Czułość i obojętność

Roma Ligocka
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Czułość i obojętność
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieści szkatułkowe, mistrzowskie połączenie codziennych obserwacji i wydarzeń z przeszłości, skłaniające do refleksji nad tym co jest naprawdę w życiu ważne. Autorka w najnowszym tomie felietonów Czułość i obojętność, z właściwą sobie życiową mądrością doskonale opisuje istotne punkty na naszych życiowych mapach. Jak nadać życiu właściwy kierunek, tęsknoty, które tkwią w każdym z nas; za ładem w życiu, sensem, stabilnymi korzeniami, za miłością i szacunkiem. Roma Ligocka odpowiada na wzorowane na kwestionariuszu Prousta pytania, które chodź proste na pierwszy rzut oka, okazują się fundamentalne, pokazując rzeczywistość z niezwykłą głębią i trafnością oraz złożonością. Wielka gratka dla wszystkich miłośników jej twórczości oraz tych, którzy chcą bliżej poznać Autorkę. O Autorce Roma Ligocka urodziła się w Krakowie w rodzinie żydowskiej. Dorastała w krakowskim getcie. Studiowała malarstwo na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 60-tych wyemigrowała do Wiednia. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i scenograf w licznych europejskich teatrach, operach, także w filmie i telewizji. Dzisiaj malarka i pisarka mieszka w Monachium. Jesienią 2000 roku ukazał się pisarski debiut Romy Ligockiej – zainspirowana historią jej życia Dziewczynka w czerwonym płaszczyku, zaś dwa lata później nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się Kobieta w podróży oraz jesienią 2004 roku jej trzecia książka -Tylko ja sama- osobisty rozrachunek z przeszłością , a także zapis pięknej historii miłosnej. Ostatnio w Wydawnictwie Literackim ukazały się felietony autorki: Znajoma z lustra i Wszystko z miłości.
Data wydania: 2009-01-15
ISBN: 978-83-08-04358-5, 9788308043585
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 188
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Roma Ligocka Roma Ligocka
Urodzona 13 listopada 1938 roku w Polsce (Kraków)
Malarka i pisarka. Jej książki: Dziewczynka w czerwonym płaszczyku, Tylko ja sama, a także najnowsza powieść - Dobre dziecko są bestsellerami, nie tylko w Polsce ale i w Europie. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i ...

Pozostałe książki:

Kobieta w podróży Wszystko z miłości Tylko ja sama Dobre dziecko Dziewczynka w czerwonym płaszczyku
Wszystkie książki Roma Ligocka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czułość i obojętność

23.06.2010

Od przeczytania "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku" jakoś strasznie polubiłam jej felietony. I dziś właśnie skończyłam najnowszy. Pani Roma swoimi felietonami odpowiada tak jakby na pytania jakiegoś kwestionariusza, mi bardzo przypominało to dziecięcą zabawę jaką były "Złote myśli". Opowiada na przykład o swojej ulubionej potrawie, o cechach jakic... Recenzja książki Czułość i obojętność

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-07-10
8 /10
Przeczytane L. polska Bardzo dobra książka

Jest to książka na długie jesienne wieczory. Czytając te krótkie opowieści czułam ciepło przepływające do mnie od stron książki. Autorka potrafi o trudnych i bolesnych sprawach pisać bez patosu i zadęcia, ale prostym, jasnym językiem. Zatrzymuje się nad chwilą, przygląda się jej i rozwija. Zatrzymuje się i przygląda człowiekowi, w tym sobie samej i chce pojąć istotę. Chce znaleźć w sobie równowagę i porządek, między innymi, między czułością i obojętnością. Ja wraz z nią też szukałam. Dodatkiem ważnym są piękne ilustracje autorki.

× 2 | Komentarze (1) | link |
@mea_lacrima
2010-08-11
10 /10
Przeczytane

Roma Ligocka jest życie, to powieść. po przeczyaniu Dziewczynki w czerwonym płaszczyku, chce się sięgnąć po kolejną książkę. Czułość i obojętność wspaniała lektura, gdyż Pani Roma Ligocka w niej jest mi bardzo bliska, czuje się przy czytaniu jakby się ją znało.

| link |
@Modliszka
2010-10-04
Przeczytane

Nie bardzo mi się podobała.

| link |
@bieniarzjoanna
2020-04-26
8 /10
Przeczytane
OL
2019-10-24
10 /10
Przeczytane
@bettypietras
2019-10-18
9 /10
Przeczytane
@madziab86
2014-08-06
8 /10
Przeczytane
@basjana
2011-11-05
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Ponieważ odwaga to nie siła fizyczna, czasem to po prostu umiejętność zadawania sobie pytań i rozplątywania poplątanych odpowiedzi.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl