Dalsze gawędy o sztuce VI-XX wiek

Bożena Fabiani
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dalsze gawędy o sztuce VI-XX wiek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Bożena Fabiani, historyk, pedagog i popularyzatorka historii kultury, wprowadza nas w czasy i świat ludzi sztuki od mistrzów mozaiki bizantyńskiej do Salvadora Dali i opowiada o nich tak, jakby to byli jej dobrzy znajomi. Pokazuje jak patrzeć na ich dzieła, wyjaśnia ukryty sens obrazów, zastanawia się, czy talent i charakter idą w parze, czy artysta był swobodny w swej twórczości i czy był szczęśliwy w życiu... Bogactwo materiału jest imponujące! Autorka pisze przy tym z taką werwą, że bez reszty wciąga czytelnika w swoją opowieść. I chociaż gawędy te dotyczą tylko wybranych i ulubionych artystów autorki, to niewątpliwie mogą zachęcić czytelnika do podjęcia dalszych poszukiwań na własną rękę.
Data wydania: 2013-02-10
ISBN: 978-83-01-17169-8, 9788301171698
Wydawnictwo: PWN - Naukowe PWN
Seria: Gawędy o sztuce
Stron: 300
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Bożena Fabiani Bożena Fabiani
Urodzona w 1939 roku w Polsce
Polska historyk. Ukończyła studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując dyplom w 1963. Doktorat obroniła w 1975. W tym samym roku rozpoczęła pracę jako wykładowca w @Linkkademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, zajmują...

Pozostałe książki:

Wyspa Masek Kamienni Strażnicy Pierwszy klucz Lodowa Kraina Ogród Popiołu Dalsze gawędy o sztuce XVII wiek Dalsze gawędy o sztuce VI-XX wiek Moje gawędy o sztuce: dzieła, twórcy, mecenasi: wiek XV-XVI Ocalić sztukę. Włochy podczas II wojny światowej Stary Testament w malarstwie Sztuka pisania nie tylko o sztuce Antyk w malarstwie XV-XXI wiek Biblia w malarstwie Gawędy o sztuce XIII-XV wiek Gawędy o sztuce sakralnej Muszę i Rzym zobaczyć Na dworze Wazów w Warszawie Niziołki, łokietki, karlikowie. Z dziejów karłów nadwornych w Europie ON jest wszystkim Rzym. Wędrówki z historią w tle Spotkania z Jezusem W kręgu Wazów. Ludzie i obyczaje W kręgu sztuki. Wybór gawęd Życie codzienne na Zamku Królewskim w epoce Wazów
Wszystkie książki Bożena Fabiani

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dalsze gawędy o sztuce VI-XX wiek nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Ive.Vivrebien
2021-04-14
8 /10
Przeczytane
@bea-ta
@bea-ta
2021-01-31
6 /10
Przeczytane przeczytane 2021

Cytaty z książki

O nie! Książka Dalsze gawędy o sztuce VI-XX wiek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat