Czas Żniw

Samantha Shannon
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Książka Czas Żniw
Książka Czas Żniw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów

Opis

Sajon. Nie ma bezpieczniejszego miejsca. „Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć”. Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć. Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata. O autorce: Samantha Shannon urodziła się w zachodnim Londynie w 1991 roku. Zaczęła pisać już w wieku piętnastu lat. W 2013 roku ukończyła studia literaturoznawcze na uniwersytecie w Oksfordzie. W 2012 roku została zakwalifikowana do nagrody The Young Star. Czas Żniw, jej debiutancka powieść, a jednocześnie pierwsza część siedmiotomowego cyklu, został sprzedany do 21 krajów. The Imaginarium Studios zakupiło prawa filmowe jeszcze przed premierą książki.
Data wydania: 2013-11-06
ISBN: 978-83-7924-082-1, 9788379240821
Wydawnictwo: Wyd. SQN
Cykl: Czas Żniw, tom 1
Seria: Imaginatio [SQN]
Kategoria: Fantastyka
Stron: 520

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czas żniw

„Sajon. Nie ma bezpieczniejszego miejsca”. Przenosimy się do roku 2059. Naprawdę wiele zmieniło się w naszym świecie przez ten czas. Największą zmianą jest pojawienie się jasnowidzów, a raczej „plagi jasnowidzów”. Jest to przypisywane pewnego rodzaju chorobie, a ludzi, którzy są jasnowidzami, trakt... czytaj dalej »

@Elaine @Elaine

Czas Żniw

W ostatnich latach w literaturze okołofantastycznej było już chyba wszystko. Wampiry? Było! Wilkołaki? Było. Zmiennokształtni? Było. Zombie? Anioły i demony w różnych konfiguracjach? Było. Niebotycznie bogaci dwudziestokilkulatkowie o romantyczno-pikantnej naturze i mrocznej jak papa na dachu przesz... czytaj dalej »

@bydefinitionopheliac @bydefinitionopheliac

Ziemianie konta Refaici.

„"Byłam pewnego rodzaju hakerem. Nie czytającym umysł, raczej radarem umysłu wchodzącym w zaświaty. Potrafiłam dostrzegać szczegóły sennego krajobrazu i dusze łotrów. Rzeczy, które działy się poza mną. Rzeczy niewyczuwalne dla przeciętnego jasnowidza." (15) Paige Mahoney nigdy nie była zwyczajną dz... czytaj dalej »

@Amarisa @Amarisa

Moja opinia o książce

Opinie
@Shetani
@Shetani
2013-12-01
Samantha Shannon to kolejna bardzo młoda autorka, której debiutancka powieść pojawiła się na rynku. Ma zaledwie 22 lata, a prawa do pierwszej części dystopijnego cyklu przez nią tworzonego została sprzedana do 21 krajów. To naprawdę ogromny sukces jak na sam początek kariery literackiej. Czy „Czas żniw” faktycznie jest tak udaną pozycją, czy może wydawcy jednak zakupili „kota w worku”, który okazał się czymś mniej wybitnym, niż się zapowiadało? Mamy rok 2059. Wielu ludzi posiada nadprzyrodzone zdolności, a należy do nich Paige Mahoney, która na zlecenie swojego szefa – Jaxon’a Hall’a – włamuje się do ludzkich umysłów. Jest bardzo rzadką odmianą jasnowidza, a mianowicie śniącym wędrowcem. Jej...
{}× 2 | link |
KA
@Kassik
2015-04-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
"Nadzieja to jedyna rzecz, która może jeszcze wszystkich nas ocalić." Główną bohaterką książki jest dziewiętnastoletnia Paige Mahoney mieszkająca w Londynie. Nie jest ona jednak zwykłą dziewczyną, ponieważ żyje wśród jasnowidzów, a konkretniej sama nim również jest. Blada Śniąca, bo takiego pseudonimu się dorobiła, pracuje w w kryminalnym podziemu Sajonu Londyn, a jej pracą jest włamywanie się do ludzkich umysłów. Jest ona cennym nabytkiem dla Sajonu i jej przełożonego - Jaxona Halla, ponieważ jest rzadko spotykanym jasnowidzem - sennym wędrowcem, który potrafi wpływać na ludzki krajobraz senny. Jej ukrywanie się kończy wraz z przybyciem do Szeolu I, czyli karnego obozu dla jasnowidzów, gdzi...
{}× 2 | link |
@Juana
@Juana
2014-10-06
Czas żniw, to moment w którym uwięzieni przez Sajon jasnowidze przekazywani są jako niewolnicy do Szeolu - terytorium rządzonego przez rasę Refaitów. W totalitarnym państwie powstałym na terenie Wielkiej Brytanii, skoncentrowanym głównie wokół miast - twierdz, jasnowidzenie jest przestępstwem, a sami jasnowidze postrzegani jako ułomni, napiętnowani. Powstały specjalne jednostki mające za zadanie ściganie i eliminowanie jasnowidzów ze społeczeństwa. Siłą rzeczy jest też podziemne, nielegalne stowarzyszenia zrzeszające jasnowidzących. Jednym z nich jest Siedem Pieczęci, do którego należy Page, dziewczyna obdarzona rzadkim darem, pozwalającym opuszczać duchowi ciało. Istotą jasnowidzenia jest m...
{}× 2 | link |
@esclavo
2018-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
500 stron czytania.
Prawdziwa cegiełka.
Znakomicie wykreowany, skomplikowany świat.
Brzmi dobrze?

Rok 2059. Paige Mahoney ma 19 lat i obraca się w kryminalnych kręgach Sajonu. Jako śniący wędrowiec jest najcenniejszym nabytkiem, bez problemu uzyskuje informacje z ludzkich umysłów. Splot niekorzystnych wydarzeń powoduje że trafia do kolonii karnej, w której to trafia do Naczelnika - Refaity. Nadludzka rasa trzyma od 200 lat swoje istnienie w tajemnicy. Co zrobi Paige by się uwolnić?

Czas Żniw Samanthy Shannon to świetnie stworzony świat z wieloma szczegółami, które mogą na początku przerażać, osobiście do 100 strony strasznie się męczyłam. Myliły mi się nazwy, mo...
{}× 2 | link |
ZA
@Zakladka
2015-08-08
O tej książce słyszałam naprawdę dużo dobrego. Czy zasłyszane opinie okazały się słuszne i zgodne z moimi upodobaniami? Oczywiście, że tak! Od samego początku zostałam rzucona w wir akcji. I co prawda trudno było się odnaleźć w fabule ze względu na dość trudne nazewnictwo, o które pokusiła się autorka. Jednak już po jakichś pięćdziesięciu stronach byłam w stanie całkowicie zatopić się z historii. Na szczęście na końcu znajduje się dodatkowo słowniczek trudnych pojęć, dzięki któremu jeszcze lepiej zrozumiałam system panujący w tym świecie. A propos świata, to autorka pokusiła się o wykreowanie naprawdę cudownie dopracowanej otoczki oraz samej historii. Akcja coraz to bardziej się rozwijała i ...
{}× 1 | link |
@waitfor_book
2019-04-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
Cykl "Czas żniw" to dość popularna pozycja młodzieżowa autorstwa Samanthy Shannon.
Główną rolę odgrywa tu społeczeństwo jasnowidzów, które jest dręczone przez społeczeństwo zwykłych ludzi. Istnieje VII kategorii jasnowidzów. Page jest kategorią VII, najniebezpieczniejszą i najrzadszą. Jest śniącym wędrowcem, dzięki czemu może wpływać na senny krajobraz. Przez swoją lekkomyślność, która prowadzi do morderstwa zostaje złapana przez instytucję walczącą z jasnowidzami i bierze udział w "Czasie Żniw" o którym nikt nigdy nie słyszał. Trafia pod opiekę osoby, która będzie jej ostoją, jak i zgubą.
Autorka na nowo podeszła do tematu, który pojawia nam się na początku w Igrzyskach Śmierci. Mam...
{}× 1 | link |
@masha11
@masha11
2013-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Chcę przeczytać
Brzmi bardzo zachęcająco! Czytam https://www.facebook.com/CzasZniw ciekawostki o książce i coraz bardziej nie mogę się doczekać premiery!
{} | link |
AN
@Andzistan
2015-01-17
Kocham. Uwielbiam. Ubóstwiam.
{} | link |
CL
@clouds
2014-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@xrosemarie
@xrosemarie
2014-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Hovering
@Hovering
2014-04-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
KA
@kacikzksiazka
2013-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@lucecita
@lucecita
2014-04-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
KO
@kolmanka
2013-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@bambi12
@bambi12
2014-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Czas Żniw”- Samantha Shannon

Książka Szklany tron
Szklany tron Sarah J. Maas
{}8.9/10
Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z...
Książka Alchemia miłości
Alchemia miłości Eve Edwards
{}9.2/10
Kiedy w 1582 roku młody Will Lacey został hrabią Dorset, cze...
Książka Fałszywy książę
Fałszywy książę Jennifer Nielsen
{}9.4/10
Czterej chłopcy. Jeden zdradziecki plan. Całe królestwo do z...
Książka Figle i psoty Kaktusa i Skloty
Figle i psoty Kaktusa i Skloty Agnieszka Gadzińska
{}9.2/10
To druga część przygód Skloty i jej przyjaciół. Rezolutna, 6...
Książka Giń
Giń Hanna Winter
{}8.5/10
Po przygodzie z zimną skandynawską grozą, czas na coś zupełn...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}