Dzika jabłoń

Anna Zgierun-Łacina
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Dzika jabłoń
Książka Dzika jabłoń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wyrwała kartkę z zeszytu i napisała dużymi literami: Muszę wyjechać na jakiś czas. Wszystko w porządku. Nie szukajcie mnie. Nikt mnie nie porwał, nie uciekłam z domu, nie jestem w ciąży. Zawahała się, zanim dodała: Wrócę. Do tego sylwestra Wiktoria przygotowywała się wyjątkowo starannie. Właśnie miał się zacząć kolejny szczęśliwy rok jej związku z Kacprem. Tymczasem chłopak nagle zniknął. Nie ma go w domu, przestał odbierać telefony, zlikwidował konto na Facebooku… Czy jedynym lekarstwem na rozpacz jest uciec jak najdalej od miejsc, z którymi wszystko źle się kojarzy?  
Data wydania: 2015-04-08
ISBN: 978-83-10-12844-7, 9788310128447
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA (WNK)
Seria: Seria z kropką
Stron: 288
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dzika jabłoń nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@bea-ta
2019-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Dolny Śląsk przeczytane 2016 Lektury m. M.

 Bardzo przyjemna młodzieżówka. Są tu zranione uczucia, rodzinne tajemnice i błędy młodości. I dorastanie. Do miłości, odpowiedzialności. Do życia. Są tu mądrości rodziców przekazywane córkom, np.: „Żaden mężczyzna na tym świecie, choćby był księciem, nie zapewni ci szczęścia ani dobrej zabawy. Jedno i drugie musisz znaleźć w sobie,” albo że "dojrzały, szczęśliwy związek to nie dwie połówki tego samego jabłka, tylko raczej wspólna droga, wspólne pokonywanie przeszkód". A przede wszystkim jest tu kawałek Dolnego Śląska (i to był wabik na mnie do sięgnięcia po tę pozycję): interesująco przedstawiony mało znany rejon Kotliny Kamiennogórskiej.

Prowadzona dwutorowo akcja opowiada o dylematach, rozczarowaniach i nadziejach dwóch sióstr: dwudziestosześcioletniej Marty i siedemnastoletniej Wiktorii. Towarzysząc dziewczętom w ich przeżyciach, jesteśmy stopniowo wprowadzani w przeszłość ich rodziców. Lekkie pióro, odniesienia do literatury, historii czy geologii, interesująco prowadzone wątki i umiejętne budowanie zainteresowania czytelnika sprawiają, że książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Idealna do zestawu: kawa, sernik i leżaczek:).
Mam wrażenie (nie znalazłam informacji na ten temat), że autorka jest osobą młodą i dużo lepiej czuje się w realiach i języku współczesności, niż w latach osiemdziesiątych ub. stulecia, do których akcja często się przenosi: brak w nich ducha czasu:).

PS
Spodobało mi się pojęcie „szczęśliwej winy” (felix culpa). 

{}× 8 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzika jabłoń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}