Dania z anegdotą

Hanna Szymanderska
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dania z anegdotą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Nie ma dobrej biesiady bez miłej pogawędki ani miłej pogawędki bez dobrego poczęstunku. Autorka, pomna tej staropolskiej zasady, snuje barwne opowieści o jedzeniu, okraszając je wybornymi przepisami. Czy sałatkę Cezara jadał Juliusz Cezar? Co łączy markiza de Nointel z beszamelem? Co wielki kompozytor Rossini miał wspólnego z sałatą? Kiedy wymyślono majonez? I kto pierwszy na koniec posiłku jadał sery? Ważne wydarzenia, słynne postacie, anegdoty i historie miłosne i oczywiście… mnóstwo przepisów, a wszystko podane w doskonałym stylu. Wyborna lektura – zaspokaja ciekawość, pobudza apetyt i bawi!
Data wydania: 2012-03-17
ISBN: 978-83-7799-752-9, 9788377997529
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 224
dodana przez: Catta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Smakowita książka

5.03.2022

Czytałam już kilka książek pani Hanny Szymanderskiej i zawsze ich lektura jest dla mnie przyjemnością, bardzo dobrze potrafi przekazać swoją wiedzę na tematy kulinarne. Można powiedzieć nawet, ze mam do niej pewną słabość, bo jakoś nie umiem się powstrzymać przed lekturą jej przepisów. W domu mam kilka pozycji autorki a moja córka cały czas korzys... Recenzja książki Dania z anegdotą

@maciejek7@maciejek7 × 22

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2019-12-01
7 /10
Przeczytane * Własne Polscy autorzy Smaki & Zapachy

Układ książki odpowiada kolejności serwowanych potraw na stołach, czyli od lekkich przekąsek, poprzez dania główne do deserów. Odpowiednio klika rozdziałów, a każdy z nich opatrzony anegdotami, rysem historycznym o powstaniu najbardziej dziś znanych sosów, sałat, mięs czy zup. To klasyka kuchni światowej, przepisy mające stałe miejsce w naszym rodzimym jadłospisie.
Ta pozycja może stanowić świetny grunt dla dalszego rozwoju umiejętności kulinarnych. Do tego daje znajomość pochodzenia potraw, dzięki czemu zyskuje się przepis podstawowy i możliwość wariacji na jego temat.
Bardzo podobało mi się wszystko to co było wokół przepisu, czyli odnośnie historii potrawy. Stanowiło dla całości to czym są przyprawy dla dań.
Przestrzegam: nie zasiadać do lektury głodnym!

× 4 | link |
@maciejek7
2022-03-07
6 /10
Przeczytane poradniki Legimi z humorem

Lubię książki kulinarne tej autorki i chętnie po nie sięgam. Ta dodatkowo zawiera sporo humorystycznych dodatków o potrawach i znanych osobach.

× 4 | link |
93
@93megimeg
2018-12-05
5 /10

Cytaty z książki

(...) sałata odświeża, nie osłabiając, krzepi, nie drażniąc, czyli po prostu... odmładza.
Przez całe lata ulubionymi polskimi zakąskami - szczególnie takimi knajpianymi - były śledziki i tatar. Wszystko jednak się zmienia.
Zupo nadobna! Któż dba o ryby,
Drób lub dziczyznę a nawet gdyby
Miał wszystko inne, to czy podobna
By nie chciał ciebie -
Zupo nadobna!
Ten cytat z "Alicji w Krainie Czarów" opisuje Wielką Zupę, nazywaną najwspanialsza zupą jarzynową świata, czyli włoską minestrone. Jak twierdzą znawcy, zupa ta jest dziełem mnichów.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl