Dotyk Katynia. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 r.

Tadeusz Wolsza
Dotyk Katynia. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 r.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Tadeusza Wolszy stanowi próbę ustalenia oraz opisania wojennych i powojennych losów ponad pięćdziesięciu Polaków, którzy w 1943 roku z inspiracji i za zgodą Niemców, a także z własnej inicjatywy, wyjechali do Smoleńska i Katynia, aby przekonać się o skali sowieckiej zbrodni oraz jej wykonawcach. Znajdują się tu również niecodzienne historie kilkudziesięciu Polaków, którzy w latach wojny, już po wykonaniu misji w Katyniu, byli ponownie narażeni na represje niemieckie, zaś po wojnie zostali wpisani na listę osób szczególnie niebezpiecznych dla polskich i sowieckich komunistów.

Data wydania: 2018-04-03
ISBN: 978-83-8116-361-3, 9788381163613
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Historia Europy
Stron: 350
dodana przez: chudini0505

Autor

Tadeusz Wolsza Tadeusz Wolsza
Urodzony 13 maja 1956 roku w Polsce (Oława)
Tadeusz Wojciech Wolsza – polski historyk i politolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Pozostałe książki:

Arcymistrzowie mistrzowie amatorzy. Słownik biograficzny szachistów polskich Rząd RP na obczyźnie wobec wydarzeń w kraju 1945-1950 Najdorf Z Warszawy do Buenos Aires Arcymistrzowie, mistrzowie, amatorzy... Słownik biograficzny szachistów polskich tom 1 Arcymistrzowie, mistrzowie, amatorzy... Słownik biograficzny szachistów polskich tom 2
Wszystkie książki Tadeusz Wolsza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dotyk Katynia. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 r. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dotyk Katynia. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 r.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl