Echnaton i Nefertiti

Christian Jacq
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Echnaton i Nefertiti
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Wielki znawca i miłośnik starożytnego Egiptu w barwny sposób rekonstru­uje zagadkowe dzieje słynnej pary królewskiej z XIV wieku p.n.e. Echnaton, owładnięty kultem boga słońca, zmienił w swym państwie religię, za co po śmierci spotkała go straszna kara: Egipcjanie wymazali po nim wszystkie ślady i wrócili do dawnych bóstw. Nefertiti to jedyna królowa w dziejach Egiptu, przedstawiana na swych wizerunkach w po­zach zarezerwowanych dla faraonów.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-247-0129-2, 9788324701292
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 232

Autor

Christian Jacq Christian Jacq
Urodzony 28 kwietnia 1947 roku we Francji (Paryż)
Egiptolog, dyrektor Instytutu Ramzesa w Paryżu, należy do najpopularniejszych pisarzy francuskich. Jego powieści historyczne o starożytnym Egipcie ukazują się w milionowych nakładach w blisko trzydziestu krajach świata. W latach 1996-1997 w samej ty...

Pozostałe książki:

Prawo pustyni Czarny faraon Nefer Milczek Zamordowana piramida Syn Światłości
Wszystkie książki Christian Jacq

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Echnaton, Nefertiti i odkrywanie tajemnic.

20.06.2011

Jako mała dziewczynka marzyłam by w przyszłości zostać archeologiem. By odkrywać tajemnice, poszukiwać skarbów i znajdować dawno zaginione miejsca. Oczywiście pracować miałam w Egipcie i tam odkrywać coraz to nowe piramidy, mumie i skarabeusze. I choć plany zawodowe uległy wielkim zmianom, to zainteresowanie i sentyment do starożytnego Egiptu pozos... Recenzja książki Echnaton i Nefertiti

Moja opinia o książce

Opinie

@Emma81
2020-03-29
7 /10
Przeczytane

Historii starożytnego Egiptu nie da się spisać w sposób jednoznacznie potwierdzony. Ilu badaczy i archeologów, tyleż samo znajdziemy hipotez i domysłów. Nie sposób bowiem z niezachwianą pewnością opisać co się działo w tamtym czasach, ponieważ źródeł jest nie tylko mało, ale do tego są one niekonkretne. Jak się okazuje, egipscy historycy nie przywiązywali najpewniej zbytniej wagi do dat.
Christian Jaqo zdaje się mieć więcej pewności niż jego koledzy, zajmujący się tą tematyką. Wspomina wprawdzie, że krążą takie czy inne opinie, jednak on się od wielu z nich odcina i podsuwa własne przypuszczenia.
Cóż, z pewnością badacze byliby bliżej poznania prawdy, gdyby mumia Echnatona została odnaleziona. Tymczasem mamy tezy najbardziej prawdopodobne, a aura tajemniczości otaczająca Echnatona i Nefertiti przydaje im atrakcyjności.

| link |
@Rovena_Black
2019-01-11
8 /10
Przeczytane Książki historyczne

Wprawdzie najbardziej lubię czytać powieści tego autora, jednak książka bardzo mnie zainteresowała i dowiedziałam się z niej wiele ciekawych rzeczy. Okres panowania Echnatona i Nefertiti jest dla mnie najbardziej interesujący ze Starożytnego Egiptu i z pewnością nie tylko dla mnie.

| link |
@Algoforos
2012-06-23
8 /10
@kemorg
2019-08-17
7 /10
Przeczytane
@Chantal
2011-06-20
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Echnaton i Nefertiti. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl