W polskim Londynie o sowieckiej zbrodni w Katyniu 1940 - 1956

Tadeusz Wolsza
W polskim Londynie o sowieckiej zbrodni w Katyniu 1940 - 1956
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Polskie kręgi emigracyjne problem zbrodni katyńskiej zaliczyły do spraw najistotniejszych, wymagających niezwłocznego wyjaśnienia i nagłośnienia, nie tylko wśród rodaków, ale i na forum międzynarodowym. Biorąc pod uwagę właśnie ten aspekt zagadnienia, dyskusję z gabinetów rządowych i sal parlamentarnych celowo przeniesiono na łamy polskich czasopism emigracyjnych, licząc na to, że wywoła to rezonans w publicystyce anglosaskiej i nada dyskursowi rangę międzynarodową. Sprawa katyńska w zasadzie zjednoczyła polską emigrację bez względu na sympatie i antypatie polityczne. W obliczu wyjaśnienia tej tragedii kręgi emigracyjne, z nielicznymi tylko wyjątkami, zaniechały wzajemnych konfliktów i rywalizacji. Jeśli spierano się i dyskutowano, to wyłącznie w sprawach merytorycznych związanych z wyjaśnieniem okoliczności zbrodni katyńskiej. W celu uzyskania nowych faktów i danych liczbowych." Ze Wstępu
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-88909-66-5, 9788388909665
Wydawnictwo: Instytut Historii Nauki PAN
Stron: 148

Autor

Tadeusz Wolsza Tadeusz Wolsza
Urodzony 13 maja 1956 roku w Polsce (Oława)
Tadeusz Wojciech Wolsza – polski historyk i politolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Pozostałe książki:

Arcymistrzowie mistrzowie amatorzy. Słownik biograficzny szachistów polskich Najdorf Z Warszawy do Buenos Aires Arcymistrzowie, mistrzowie, amatorzy... Słownik biograficzny szachistów polskich tom 1 Arcymistrzowie, mistrzowie, amatorzy... Słownik biograficzny szachistów polskich tom 2 Dotyk Katynia. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 r.
Wszystkie książki Tadeusz Wolsza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka W polskim Londynie o sowieckiej zbrodni w Katyniu 1940 - 1956 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W polskim Londynie o sowieckiej zbrodni w Katyniu 1940 - 1956. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl