Dno cekina

Ewa Jarocka
Dno cekina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na książkę składa się czterdzieści dziewięć wierszy, w nowej u autorki poetyce, bliższej klasycznemu zapisowi. Znacznie bardziej aktywna jest też w niej rola czytelnika, stawianego w różnych sytuacjach i nakłanianego do reakcji, przede wszystkim etycznych. Wiersze w większości bazują na trudnościach i dylematach, z jakimi styka się ich autorka, prowadzą jednak do próby obiektywnego opisania współczesności. Osoba, a wręcz osoby mówiące w tych wierszach, pociągają nowym w polskiej poezji głosem, niepróbującym podrabiać nikogo z uznanych poetów, pełnym uroku, zaskakującym czytelnika czymś niebywale bezpośrednim. Zestaw emocji, serwowany tu czytelnikowi, jest bardzo szeroki, wręcz uderzający. Zestawianie osobistych problemów autorki z wielkimi problemami współczesnego świata w sposób tak bezpośredni i zaskakujący, powoduje u czytelnika wrażenie otwarcia okna w nieco już dusznym poetyckim światku. Pedofilia, bezdomność, konflikty zbrojne pojawiają się tu w nowych kontekstach. Czytelnik bywa tu czasami wręcz zmuszony do aktywnej próby dezintegracji własnego sposobu widzenia rzeczywistości. A wręcz musi jeszcze raz „przerobić” na własny użytek dylematy moralne i estetyczne, włącznie z kategoriami „dobra” i „zła”. Dno cekina to książka, w której jeszcze raz musimy się zmierzyć sami ze sobą. I to jest chyba jej największą wartością.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-946697-6-8, 9788394669768
Wydawnictwo: Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza
Stron: 70

Autor

Ewa Jarocka Ewa Jarocka
Urodzona w 1980 roku w Polsce (Wrocław)
Ewa Jarocka – polska poetka. Absolwentka podylomowego Studium Literacko-Artystycznego w Krakowie. Autorka trzech książek poetyckich i dwóch prozatorskich. Nominowana m.in. do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja.

Pozostałe książki:

Zeszyt łobuza i jego kumpli Dziennik przyjaciółek. Twórz, niszcz, działaj Nie ma dobrych ludzi Dziennik przyjaciółek 2. Twórz, niszcz, działaj! Nie zostawia się dziecka w niebie
Wszystkie książki Ewa Jarocka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dno cekina? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dno cekina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl