Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Samantha Shannon
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów

Opis

Rozdarty świat. Królowiectwo bez dziedziczki.

W trzewiach ziemi pradawny wróg budzi się z tysiącletniego snu.

Dom Berethnet włada Inys od stuleci. Wciąż niezamężna królowa Sabran IX musi wydać na świat córkę, by uchronić swoje królowiectwo przed zgubą – lecz u jej wrót kłębią się skrytobójcy. Ead Duryan, choć jest na dworze od lat i wyniesiono ją do rangi damy dworu, pozostaje lojalna jedynie wobec tajemniczej organizacji czarodziejek. Ma za zadanie strzec Sabran przed zakazaną magią.

Po drugiej stronie mrocznego morza Tané jest gotowa poświęcić wszystko, by zostać jeźdźcem smoków, ale los zmusza ją do podjęcia decyzji, która może zniszczyć jej życie.

Wschód i Zachód nie potrafią się wyzbyć wzajemnej wrogości nawet w obliczu wzbierających sił chaosu, żądnych na zawsze odmienić oblicze świata.
Tytuł oryginalny: The Priory of The Orange Tree
Data wydania: 2022-04-27
ISBN: 978-83-8210-765-4, 9788382107654
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Cykl: Zakon Drzewa Pomarańczy, tom 1.2
Kategoria: Fantasy
Stron: 560
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Samantha Shannon Samantha Shannon
Urodzona 8 listopada 1991 roku w Wielkiej Brytanii (Hammersmith, Londyn,)
Zaczęła pisać w wieku piętnastu lat. W latach 2010–2013 studiowała angielską literaturę i literaturę powszechną w college’u Świętej Anny w Oxfordzie. W 2013 roku wydała Czas Żniw, pierwszą książkę z siedmiotomowej serii. Czas Żniw stał się bestselle...

Pozostałe książki:

Zakon drzewa pomarańczy Zakon Mimów Czas Żniw Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 1 Pieśń jutra
Wszystkie książki Samantha Shannon

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy warto się poświęcić?

10.05.2020

Czym jest poświęcenie? Jest to wyjątkowo trudne pytania, na które każdy z nas zapewne odpowie odmiennie. Możemy decydować się na wskazanie zachowań wyjątkowo bohaterskich, które dominują w czasach wojen. Możemy również odwołać się do miłości, gdzie jesteśmy w stanie poświęcić swoje własne szczęście na rzecz drugiej osoby. Poświęcenia możemy też po... Recenzja książki Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Zakon drzewa pomarańczy

18.12.2019

"Zakon drzewa pomarańczy" to ciężka fantastyka, jaką na autorkę przystało. Mając już wcześniejsze doświadczenia z autorką, wiedziałam, że będzie to wymagająca pozycja, nie tylko po liczbie stron. Wstęp jest skomplikowany i potrzeba czasu, aby wciągnąć się w świat wykreowany przez Samanthę Shannon, jednakże naprawdę warto. Niestety duża ilość boha... Recenzja książki Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Na szczęście mam dwutomowe wydanie!

15.12.2019

Dobrnęłam do końca „Zakonu Drzewa Pomarańczy” i powiem Wam, że nie wiem kiedy minęło mi te ponad 1000 stron! W drugiej części (jestem szczęśliwą posiadaczką dwutomowego wydania) pojawiają się nasi głowni bohaterowie, czyli Ead, Niclays, Sabran i Tane. Stoją oni przed zadaniem pokonania Bezimiennego, a posłużyć mają im dwa kamienie łączące oba król... Recenzja książki Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Zakon Drzewa Pomarańczy część II

6.02.2020

Zakon Drzwa Pomarańczy - kontynuacja w postaci drugiej części. Fantastyczny świat wykreowany przez Samanthę Shannon, w którym światem rządzą smoki, a kobiety odgrywają główne role zarówno jako władczynie, wojowniczki czy przeorysze zakonu. Jeśli pierwsza część mnie zachwyciła, w tej totalnie się zatraciłam. Na początku drugiej części trafiamy w w... Recenzja książki Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Almaranth
2020-04-12
6 /10
Przeczytane Posiadam

Druga część też dobra, ale nic poza tym. Akcja przyspiesza, pojawia się więcej smoków, ale bohaterowie...cóż...nadal jacyś tacy bezpłciowi... Jak są - okej, jak ich nie ma - też okej.
Samo zakończenie, cóż... lekkie rozczarowanie. Rachu-ciachu i po strachu. Tak...po prostu, bez polotu, bez fajerwerków - jeb jeb i koniec.
W każdym razie znowu dam plusa za piękny język, autorka dosłownie czaruje słowem.
I znowu - to nie jest zła powieść, ale też nie oczekujcie zbierania szczęki z podłogi. Ta książka jest po prostu dobra. Z kategorii - przeczytać i zapomnieć. Można miło spędzić przy niej czas - owszem, ale nie zostanie na długo w pamięci.

× 3 | link |
@esclavo
2020-02-03
8 /10

Pisać o drugiej części jest ciężko, jeśli chce się być "okej" dla czytelników opinii. Tym bardziej jeśli jest to książka dostępna w dwóch wydaniach. Dlatego skupię się tylko na emocjach towarzyszących mi przy czytaniu. W "jedynce" trochę musiałam się zmuszać do wgryzienia się w akcję, tutaj, w drugim tomie nie ma tego problemu. I chyba też dlatego kontynuacja podobała mi się bardziej. Przynajmniej w takim odczuciu emocjonalnym. Treściowo autorka trzyma poziom, świat wykreowany z rozmachem pochłonął mnie całkowicie. Było magicznie, trochę mrocznie, a postacie to silne i zdecydowane charaktery. Cieszę się, że udało mi się sięgnąć po kontynuację stosunkowo szybko, kiedy pamiętałam wszystkie wątki z pierwszej części. Myślę, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów Samanthy i jej niebywałego talentu do kreowania nowych światów. 
 
 Książkę wymieniłam za punkty z portalu Czytam Pierwszy. 

× 2 | link |
@guzemilia2
2022-04-04
10 /10
Przeczytane Fantastyka

Zakon drzewa pomarańczy to moje pierwsze spotkanie z autorką.Świat przedstawiony w książce to fantastyczna kraina, podzielona ze względu na wierzenia, pełna mitycznych stworzeń - smoków.Bogaty świat, różnorodne religie i przede wszystkim smoki - to mnie urzeka w tej książce.Polecam!

× 1 | link |
BO
2020-01-21
10 /10

 Samantha Shannon zdobyła moje serce "Czasem Żniw". Uwielbiam postać Paige , Naczelnika, Jaxona i wielu innych. Wracając, już wtedy poznałem możliwości tej pisarki. Gdy kilka lat temu ogłosiła, że pisze książkę w której są smoki byłem przekonany, że mnie nie zawiedzie. Jak podaje, napisanie "Zakonu Drzewa Pomarańczy" znanego pod oryginalnym tytułem jako "The Priory of the Orange Tree" zajęło jej trzy lata. Po takim czasie zrodziło się ogromne tomiszcze, liczące w Polsce ponad 1000 stron! Książka która wzbudziła świat fantastyki. Czy warta jest całego szumu?
 
 Tak jak już pisałem, moje oczekiwania względem tej książki były ogromne. Zanim jednak przejdę do opinii, kilka słów o tym, o czym opowiada. Jej akcja dzieje się w fikcyjnej krainie. Główne role pełnią tutaj postacie żeńskie. Na pierwszy plan wysuwają się Sabran - królowa Inys, Ead - jej służka oraz Tane, która szkoli się na morską strażniczkę. Historia mogłaby wydawać się zwyczajna, ale powiedzmy to szczerze - napisała ją Samantha Shannon i są w niej smoki. Co daje nam ponad 1000 stron prawdziwej uczty literackiej.
 
 Świat stoi na krawędzi wojny ze smokami. Istnieją jednak dwa rodzaje tych "bestii". Smoki, które potrzebują wody, aby przetrwać oraz wyrmy, czyli skrzydlate potwory z wnętrza których wydobywa się żar. To te drugie stoją po stronie Bezimiennego, mitycznej bestii mającej za lada chwilę obudzić się ze snu. Nie chcę już psuć wam zabawy w odkrywaniu tajemnic tamtego niezwykłego świata a zap...

| link |
@sanaecozy
2020-07-08
7 /10
Przeczytane

Magia, smoki, wojna. Jakie to dobre! Ciut bardziej podobało mi się od części 1, ale z drugiej strony fabula czasem bywała tu dość naciągana i prosta. Coś za coś. Ogólnie robi się naprawdę interesująco, gdy poznajemy wszystkie sekrety i elementy poszczególnych wierzeń układają się w całość. Podoba mi się pokazanie świata rozdzielonego przez religie, który jednoczy się we wspólnym celu. Polubiłam bohaterów, których w poprzednim tomie nie darzyłam sympatią, np. Tane, która chyba teraz jest moją ulubienicą, za to trochę zaczęła mnie irytować Sabran, no ale nie może być idealnie. Fabuła niby mknie szybko, ale logicznie, nie mogę zarzucić autorce przesadnych przeskoków czy biegu akcji. Fajnie, że udało jej się to zakończyć teraz, bo nie wiem co musiałaby powymyślać by przedłużyć to do dłuższego cyklu, a tak, to dostaliśmy kawał porządnej roboty, bardzo dobrze rozpisana historia. Jedyne do czego mogę się przyczepić tak od siebie dość mocniej, to walka ze zmiennokształtną, która po prostu była banalna, schematyczna i mało ambitnie przeprowadzona, ogólnie tempo ostatecznej bitwy jest dość zawrotne, ale tu mi to nawet nie przeszkadzało, bo ten chaos wojny wszystko usprawiedliwia. Cieszę się, że mogę się poszczycić posiadaniem obu tomów. Polecam bardzo.

| link |
TI
2020-01-23
7 /10

Po pierwszej części i jej wprowadzeniu w stworzony świat oraz zaznajomieniu z głównymi postaciami i regułami jakie rządzą w zamieszkiwanych przez nich krainach lektura drugiej części idzie już zdecydowanie szybciej i przyjemniej. Akcja powieści w tym tomie jest bardziej dynamiczna, chociaż autorka w dalszym ciągu momentami spowalnia ją mało istotnymi opisami. Wszystkie zarysowane w pierwszej części wątki zostają wyjaśnione i łączą się pięknie w spójną całość. W końcu dowiadujemy się więcej o smokach oraz tajemniczym tytułowym Zakonie. Pojawia się kilka nowych zwrotów akcji i niespodzianek, a każdy z bohaterów znajduje w końcu swoją drogę. Podsumowując drugi tom jest zdecydowanie ciekawszy i czyta się go lepiej, ale bez pierwszej części nie byłby już taki sam. Tak rozbudowany i skomplikowany świat potrzebuje dobrego wprowadzenia i to właśnie zadanie spełnia tom pierwszy.. Oceniając całość stwierdzam, że jest to kawał całkiem fajniej fantastyki.

| link |
VI
2020-01-02
9 /10

Gigantyczny świat fantasy, zbudowany na podstawie legend i religii z różnych stron świata. Wykreowany z należytą starannością od A do Z, bez żadnych dziur fabularnych, z ciekawymi bohaterami i pięknymi krainami. Rewelacyjnie wykreowane smoki to nie tylko żądne krwi bestie, chcące zapanować nad światem. Kobiety to nie tylko delikatne niewiasty, rodzące dzieci, a mężczyźni to nie tylko mięśnie i żelazna ręka. Miłość, przyjaźń, poświęcenie, waleczność ducha, ale i zdrada i nienawiść towarzyszą nam przez wszystkie strony i mimo że jest ich w sumie ponad 1000, to dalej jest nam mało... Książka została podzielona na dwie części, ze względu na gabaryty, jednak należy ją traktować jako jeden tom.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy

| link |
@snaky_reads
2021-05-10
8 /10
Przeczytane

Uwielbiam wątki miłosne- takie główne były w sumie dwa i absolutnie skradły moje serduszko! Nie rozumiem niekonsekwencji w stosowaniu feminatywów. Skoro w książce są niesamowicie silne postaci kobiece, to wydawać by się mogło, że te formy żeńskie rzeczywiście będą i to w dużej ilości, a tutaj klops. Cieszę się, ze autorka dokończyła powieść i napisała też, co stało się po punkcie kulminacyjnym. Nie we wszystkich książkach to niestety jest. Jeśli chodzi o wydanie, to absolutnie śliczna okładka! No i oczywiście dodatki typu mapa, spis bohaterów i krótki opis czy miejsc i fantastycznych zwierząt, to zdecydowanie było pomocne.

| link |
@twoj.emil
2020-01-21
8 /10
Przeczytane Fantastyka (fantasy/science fiction) Kupione Posiadam Zagraniczne Moja kolekcja

Przez większość książki druga część wydawała mi się trochę ciekawsza od pierwszej. Głównie dlatego, że poznałam odpowiedzi na wiele pytań. Tylko niestety  akcja w czasie końcowej bitwy była już dla mnie nudna. Dziwne wydawało mi się to, że niektórzy bohaterowie tak łatwo rezygnowali ze swoich dotychczasowych przekonań i współpracowali z osobami, które jeszcze niedawno uważali za wrogów. Ale i tak myślę, że to naprawdę dobra książka, a w tak rozbudowanym świecie może powstać wiele kontynuacji. 

| link |
@gabriela.sz
2022-01-02
9 /10
Przeczytane
@alinaz5
2021-06-14
8 /10
Przeczytane
@Ive.Vivrebien
2021-02-25
6 /10
Przeczytane
@ania.kaczmarska1134
2020-11-06
7 /10
Przeczytane
@witwona
2020-09-20
6 /10
Przeczytane
@Krasnoludek
2020-07-22
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“- W ciemności jesteśmy nadzy [...] Przeobrażamy się w swoją najprawdziwszą postać. To w nocy przychodzi do nas największy strach, bo wówczas nie możemy się przed nim bronić. - A on zrobi wszy...”
× 1
#
“-A co ja muszę zrobić, Nayimathun? -Nie tak brzmi pytanie, które powinnaś zadać. Brzmi ono: co my musimy zrobić?”
× 1
#
“- Macierzyństwo nie zawsze jest łatwe. Wydaje mi się, że to najlepiej strzeżona tajemnica na świecie. Mówi się o tym, jakby nie istniało nic przyjemniejszego, ale prawda jest trochę bardziej s...”
× 1
#
“Miłość i strach robią dziwne rzeczy z naszymi duszami.”
× 1
#
“Nawet szpetny korzeń może zrodzić piękną różę.”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zakon drzewa pomarańczy
Zakon drzewa pomarańczy
Samantha Shannon
7.8/10
Wydanie jednotomowe Rozdarty świat. Królowiectwo bez dziedziczki. W trzewiach ziemi pradawny wróg ...
Zakon Drzewa Pomarańczy. Część 1
Zakon Drzewa Pomarańczy. Cz...
Samantha Shannon
7.3/10
Rozdarty świat. Królowiectwo bez dziedziczki. W trzewiach ziemi pradawny wróg budzi się z tysiącle...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl