyć się każdemu z nas. Bohaterki mają swoje problemy o których nie za bardzo chcą mówić. Autorka świetnie łączy wątki sióstr, sprawiając że książka ma swój klimat i pewną magię w sobie. Całość zmusza do refleksji i zastanowienia się czy warto wybaczać i dać komuś kolejną szansę. Przede wszystkim to piękna historia o rodzinnych tajemnicach, odkrywaniu siebie i swoich potrzeb ale również o relacjach rodzinnych. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom

× 4 | link |
CZ
@czytac.lubie
2021-05-03
8 /10
Przeczytane Posiadam

"Niełatwe powroty" to pierwszy tom obyczajowej serii "Pensjonat na wzgórzu". Trzy siostry: Patrycja, Martyna i Klaudia, które nie utrzymują ze sobą kontaktu, spotykają się, gdy ich ojciec walczy o życie w szpitalu po zawale. Najmłodsza Klaudia, mieszka z nim i razem z ojcem utrzymuje pensjonat w Bieszczadach, który od pokoleń należy do rodziny. Niestety okazuje się, że są na skraju bankructwa. Podupadający pensjonat należałoby wyremontować, aby mógł dalej przyciągać turystów i przynosić zyski. Ale czy siostrom uda się porozumieć, co do dalszych losów pensjonatu? Jest przecież między nimi wiele nieporozumień.

Autorka powoli odsłania przed nami życie każdej z sióstr, ale czy po latach będą potrafiły się zjednoczyć? Czy dalej każda rozmowa będzie się kończyła kłótnią?

Książkę bardzo przyjemnie się czytało. Szkoda, że na dalsze losy sióstr i pensjonatu musimy poczekać. Jestem ogromnie ciekawa jak potoczy się życie każdej z nich. Czy będą potrafiły zapomnieć o wzajemnych żalach i skomplikowane relacje zamienić na przyjaźń? Czy "niełatwe powroty" będą początkiem nowych, lepszych siostrzanych relacji?

Zapowiada się wspaniała seria! Książka przypadła mi do gustu. Czekam na kolejny tom i zachęcam do lektury, to warto przeczytać!

× 1 | link |
@esclavo
2021-05-30
8 /10

Ta klimatyczna, ale w pierwszym odczuciu niepozorna okładka skrywa historię, która może się dziać obok nas. To opowieść o trzech siostrach, które mimo przeciwności, muszą odnaleźć wspólny język. Jest to obraz trudnej siostrzanej miłości, niezgodności charakterów i pracy, jaką trzeba włożyć w budowanie relacji.

Autorka stworzyła nastrojową powieść, opartą na prawdziwym życiu. Normalną, nieprzerysowaną, z realnymi bohaterkami. Emocjonalną, dobrze wykreowaną, nieszablonową. Czyta się ją świetnie, jest taka swojska (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) i niesamowicie wciąga.
Jest to dopiero pierwszy tom, ale poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. To dobra obyczajówka, z którą warto spędzić wieczór.

× 1 | link |
@etiudyliterackie
2021-05-11
8 /10

Pensjonat na wzgórzu, to tutaj rozgrywa się cała akcja. Malownicze tereny i miejsce, w którym można wypocząć, choć niewątpliwie należy włożyć wiele pracy, aby dom wrócił do swojej świetności. Przez lata pensjonat podupadł… to właśnie prowadzeniem hoteliku na co dzień para się Klaudia i jej ojciec, który niestety trafił do szpitala z powodu zawału.

Czy zawsze musi tak być, że dopiero jakaś rodzinna tragedia powoduje to, że najbliższe sobie osoby po wielu latach się spotykają?
Klaudia ma jeszcze dwie siostry - Patrycję i Martynę. Jedna wiele lat temu wyemigrowała z matką do Irlandii, druga natomiast zamieszkała w Sanoku.
Choroba ojca spowodowała, że kobiety znowu się spotkały. Każda z nich patrzy inaczej na świat, każda ma inne priorytety i każda czego innego oczekuje od życia. Powrót do miejsca z dzieciństwa napawa je przerażeniem, powoduje powrót wielu wspomnień, niektórych bolesnych, takich, które cały czas głęboko są zakorzenione w sercu. Czy podołają, czy będę w stanie porozmawiać ze sobą?

To pierwsza część otwierająca nową serię obyczajową i już chce więcej. Dlaczego tak szybko się ta historia urwała? Co będzie dalej?

Z własnego doświadczenia wiem, że siostrzana miłość bywa trudna, ale to najbliższa mi osoba. Osoba, która do końca zawsze będzie przy mnie, bez względu na to co się wydarzy, jestem tego pewna. Mam nadzieję, że Klaudia, Patrycja i Martyna również to dostrzegą i mimo wielu nieporozumień, które przez lata się nawarstwiły ...

| link |
@aniabex
2021-04-21
9 /10

„Niełatwe powroty” to pierwsza część serii obyczajowej „Pensjonat na wzgórzu”.
Znakomicie opowiedziana historia 3 sióstr, które życie rozdzieliło, żeby w pewnym momencie na nowo je ze sobą związać.
Patrycja, Martyna i Klaudia, każda z nich była częścią patchworkowej rodziny, która rozpadła się wiele lat temu.
Patrycja, najstarsza z sióstr, dawno temu wyjechała za granicę i tam ułożyła sobie życie.. mąż, praca.
Martyna postawiła w życiu na karierę, zamieszkała w wielkim mieście i tam spełniała się zawodowo.
A Klaudia, najmłodsza, została wraz z ojcem w rodzinnym domu w bieszczadzkiej wsi i pomagała mu w prowadzeniu pensjonatu, interesu, któremu ojciec poświęcił całe swoje życie.
Zawał ojca dziewczyn stał się punktem zwrotnym w życiu każdej z nich. Dla jednej wali się świat, dla drugiej to tylko kłopot, przeszkoda do pokonania, dla trzeciej, niespodziewana okazja do ucieczki przed innymi problemami.
Gdy je poznajemy, każda z kobiet jest na innym etapie w życiu, mają odmienne priorytety, cele i potrzeby. Jedna z pozoru ułożona, druga zbuntowana, trzecia problematyczna.. Trzy kobiety i przepaść między nimi.
Spotkanie po latach nie było łatwe.. sprzeczki, pretensje, walka o dominację, niedopowiedzenia. Maski opanowania i rozsądku szybko spadły i trzeba było zmierzyć się z rzeczywistością, która wyłoniła na światło dzienne wiele duchów przeszłości, niezałatwionych spraw i bieżących trosk.
Czy mimo wszystko kobiety znajda porozumienie i sprób...

| link |
@madbed
2021-04-27
9 /10
Przeczytane

"Niełatwe powroty" to pierwszy tom nowej serii obyczajowej "Pensjonat na wzgórzu"
Czy lubicie tego rodzaju obyczajówki z tłem pensjonatu, gór, morza?
Mnie do nich ciągnie. Poniekąd sielski klimat, a jednak ukryte tajemnice.
Dziś zabieram Was w Bieszczady, gdzie stoi Pensjonat prowadzony przez ojca z córką Klaudią.
Poznamy też druga siostrę Patrycję mieszkającą w Irlandii oraz Martynę, która prowadzi swoje biuro architektoniczne.
Każda żyje swoim życiem.
Każda ma dla nas ciekawą historię. Każda chce abyśmy ją poznali.
Okazją ku temu by się spotkały są jak to bywa w życiu tragiczne wydarzenia.
Byłam bardzo ciekawa pióra tej autorki.
Było to moje pierwsze z nim spotkanie i ogromny plus.
Powieść napisana lekko, składnie, bez urwań i dziwnych przeskoków jak to czasem się zdarza.
Dialogi to miód, malina. Dopracowane, a spontaniczne, niczym luźna rozmowa.
Nie ma w nich sztuczności, są realne , normalne, jak z życia wzięte.
Czytając czujemy klimat Bieszczad, to ciepło na łące i otulajace nas słoneczko.
Fabuła wciąga, historia zachwyca i chcemy więcej i szybciej poznać co będzie dalej, kibicujemy bohaterom.
Takiej historii szukałam. Dynamicznej i ciekawej z tłem spokoju i miłego otoczenia.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Was zapraszam w Bieszczady.

| link |
@asiazaleska
2022-04-29
7 /10
Przeczytane

Może się wydawać że to kolejna sielska powieść z Bieszczadami w tle,jednak tak nie jest.Trzy siostry,główne bohaterki nie mają ze sobą najlepszych relacji;Klaudia najmłodsza mieszka z ojcem w pensjonacie,Patrycja najstarsza właśnie się rozwodzi,a średnia Martyna prowadzi zajmuje się architekturą wnętrz.Choroba ojca sprawia że siostry się spotykają i na nowo próbują posklejać porozrywane więzy.Warto!!

| link |
@migotka
@migotka
2021-07-05
Przeczytane

Kawał dobrej literatury. Trzy siostry, trzy różne charaktery, osobowości i problemy. Wszystko to na tle pięknych Bieszczad.
Książka przeczytana w ramach BT u dziewczyn z Czytam dla przyjemności.

| link |
@tea.books.lover
2023-04-16
7 /10
Przeczytane
@Czytamybokochamy
2022-04-27
9 /10
Przeczytane
@ewazia64
@ewazia64
2022-02-18
7 /10
Przeczytane
@Zaczytana_martuska
2021-10-20
7 /10
Przeczytane
@Zwiazana_z_ksiazkami
2021-10-11
8 /10
Przeczytane
@jelonka11
2021-08-06
6 /10
Przeczytane
@kama.1979
2021-07-05
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Niełatwe powroty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czas wyborów
Czas wyborów
Aleksandra Rak
7.9/10
Druga część serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu. Lato w pensjonacie na wzgórzu trwa. Patr...
Nowe początki
Nowe początki
Aleksandra Rak
8.2/10
W pensjonacie na wzgórzu znów wiele się dzieje. Patrycja i Martyna spotykają sięz rodzicami. Młodsz...
Bieszczadzka kolęda
Bieszczadzka kolęda
Aleksandra Rak
7.9/10
Patrycja i Martyna planują wigilię w domu na wzgórzu. Chcą spędzić święta w gronie najbliższych. P...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl